Advanced podforum?

Inace, znam da ljudi moraju pitat, al ovaj (nazalost) jedini webmaster forum u hrvata je obican pijac. Pricamo tu o nekim neznam, glupostima, ljudi pitaju kako domene pointat. Ne vidim svrhu inace opce, dolazim trolat i tak.

A znam da ima neokolicina clanova koji sigurno imali svasta za reci i u slozenijim temama.
Jel bi to imalo smisla uopce, neki kutak organizirat za neke konstruktivnije debate, i to tako da onda nemaju newbs pristup da ne spamaju s glupostima?

Cisto tolko :slight_smile:

7 Likeova

Od mene imaš podršku za tako nešto.

Moja podrska takodjer.

moja svesrdna podrška inicijativi…Predlagano je to više puta ali nije prošlo. Možda bi se vratilo nešto stare ekipe tada :slight_smile:

[quote=“nosf, post:1, topic:15569”]
jedini webmaster forum u hrvata je obican pijac
[/quote]Također sam istog mišljenja. Gdje su pravi webmasteri koji imaju iskustva i znanja.

trebalo bi cijeli forum podijelit na tematske podforume, ovako ne nepregledno…

Da. Pitanje je samo kako “oznacit” senior membera tu, i b) ko ovo uredjuje? Forum mislim. Jel steel?

Za početak mogli bi to biti oni koji su na starom forumu imali pristup “seniorskom” podforumu.

Ili da @steelmaiden za početak odredi kome dodijeliti razinu povjerenja 4, a potom da “seniori” regrutiraju nove članove?

I da oni koji su stariji od 2 god il vise isto imaju neki rang

I neka nadležni makne 20 znakova :smiley:

Čuj, nebih se stel mesati, kako kaže uvaženi ovdašnji član baš tamo na Forumu…
Ali… niste čuli za Internet Zarada Forum?

P.S. Sa ostalim se svim slažem. Nadam se čak i biti među odabranima. :slight_smile:

Sada svi hocete neke podijele i tu se gubi bit foruma.Nemam nista protiv otvaranja tog foruma za vas Advanced WM, ali mislim da je i ovako OK te da se moze normalno pricati o slozenijim i vama intereseantnijim stvarima.
Istina ima bezveznih pitanja,na koja gugl da x odgovra, ali se ne moze zabraniti nekom da pita, te da uci.

Ja se nikada nisam petljao u neke stvari u koje se ne razumijem, npr. razvoj Desktop aplikacija (lupam), spameri se mogu srediti po dobro poznatoj proceduri :smiley:

Taj forum nije za vrsne webmastere ko šta san ja već za zarađivače. A istina je da ja pokušavan zaraditi jer neman kruva u kući.
Incijativu ne podržavan jer ja ko istinski senior se ne želim distancirati od članstva. Svi ljudi su rođeni jednaki!!

Point je u tome da se kvaliteta foruma podigne na viši nivo. Ovdje se nitko ne distancira od ostatka članstva niti je rekao da newbies nemaju pravo pristupati forumu, ali ja bih uveo neka pravila za njih koja bi eventualno zahtjevala veći angažman moderatora (sad ne znam kakva je situacija na tom polju). Dakle, na nekim forumima moderator mora odobriti oglas, bilo da je to ponuda usluga ili dobara. Za ostaviti link, potrebno je, recimo, steći stanovitu reputaciju i sl. Istina je da je ovaj forum kroz zadnjih nekoliko godina izgubio dosta na kvaliteti, ali za to smo mi tu da ga pokušamo malo podići uz dobru volju steela

Nije točno Davore.
Siguran sam da bi bio i za tebe prava stvar.
Tamo sam (zadnjih godina) riješio brojne probleme, sve koje sam postavio (imao) i to od strane vrsnih i sposobnih Webmastera (tamošnjih članova). :slight_smile:

Ako smijem biti toliko slobodan primijetiti da bi ovaj Forum imao po mnogo čemu ugledati se na Internet Zarada Forum. :slight_smile:
Tamo ti se, Davore, sigurno ne bi dogodilo da tvoju stranicu koju si predstavio, i tebe osobno; ismijavaju oni koji su lani kupili kompjuter i sad misle tko zna što, a krhko je znanje.

No, zašto sve ovo pišem?
Sigurno u dobroj namnjeri i želji da i ovaj Forum bude bolji.
Prostora ima mnogo. :slight_smile:

Situacija na toj crti obrane je da se svima jebe živo i da praktički forum nije niti moderiran. Nažalost moram još jednom naglasiti da otkako je forum prebačen na novu skriptu i poddomenu sve je “otišlo u honduras”. Šteta. Velika šteta.

3cpo, hvala ti na lipin ričima. Ako je tako kako kažeš daj link tog foruma da vidin šta je to.
creatifcode, ovom forumu puno fali Višnja. Osim šta je zgodna curica, jako je dobra osoba!! A skripta stvarno JE kriminalno očajna!!

Pokušavamo prvo vratiti stare datume registracija korisnika, pa nakon toga razmislimo i o forumu za seniore koji, na žalost, niti na staroj verziji foruma nije bio baš pretjerano aktivan.

Ugledajte se na forume kao webmasterworld i gfy…trebalo bi uvesti dio di su clanovi kaj placaju clanarinu… to bi vrlo brzo rascistilo ekipu koja nema pametnija posla… isto tako i moderatori da bi radili dobro i konzistentno trebaju dobiti neku pinku…

2 Likeova

Obični sistem bodovanja + “malo” komplikovaniji sistem verifikacije profila i eto rješenja za kvalitetne objave i odgovore na forumu. Ako skupi dovoljno negativnih na temi, automatski mu se odgovor briše, a on dobije ban par dana. Pa ako će čekati par dana da ponovo dobije ban, onda nešto s njim definitivno nije uredu. Malo se psihijatru javiti.

Normalno je da će na početku bili lupanja negativnih, ali će se to vremeno počistiti, jer će “neznalice, i oni koji samo pametuju”, vremenom dobiti ban…

Ovdje nema 10 kvalitetnih tema ukupno, sve ostalo…

1 Like