Affiliate problem sa adriatic.hr

Koja “mucna” situacija…
Prije 9 godina sam poceo affiliate sa adriatic.hr
Poslali mi ugovor, ja ga potpisao u photoshopu, vratio nazad i postavio linkove na web.
Uzeo par sto eura u prvih par godina i oni su mi to uredno to isplatili.
2011-e sam uklonio njihove linkove jer mi nisu bili rentabilni i ostalo mi na njihovom racunu nekih neiplacenih 40 i nesto eura.
5 godina nakon toga ih zamolim da mi, napokon, isplate te “zaostale provizije” i salju mi slijedeci mail:

Dear Partner,
in the past seasons you achieved total of 40,81 euros of
commission.
In order to pay you this amount, please send us you VAT
number.
When we resolve VAT issue, I will send you contact on
your e-mail which you will have to sign and send it back to us by post.
In case of any questions, please contact me.

Best Regards,

Mislim si…super!
Posaljem im VAT broj i cekam da mi uplate provizije.

Pa kada su dobili VAT broj…pocinju komplicirati situaciju, valjda, samo kako bi izbjegli placanje tih 40 eura pa mi salju slijedeci mail:

Poštovani,
kolega mi je proslijedio Vaš zahtjev za isplatom.
Kako bismo istu izvršili nužno je da potpišemo ugovor o poslovnoj suradnji,
sukladno pravnim propisima i aktualnom protokolu agencije.
Kako bismo mogli ispuniti ugovor i poslati Vam ga na ovjeru molim Vas da nam
pošaljete sve potrebne podatke:
Ime
** firmeAdresaPoštanski**
** broj i gradDržavaPDV**
** broj ( VAT number )**
Naglasila bih da Vaš VAT broj
mora biti registriran za obavljanje usluga sa inozemstvom, te ukoliko to nije
slučaj obratite se svojoj poreznoj upravi.
Prema Direktivi Vijeća 2006/112/EZ porezna obveza se prenosi na agenciju
te iz tog razloga svi partneri iz EU moraju biti registrirani u Wies bazi ( VIES
).
Također Vas sa zadovoljstvom
obaviještavam da od 01.01.2015 affiliate provizija iznosi 10%, neovisno o
ostvarenom prometu.
Ukoliko imate dodatnih pitanja
slobodno me kontaktirajte.
Srdačan pozdrav,
Marina Grlić

Saljem im drugi mail sa VAT-om i svim podatcima u kojem im objasnjavam da se radi o neisplacenim provizijama iz 2011-e godine i da sam ugovor potpisao 2007-e godine te da ne zelim potpisivati neki novi ugovor jer nemam namjeru poslovati sa njima te da samo trazim da mi se isplate zaostale provizije.

Pa mi pokusavaju zakomlicirati situaciju novim mailom u kojem me traze i da im posaljem potpisani ugovor postom :open_mouth:

Poštovani,
u prilogu Vam šaljem ugovore i izvještaj ostvarenih rezervacija.
Zamolila bih Vas da isprintate sve dokumente u
prilogu, izradite račun na temelju izvještaja i sve skupa (originale) pošaljete poštom na adresu Poljička cesta 26, Split.
U slučaju ikakvih nejasnoća u vezi navedenih datuma ili iznosa, slobodno nas kontaktirajte
**Ugovori ostvarenih rezervacija koje su mi poslali su bili “fake”…neka imena i fiktivne rezervacije od ove godine?! **
I sad mi kazu da im to moram poslati postom kako bi mi isplatili tih 40 i nesto eura zostalih iz 2011-e godine :open_mouth:

Poslali mi neke fiktivne rezervacije iz ove godine?!
Pa ih pitam:
Zbog cega Vam te dokumente, koje nisam duzan slati jer sam ih poslao vec jednom mailom prije 9 godina, ne mogu opet poslati potpisane mailom?!
Dali su Vam gosti koje sam Vam preusmjeravao morali slati pisma ili je sve islo putem weba?!

Pa kazu:

Poštovani gospodine,
još jednom Vas obaviještavam da s obzirom da isplata Vaše
provizije ide u 2016.godini, zbog birokracije je nužno da imamo novi ugovor
koji bi služio isključivo za naše administrativne svrhe.
Zamolila bih Vas da potpišete ugovor i pošaljete nam ga
na adresu Poljička cesta 26, Split kako bismo bili u mogućnosti što prije
isplatiti Vam Vašu proviziju.
Unaprijed zahvaljujem i ugodan dan Vam želim.

Tu sam odustao…
Ja si sve mislim da me zaiebavaju a mozda nisam u pravu.
Svako misljenje ili savjet su dobrodosli!
Hvala!

U biti si sam sebi zakomplicirao jer si cekao tako dugo. Vjerujem da oni ne mogu sada samo tako uraditi isplatu. Moraju je pravdati pa bi im taj novi ugovor valjda dobro dosao. Ono, nekom logikom razmisljam da se dosta toga promijenilo u tih 4-5 godina pa i zakoni a da ne spominjemo EU … A mozda samo cekaju zastaru, ako to postoji u svijetu financija dugovanja/potrazivanja i zatvaranje racuna…

1 Like

Ma nije neki problem tih 40 eura nego princip, inat. Radim affiliate sa zanoxom, tradedoublerom, rentalcars-om, google adsensima…i nitko me nikada nije trazio da im postom saljem pisma. Pa se tu nadje hrvatska agencija sa affiliate idejom koja trazi da im se salje postom neki ugovor kako bi isplatili 40 eura?! Zbog cega ne traze klijente preusmjerene sa webova affilate partnera da im postom posalju ugovor za iznajmljivanje apartmana ili hotela? I mozda sam sasvim u krivu i nemam nkakvo pravo traziti tih 40 eura, ostvarenih na osnovu ugovora koji sam potpisao prije 9 godina, bez zadovoljavanja tih njihovih novih propisa, ali mi nije jasno u kom smjeru idu sa takvim affilate programom?! Navlace affiliate partnere, koji ce, eventualno, jednog dana zatraziti isplatu provizija pa ce ih tada adriatic.hr skrsiti pravilima koja trebaju ispuniti kako bi im te provizije bile isplacene :confused:

Ma kuzim ja tebe i svakako mislim da lovu trebas dobiti. Iznio sam misljenje u smjeru da je mozda opravdano sa njihove strane sto trebaju neki pismeni dokaz o potrazivanjima.

Moze biti da se zele izvuci, ali je vrlo vjerojatno da je birokracija peder. :slight_smile:

Kako god, nadam se da ces dobiti svoj novac, bez obzira koja cifra je u pitanju.

1 Like

Ok…Traze neki pismeni dokaz o potrazivanjima od strane affiliate partnera ali ne traze pismeni dokaz od strane turista koji je preko njih ugovorio najam apartmana ili svjetionika na otoku?! Zboris k´o da radis za njih :grin:

Pa recimo da neki turist nije za lovu dobio sta je platio, ali je iz nekog razloga tek nakon 4 godine zatrazio povrat novca ili neki dio od uplacenog novca. Valjda bi onda trazili njegove podatke i neki dokaz da je uopce ‘kupio’ nesto preko njih.
Na kraju mozda i ne bi, jer i taj je cekao 4 godine pa odlucio djelovati.

Meni su tražili (ugovor), i to malo jači Affiliate Travel mačci od Adriatc-a; bili su to Expedia. :slight_smile:
Mislim da ti ničim ne osporavaju tvoj novac, za sada. Učini kako traže, moj je savjet.

P.S. To sve nije veliki problem. Osobno imam jedan big issue sa Booked.net ali to ću otvoriti novi thread. :frowning:

Mislim da su korektni prema tebi samo moraju opravdati isplatu.

Ugovor su dobili potpisan prije 9 godina…nema mi bas neke logike da prvo radim sa njima pa nakon toga potpisujem ugovor

Neces da citas sa razumijevanjem.
Ja sam u firmi gdje radim potpisao ugovor prije 10 godina. Sada, nakon promjena Zakona o radu moram ponovo potpisati ugovor. Zar im nije dovoljno sto sam potpisao prije 10 godina?

Necu vise pisati u ovoj temi. Ne radim za adriatic media ili kako se vec zove, samo da ponovim - zelim da dobijes pare jer pretpostavljam da si ih posteno zaradio. Ako ih i ne dobijes barem ces relativno jeftino nauciti nesto za ubuduce.

Ne vidim da su ti negdje rekli da ti neće isplatiti.
Napravi što su ti rekli, pošalji im taj novi potpisan ugovor pošto te moraju vjerojatno isplatiti prema nekim novim zakonima koje stari ugovor s tobom ne pokriva.

Koliko vremena si tu potrošio na ovu temu mogao si im poslat bar 3 puta taj ugovor pa vidjet.
Uostalom vjerujem da ih možeš nazvat na neki telefon pa porazgovat fino s ljudima da ti objasne zašto te to traže.

Direktni kontakt puno toga znači.

A mi tu možemo pisat do iduće godine i ništa ne riješit.
Gubiš vrijeme na krivom mjestu po mom mišljenju.

Oni znaju da 90% njih odustanu od isplate radih tih komplikacija i njima je u interesu što više zakomplicirati zato to rade iako sam siguran da im nije nikakav problem isplatiti tih 40eura.

Sjećam se xclaim.hr dok sam s njima surađivao, po njihovim pravilima možeš podignuti isplatu ako zaradiš najmanje 400 kn - zamislite ovo - po sajtu a ne sve ukupno. Tako sam ja imao 2000kn zarađenih a ispunio sam uvjet samo za 400kn isplate, ostalo njima u džep. Mislim, koja je razlika i što njih briga koja domena koliko zaradi ako je sve u istom accauntu? Da ne pričam da im i za tih 400kn treba slati neke ugovore, papire i sl.

To je kao da Google isplaćuje novac od adsensa samo ako svaka domena posebno zaradi 70 eura.
Na taj način su lopovi iskorištavali webmasjtore jer 90% njih nikada nije zaradilo 400kn za svaki sajt i oni su imali besplatno oglašavanjem, ali to su njihova pravila po ugovoru koja su osmislili samo oni da bi krali.

Dodaš jedan red teksta u ugovor i imaš zakonske ovlasti da kradeš, sramota.

2 Likeova

Jednom sam im vec poslao potpisani ugovor. I slao sam im svako malo sve sta su me trazili. Da im sada posaljem novi potpisani ugovor i da mi kazu: eh…sada nam treba i Vas krsni list, pa da tebe opet pitam sta da radim, ti bi mi rekao: pa posalji im krsni list.
Pa ako i gace za 40 eura treba skinut…skidaj! :slight_smile:

A vrijeme sam potrosio na ovu temu u nadi da ce netko imati neki pametni savjet, da vidim sta ljudi opcenito misle o takvom affilate poslovanju te da ustedim vrijeme svima koji namjeravaju raditi affiliate sa adriatic.hr.

Eto napokon netko “lud k’o i ja” :slight_smile:
Naisao sam na ljude koji legalno zadrzavaju novac…oni ne kradu. Pa sam pomislio da bi mogao podjeliti to sa vama na ovom forumu.
Nisam mislio pokretati neku revoluciju…ali nisam niti ocekivao tolika slijeganja ramenima :slight_smile:

Razumijem, ali koliko sam ja shvatio poslao si im ugovor 2007.
Ljudi ti lijepo kažu da im potpišeš novi a tebi to problem za 40 eura.

Ja iz ovog što si napisao ne vidim da ti oni ne žele isplatit. Treba im samo još jedan ugovor u kojem su vjerojatno regulirali stvari koje nisu bile u prijašnjem. Pošto je prošlo 9 godina meni je razumljivo da im treba novi ugovor pošto se vjerojatno puno toga promijenilo u našoj legislativi.

Ne vidim zašto od muhe radiš slona i glumiš Che Guevaru a mislim da nema potrebe.
Meni adriatic.hr izgleda jedna od najozbiljnijih online tvrtki u nas što se tiče online bookinga i sumnjam da nekom ko mora isplatiti stotinjak plaći svaki mjesec zajedno sa doprinosima (to ti je otprilike 1.000.000 Kn svaki mjesec) i tko vrti godišnje 20 mil. kuna gubi vrijeme da tebe zavlači za 40 eura.

Nazovi +385 21 456-456 i porazgovaraj s njima pa javi jel ti ne žele isplatit nakon što im pošalješ novo potpisani ugovor i što će ti još tražit.

Ako ćeš i dalje imati problema s isplatom onda ih možemo ovdje blatiti da znaju i ostali.

Ovako mi to nema smisla i šalješ krivu sliku.
Ja naime ne vidim da oni tebi ne žele isplatiti zarađeno nego da se tebi ne da njima poslat još jedan ugovor.

Ali ok, to je tvoj novac. Ako ti potpis vrijedi više od 40 euro onda im nemoj slat.