Broj linkova na hompejdžu

Zanima me sta mislite o tome koliki je optimalan broj linkova na unutrasnje stranice na hempejdžu sajta, kod mene uglavnom na hompejdzu stoje kategorija i arhiva iz koje se mogu vidjeti svi linkovi, onaj fazon kolaps meni i pitam se da li je to previse linkova za homepage. kazu da gugl vidi do 100 linkova, a sta bude ako taj broj prelazi 100? je li bolje na homepejdzu prikazivat samo kategorije. pričam o wordpresu. je li bolje samo staviti recent post? nekako volim da citaoci vide sve napisane clanke i da lako mogu doci do njih. ali kad predje broj clanaka preko 100 bojim se da je to previse za homepage. imam arhivu po mjesecima koja prikazuje clanke kad se klikne na dugme pored mjeseca, a kad neko otvori clanak iz marta npr prikazuju se u arhivi svi mjeseci iz marta. da li je to dobro seo rjesenje, da li bi bilo bolje da kad se klikne na mjesec da mora da se ucita nova stranica? nasajtovima imam pagination ne znam i koliko je to bitno, ali kad se otvori homepage svi postovi se mogu pronaci preko brojeva stranice…

Uglavnom vjerujem da ste shvatili moje dileme i ako imate neko misljenje cijenila bih da ga podijelite sa mnom.

Gluposti google nije ograničen brojem linkova. Na naslovnu je najbolje staviti linkove na članke koje targetiraš za određene riječi. Gledaj to ovako, naslovna ti je najjača stranica tvoje webstranice, ima najviše autoriteta, najveći rank, najviše linkova i slično. Kada ti staviš izravan link sa naslovne na drugi članak neke svoje stranice to bi značilo da si određeni rank i autoritet dala toj podstranici. Što ne znači da tvoja naslovna gubi autoritet ili slično, ali taj autoritet nije jednak kada ga da jednoj podstranici i 10 podstranica. Znači nemoj sve podstranice linkati ako ne moraš jer će onda one imati veću mogućnost rangiranja nego ako ih je tipa 20, 30,40,50. Sada je to ovisno o tebi, ja npr napravim sidebar sa svim recent člancima, a bude ih od 50 do 100, a u tekstu naslovne ubacim 3-5 članaka koji su mi jače rijeći i to mi dobro funkcionira.

ja na naslovnoj drzim samo poslednji post. i arhivu sa linkovima ka svim postovima. u drugom sidebaru kategorije. meni nekako nije pregledno ako ne postoji arhiva ka svim postovima na nalovnoj i onda kako raste stranica naslovna strana sajta moze imati lupam linkove ka 10 kategorije linkove ka 150 postova, linkove na stranice sajta i to me interesuje jel to lose utiče na sajt. da izbacim arhivu sa postovima jer ionako imaju stranice na homepageu i pogu se sve vidjeti stranice, ali nekako vise volim da na naslovnoj imam arhivu koja vodi na mojsajt/nazivposta nego na mojsajt/page/3 ali bez paginationa mislim da mi kategorije gube na jačini jer nemaju ispod clanaka brojeve stranica nego older post.

nadam se da me razumijete sta pričam

Ne gubi ti ništa na jačini, ovo je diskutabilna tema, ali definitivno bi ti preporučio onda da gledaš to sa strane praktičnosti korištenja sajta

nisam sigurna da postovi ne gube na jacini jer garant vise soka dobiju kad je 20 linkova od postova na naslovnoj nego 150

da li je pametno prikaziv arhivu svih postova na svim stranicama sajta ili bi bilo bolje samo na naslovnoj stranici? ima li jos ko nekih misljenja o ovim mojim pitanjima i dilemama.

evo sta nadjoh sta kazu

The total number of links on any page, including the navigation, should never be more than 75-100. Anything beyond that is too much.