Dobri i loši trgovci na WM forumu

Vidim da se dosta vodi rasprava oko pokretanja ovakove teme pa sam ju odlučio napraviti, najviše iz razloga što sa prevaren. Ova nam tema može poslužiti kao pomoć da se vidi tko je pošten trgovac!

Član: Lucas, matneki (član ima 2 nicka)
Tema:
http://webmajstori.net/forum/showthread.php?t=26114&page=2

Platio nikada nisam dobio što je dotični prodavao.
[color=“Red”]Ocijena: 1[/color]

Imao sam dosta i pozitivnih posovanja zadnje je sa:

Član: CreatifCode
Tema:
http://webmajstori.net/forum/showthread.php?t=30056

Ocijena: 5

1 Like

Ja sam do sada sarađivao sa dva člana. Naravno ne računam razmene linkova u ovo, jer se priča o ozbiljnijim poslovima.

Zmaj je jako vredan, odgovoran i pošten. Sa njim sam prvi put sarađivao u januaru 2010. kada mi je pravio template za Joomla CMS.

sime_zd je takođe jako korektan. Sa njim sarađujem na onom čuvenom projektu vezanom za igrice čija je tema imala 20-ak ili koliko već strana :smiley: Vrlo je pošten čovek i mislim da se sa njim sve možete dogovoriti.

Negativnih iskustava na WM za sada nisam imao i nadam se da će tako i ostati :slight_smile:

Pozitivna iskustva sa kupoprodajom, zadnja 4 koja se sjećam.
SteelMaiden, TomislavS, iggysick, maksy

Suradnja:
webjumfer, Dzoni-GS, renato01 (vjencaje), mrcina

Negativna
Susjed - nije prevarant, ali jako ljen čovjek, rijetko kad trijezan :D, (dok je prebacio komplet sajt prošlo je tjedan dana)

Nema više.

Nisam s puno njih surađivao i kupovao ovdje, ali moram pohvaliti člana <[cyber]> :doki:

[quote=“sime_zd”]
Negativna
Susjed - nije prevarant, ali jako ljen čovjek, rijetko kad trijezan :D, (dok je prebacio komplet sajt prošlo je tjedan dana)[/quote]

Hahaha a tako je ispalo da sam baš taj tjedan dao 5 ispita i očistio semestar, moralo se proslavit… :cuga2: :cuga2:
Ne bi nikog zeznuo, al da sam lijen jesam… Misliš da bi taj site općenito bio offline par mjeseci da nisam? :smiley:
No dosta OT…

Ja u pravilu nisam imao negativnih iskustava na WM a pozitivni su bili:
sime_zd, Rašo, bubac, goranbaxy, ars111…
Nisu toliko dečki više aktivni na forumu, ali sve najbolje.

[quote=“susjed”]Hahaha a tako je ispalo da sam baš taj tjedan dao 5 ispita i očistio semestar, moralo se proslavit… :cuga2: :cuga2:
Ne bi nikog zeznuo, al da sam lijen jesam… Misliš da bi taj site općenito bio offline par mjeseci da nisam? :smiley:
No dosta OT…

Ja u pravilu nisam imao negativnih iskustava na WM a pozitivni su bili:
sime_zd, Rašo, bubac, goranbaxy, ars111…
Nisu toliko dečki više aktivni na forumu, ali sve najbolje.[/quote]

Ma sve u redu.

Da, njega sam zaboravio a s njim sam najviše surađivao.

ja sam imamo pozitivno iskustvo sa svima s kojima sam nesto radio ovdje, necu ih ipak imenovati, ali eto, nije bilo negativnih iskustava…

aleksej je odlican lik znamo se sa foruma od prije, ljudina, uglavnom od kupoprodaje do surandnje, voli raditi i uvjek spreman pomoci :wink:

Po svemu ovome ispada da je više pozitivnih likova na forumu nego negativnih.
A kaj nema neka opcija reputacije na forumu…nešto sam takvo vidio čini mi se vidio.

Surađivao sam s dost članova na razne načine, vjerovatno napišem navečer cijeli popis, valjda nekog ne bum zaboravil :smiley:

No zanima me, hoće li ovo bit Sticky tema ili šta? Koliko se sve ovo shvaća ozbiljno? Da ne gubim vrijeme ako je to više da se nekaj piše :zub: Molio bih trnčevo očitovanje.

[quote=“NeuroPlin”]Po svemu ovome ispada da je više pozitivnih likova na forumu nego negativnih.
A kaj nema neka opcija reputacije na forumu…nešto sam takvo vidio čini mi se vidio.[/quote]

Ima.

Link:
http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=30762

Ali ima masu članova koji nemaju reputaciju na forumu (nisu baš aktivni), a s njima se isplati surađivat. Tako da ova tema ima smisla.

[quote=“mrcina”]Ima.

Link:
http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=30762

Ali ima masu članova koji nemaju reputaciju na forumu (nisu baš aktivni), a s njima se isplati surađivat. Tako da ova tema ima smisla.[/quote]

Aha, istina.
Fala za info, iako nisam skužio sve dobro je znati. Podsjeća na bodove iz Konzuma :smiley:

[quote=“mrcina”]Surađivao sam s dost članova na razne načine, vjerovatno napišem navečer cijeli popis, valjda nekog ne bum zaboravil :smiley:

No zanima me, hoće li ovo bit Sticky tema ili šta? Koliko se sve ovo shvaća ozbiljno? Da ne gubim vrijeme ako je to više da se nekaj piše :zub: Molio bih trnčevo očitovanje.[/quote]

Tema je korisna ali vidim da se razvodnilo jer su se počele navoditi suradnje koje nisu uključivale plaćanje.

Caveat emptor i bok.
Tko može zaštititi člana foruma od izmišljene optužbe?
Svatko može izmisliti što hoće i ocrniti nekoga.
Ideja je korisna ako se provede ok ali i opasna ako ostane na ovome.
Hoće li moderatori i admini provjeravati navode? Sumnjam.
Kako će onda zaštititi članove od manipulatora?

1 Like

[quote=“NeuroPlin”]Caveat emptor i bok.
Tko može zaštititi člana foruma od izmišljene optužbe?
Svatko može izmisliti što hoće i ocrniti nekoga.
Ideja je korisna ako se provede ok ali i opasna ako ostane na ovome.
Hoće li moderatori i admini provjeravati navode? Sumnjam.
Kako će onda zaštititi članove od manipulatora?[/quote]

Praksa je pokazala da su manipulatori obično članovi s 0 postova koji dođu, pokenjaju nekog i odu. Takve postove (ako ih bude) nije problem usmećiti.

Svi stariji članovi imaju barem jednu odrađenu suradnju s nekim od članova ili postoje poznanstva tako da se od starijih članova ne očekuju manipulacije.

S obzirom da će u temi uvijek bit chata (neko nekog pohvali, on mu zahvali, neko nekog optuži, pa se drugi brani, itd…) ne bi bilo loše da se u prvi post stavi popis pozitivaca i popis negativaca.

Ili to (popis) ne bi bilo loše u zasebnu temu stavit, stickat je i lockat.

Moj prijedlog, pa vi vidite. :smiley:

[quote=“trnac”]Praksa je pokazala da su manipulatori obično članovi s 0 postova koji dođu, pokenjaju nekog i odu. Takve postove (ako ih bude) nije problem usmećiti.

Svi stariji članovi imaju barem jednu odrađenu suradnju s nekim od članova ili postoje poznanstva tako da se od starijih članova ne očekuju manipulacije.[/quote]

OK, nadajmo se da je tako.
Samo da te podsjetim da ima odstupanja od pravila - ja sam regan par godina a tek u zadnjih par dana sam napisao sve postove uopće. Suradnje nisam dakle niti mogao imati. Kako mi dakle možeš vjerovati? :slight_smile:

Već vidim tržište starih neokaljanih korisničkih accova na forumu, hehe…

Ne, ono…samo sam htio spomenuti u gornjem postu potencijalne probleme koji mogu iskrsnuti - i članovima i adminima. Zlu ne trabalo.

Nadajmo se da si u pravu.

[quote=“mrcina”]S obzirom da će u temi uvijek bit chata (neko nekog pohvali, on mu zahvali, neko nekog optuži, pa se drugi brani, itd…) ne bi bilo loše da se u prvi post stavi popis pozitivaca i popis negativaca.

Ili to (popis) ne bi bilo loše u zasebnu temu stavit, stickat je i lockat.

Moj prijedlog, pa vi vidite. :D[/quote]

IMHO, dobra ideja.

Ok trgovanje : :eu:

Mrcina
Šime
Josip Balic
antelaca
<[cyber]>
Bihwebmaster