Dugovanje klijenta za izradu web stranice i Seo optimizacije

Da li netko od vas dobrog odvjetnika u Rijeci, Zagrebu ili Splita i da li se isplati tužiti klijenta za iznos od 7500kn koje nije platio već dva mjeseca a Usluga mu je isporučena kako je dogovorena.

Imam sve za tužbu pripremljeno od prepiske i ugovora te računa koji je izdan na firmu te uvodna iz banke da nije plaćen drugi dio koji je dogovoren

odi kod biljeznika i pokreni ovrhu… ne treba ti tuzba…

Nisam imao nikada ovakvu situaciju pa me zanimaju svijeti zato i pitam.

Znači njemu će sjesti na račun dok se ja naplatim ako sam dobro razumio

Probaj prvo sa opomenom pred tužbu. Tako i odvjetnici rade. Ja sam ima sličan problem i nakon opomene su me odmah pozvali, isplatili sve u kešu i ispričali se. Ovako sam sastavio opomenu, prema špranci:

OPOMENA PRED TUŽBU

Uvidom u bankovni žiro račun račun građana utvrđeno je da vaša neizmirena obaveza isplate autoskog honorara, na dan XX.XX.2016. godine, iznosi 7500,00 kn, ne računajući zatezne kamate od dana nastanka obaveze isplate honorara pa do konačne isplate.

Ovim putem vas pozivamo da izmirite navedene obaveze u roku od 7 dana od dana prijema ove opomene jer će se u protivnom ovo potraživanje naplatiti u postupku pred sudom.

Obaveze izmiriti na žiro račun fizičke osobe: XXXXXXXX, otvoren kod Neka Banka d.d.

Dužni smo vas upozoriti na okolnosti da će naplata dospjelog potraživanja sudskim putem stvoriti nepotrebne troškove vezane za plaćanje sudskih taksa, naknada za rad odvjetnika, vještaka, djelatnika Porezne uprave i Inspektorata rada, koji se u slučaju plaćanja dospjelih potraživanja u ostavljenom roku mogu izbjeći, kao i plaćanje zakonskih zateznih kamata.

Podsjećamo vas da je prema novom KZ-u (NN XX/XXX i XXX/XX) neisplata dijela ili cijelog honorara jednog ili više autora propisana kao kazneno djelo, za koje je propisana kazna zatvora do tri godine.

Ukoliko ste u međuvremenu izmirili navedene obaveze molimo vas da zanemarite ovu opomenu.

S poštovanjem!

Sastavljeno u 3 jednakovrijedna primjerka.

Podnositelj zahtjeva:
Ivo Ivić
Zagrebačka 12, 10000 Zagreb

Vlastoručni potpis podnositelja:

2 Likeova

svakako ti savjetujem da prvo nazoves duznika i da mu kazes da si bio kod biljeznika i da si sve dogovorio za ovrhu te ako ne zeli dodatne troskove da mu dajes jos 2-3 dana. naravno zvuči kao da si ljut i da ti je sad vise dosta svega.

s obzirom da zivimo u lopovskoj drzavi moras i prljavo igrat…

kolega je pokretao 2014.g, ne znam dal se sta sad promjenilo. Otisao kod biljeznika, objasnio stvar i biljeznik je to rješio… ne znam detalje procedure ali brzo je bilo gotovo

Ja bih poslusao prije savjet @Horz meni se to desilo jednom sa jednom mrezom odma sam im uplatio nisam htio da razmisljam ocel pokretat. Jes da sam ja to vec platio jer nisam mogao raskinut ugovor da nisam, al su mi kao opet dostavili nije kao bio zavrsen mjesec jer sam sredinom njega raskinuo pa kao jos taj dio da mi naplate posle ugovora nidje veze, ali opet odma sam uplatio sto ce mi to da se ubijedjujem sa njima.

Poslušati ću savijete @horz pa ću vidjeti što će dalje biti.

Uzmi lovu što ti je ona preplatio, uzmi odvjetnika, pa ga tuži neka gamad plati i sudske troškove! :smile:

Baš me zanima koja firma, jesi provjerio na nekom poslovnom registru kako stoje?
Imam ti ja fininfo pa pregledamo, kako lik posluje inače da znaš što očekivati, ako ima dugovanja, poreza, blokada itd.

Nema ništa gledao sam prije nego sto smo bilo sto sklopili nikakva dugovanja etc. a niti sada čak posluju u plusu.

Ako ne prode ovo objavit cu ime firme a do tada necu nista

I sat je na kraju bilo sa ovim? Jel si uspeo da naplatis dugovanje?

Čini se da nisi u toku :slight_smile:
Cane je glumio na ovom forumu neke ozbiljne prepiske, bio dosta aktivan na svim temama… Reklo bi se, čovjek u ozbiljnim poslovima konstantno.
Kada je stekao to povjerenje, na temelju istoga je pokrao nekog člana ovog foruma, a možda i par paralelnih prijevara odigrao. Nisam sad siguran… Ali načo sam da je istu politiku odigrao na više foruma…

1 Like

Pomislio bi čovjek kako mu se dalo toliku pripremu odraditi… Ali povući ću paralelu sa ekipom koja sadi božićna drvca. Jednom drvcu treba 4g da izraste… Na prvu izgleda da zarada stiže tek svake 4g, ali ako oni posade novu turu svake godine, onda će i zarada nakon prve 4g kasnije biti konstantna svake godine. Nadam se da Cane nije bio toliko promišljen da je sadio profile na isti način, a opet mi je nevjerovatno da je sve odigrao radi jedne prijevare.

S druge strane, možda mu se ukazala prijevara kojoj nije mogao odoliti, ali ona nema smisla da je pripremao lažnu reputaciju.

Što će reći, Cane je najvjerovatnije i dalje prisutan.

1 Like

Iskreno meni je uvijek bio sumnjiv i nikad nisam imao povjerenje u njega - jer mi se previse cinio fin, mislim ne znam mozda imam dar da prepoznam prevarante po nacinu pisanja haha

Ali nisam nista htio reci, da ne bude da sam ja uvijek neki dezurni policajac.

2 Likeova

Ja sam baš imao jednom unutarnji monolog, palo mi jednom na pamet kao koji bi avatar mogao staviti da ostavim dojam kao “uglednijeg” forumasa. I prva mentalna slika mi je bila Cane sa svojim odjelom na avataru… Znači, meni je uspio prodati subminalne poruke, heh.

2 Likeova

Znaci ima i toga :slight_smile: zato nikome ne treba verovati.Hvala za heads up.

To sam ja :slight_smile:

Nego kad bolje razmisliš Cane umjesto da pravi affiliate site i builda ga 6 mjeseci on je “pravio” authority site samog sebe ovdje na forumu, na kraju se dobro prodao, čujem da voza novog golfa trojku s parama koje je namlatio :smile:

Čovjek se bavi social engineringom, svaka čast.
S druge strane kako je prešao ekipu?
Mora da su mu jako vjerovali?

A ima tu na forumu dosta lovaca, opreza nikad dosta :stuck_out_tongue:

1 Like

Posto sam noviji na forumu pa nisam bas upucen sta se do desilo i kakva prevara je u pitanju?

Ostani još koji mjesec tu pa ćeš iz prve ruke vidjeti :wink:
Ovo se ponavlja svakih nekoliko mjeseci.

2 Likeova