Gdje kupujete slike?

Tražim neku stranicu gdje mogu jeftino kupiti fotografije koje ću koristiti na svojoj web stranici, pa me zanima od kuda vi kupujete ili uzimate slike za svoju web stranicu? :slight_smile:

Google ti sad ima opciju pretrazivanja free for use slika. Ali ako zelis bas one fancy profesionalne onda imas mnogo prodavaca, zgooglaj, svi su oni vise manje isti.

Što bi kupovo kad mos free download :slight_smile:

Ne mozes bas, u sustini zavisi sta trazi.

Ako mu trebaju “lijepe” stock fotografije ljudi, mora kupiti, tesko se mogu naci za free.

Ja već godinama kupujem na 123rf.com jer je to najpovoljniji site koji sam našao. Svi imaju više manje iste slike a ovdje je najjeftinije.

Aha, pod napredno pretraživanje samo stavim ono označeno za ponovnu upotrebu, mijenjanje, čak i komercijalnu?

Ne bih želio dobiti neku tužbu za korištenje slike bez autorskog dopuštenja…

Ne otvara mi tu stranicu:/

http://www.123rf.com/

Sada radi, izgleda da su prije bili nedostupni, jer sam im probao i pristupiti sa Googlea. Hvala :slight_smile:

Imam 20k slika koje sam skinuo sa neta i ni za jednu sliku niko nema niti jednu primjedbu

Za sve postoji prvi put, a koliko sam citao po netu u zadnje vrijeme ima dosta tužba. Također čitao sam da znaju otkupiti prava na neku sliku koja je bila na free servisu, te kasnije tužiti sve koje ju koriste, neovisno o tome od kad je ta slika na njihovoj stranici, jer su se njeni uvijeti korištenja promijenili… Ne želim riskirati… :slight_smile: