Geotargeting na WP sajtu

Pozz ljudi…
Zna li neko kako odraditi sledece…
Reklama A - Da se prikazuje samo posetiocima iz USA, AU, CA, GB…
Reklama B - Da se prikazuje ostatku sveta.

Zeleo bih sajt podesti tako da samo posetioci iz ovih zemalja imaju mogucnost da se preko Reklame A registruju na odredjeni sajt, a ostatku sveta bih serviarao neke manje bitne reklame…

Probao sam to sa pluginom AdRotate-Pro i on mi OK to radi ali samo 30k Page view-s dnevno, a ako hocu vise trebam doplatiti…
Postoji li neki plugin za ovo, ili koliko je komplikovano da se to menja u kodu ?

Google DFP, stavis u istu Zonu oba bannera na istu poziciju, a naravno zbog geotargetinga prikazivace se uvijek samo jedan!

Mozes tamo targetirati doslovno sta god zelis (covjeka, uredjaj, OS…)

I ja koristim AdRotate, ali za ovakve stvari ne trebam dodatno nadogradjivati plugin, kada postoji free rjesenje…

1 Like

Ovde je u pitanju adult site, ne znam moze li se Google DFP koristiti na stranicama ovog tipa ?

Tako reci :slight_smile: Onda nista, sretno s AdRotate :slight_smile:

Znaci ćorak :slight_smile:
Ne znam kako, ali moracu ovo nekako resiti… taj oglasivac “ne zeli” trash posetu tipa Indija, Pakistan…pa moram pronaci neki nacin.
Tebi svakako hvala na pomoći :slight_smile:

1 Like

A šta fali doplatiti ako već imaš posao pa i prihode pretpostavljam.

Možeš i platiti nekom da ti uradi custom rješenje, ima na forumu jako spretnih članova.

Ma doplatio bih ja to, nego skuplje ce me izaca ta doplata nego zarada koju bi posetioci iz tih zemalja doneli.
Sajt donosi neku zaradu, ali to jos uvek nije nesto veliko.
Sto se tice custom resenja, i na to sam mislio tako da je i ta mogucnost otvorena.
Ukoliko neki clan zna kako to odraditi moze mi se javiti na pm sa cenom i ostalim detaljima.

Trazio sam i ja svojevremeno Geotargeting rjesenja van poznatih servisa … jako malo ih je … plus svako “rjesenje nabrzinu” zna zagusiti sajt imajuci u vidu funkciju geotargetinga i provjeru “korisnika u letu”

AdRotate-Pro je definitivno najgori plaćeni geotargeting dodatak koji sam ikad probao… a testirao sam ih gomilu.

Ja za geo oglase koristim ovaj: https://wpadvancedads.com/add-ons/all-access/ i radi odličan posao.

1 Like

za AdRotate sam se i sam uverio da je prilicno los.
Ovaj nema ogranicenja u broju obradjenih IP adresa ? Kao sto recimo AdRotate odradi 30k a ostalo doplati.

Nisam nigdje pročitao da ima ograničenje. Najbolje da im pošalješ mejl na: [email protected] pa pitaš sve što te zanima, meni su odgovarali brzo.

1 Like

Tako ce i biti. Hvala na preporuci :+1: