Statistički podatci o najvećim zaradama od Google Adsensa na svijetu

Tekst koji sam našao na netu, sad koliko su informacije tačne ne znam, ali pogledajte samo te cifre :open_mouth:

Koliko se stvarno moze zaraditi preko Google Adsense? Evo nekih statistickih podataka o najvećim zaradama od Google Adsense na svijetu (http://satelitBa.com) 1: Markus Frind: PlentyOfFish.com - $300,000 mjesecno Markus Frind je decko iz Vacuvera koji je pokrenuo jedan od najposjecenijih dating portala na svijetu. Njegov sajt Plentyoffish.com je najveci besplatni dating portal na svijetu. Plentyoffish.com primi do 500 milliona page views u mjesecu i pravo oko $10,000 dnevno od Google Adsensa Markusu, koji ovaj sajt odrzava iz kuce. Mislite da bi ovakav sajt trebalo voditi desetine ljudi, no Plentyoffish.com vodi samo markus i njegova djevojka, koja mu pomaze da odgovori na emailove koje korisnici salju. Markus je kodirao sajt sam sebi i portal kao takav zahtjeva samo cetiri servera Sumnje i kalkulacije oko Markusove zarade pale su u vodu kada je poslao chcek od $900,000 koji mu je proslijedjen od Google Adsensa kao zarada. Prema markusovoj izjavi check predstavalja dvomjesecnu zaradu ovoga portala. 2: Kevin Rose: Digg.com - $ 250,000 mjesecno Kevin Rose je krenuo sa Diggom u Decembru 2004 sa samo $1000. Danas je Digg jedan od najvecih sajtova na Internetu, sa preko 400,000 clanova i preko 200 miliona page views mjesecno. Premo tekstu iz magazina Business week, Digg ce da napravi $3 milion ove godine kombinacijom Google AdSense i Federated Media oglasa. Na zalost samo Mr. Rose i njegove racunovodje znaju koliko zaradjuje od Google a koliko od Federated Media. 3: Jeremy Schoemaker - $ 140,000 mjesecno Ako se iko moze smatrati Internet xafsing superstarom, (ShoeMoney) bi bio taj i na vrhu liste. Ostale zarade ukratko 4: Jason Calacanis: Weblogs, Inc. - $ 120,000 mjesecno 5: David Miles Jr. & Kato Leonard - $ 100,000 mjesecno 6: Tim Carter: AskTheBuilder.com - $30,000 mjesecno 7: Joel Comm - $ 24,000 mjesecno 8: Shawn Hogan – DigitalPoint.com $ 10,000 mjesecno Tako je to u svetu,ko bi rekao da su datíng website tako profitabilni. Kod nas stvari su malo drugacije sa manjim ciframa od kojih se ne vrti toliko u glavi,ali su ipak pristupacne i obezbedjuju nekima cak i osnovne prihode.

Ove informacije nisu sigurno tačne jer na globalnom nivou za prvih 10 ovo su presmiješne cifre. Znam da je ViralNova npr imala prihod od oko 400 000$ mjesečno. BoredPanda i Upworthy su također tu negdje ako ne i više od toga. A da ne spominjem gigante kao što su huffingtonpost, forbes, guardian, businessinsider. mashable etc…

Čak imam prijateljicu koja krpi mjesečno na adsensu toliko da bih se na tvojoj listi našla na 6-tom mjestu. :smiley:

Nebo je granica.

Tako je,ovo ne moze biti tocno,ima tu puno vecih igraca.

Ovaj tekst je star 7-8 godina.