Google hosting kako

Ovaj google hosting ili server (slabo se razumijem u to) kako to radi?

Trebali tu nesto podesavat za sigurnost i optimizaciju ili je to sve od njih sredjeno?

iskreno? Da tebi treba to sto oni nude nebi ovdje pitao ovakve stvari. Nadji sebi jedan obican i povoljan hosting i mirna Bosna

A cemu takav odgovor? Ako neznas, onda suti. Covjeka mozda samo zanima, mozda mu treba, mozda mu je samo dosadno. Kaj si ti sad s ovim odgovorom postigao? Nitko nije nis pametniji, samo se ti osjecas tako…

Kaj se tice google clouda. Nisam nikad radio, ali jedna hosting kompanija s kojom radim radi preko toga.
Koliko kuzim ti dobijes dio (vremenski, memorijski) velikog kompjutera gdje ti se naplacuje sve (CPU, HDD, RAM,…). Mislim da sto se tice konfiguracije samog servera vecinu toga moras ti odraditi, samim time usluga je namjnjena profesionalcima. Ti zakupis nekakvu konfiguraciju, dobijes nekakav server (apache ili nesto u tom stilu) i ostalo je na tebi.
Nisam osobno koristio, ali mislim da je prica tak nekakva. Slican servis ti ima i amazon (AWS, webmasteri su sigurno vidjeli amazonaws.com od kud se vrte razne crawler scripte i slicno).

Dobro mu je i odgovorio ulazi u zacarani krug ima sve na toj stranici objasnjeno, jer sad kad bi ulazili u to morao mu dio po dio objasnjavat i samo bi ga zbunio. Ima ovdje banere fino koje nude vrhunske usluge pa odabere nesto od toga, ako mu ne odgovara ima jos hrvatskih tvrtki koji nude odlicne hosting usluge.

Imas tamo kad se registrujes 300 dolara da trosis 60 dana besplatno pa eto cackaj https://console.cloud.google.com/freetrial sve ti i tu pise za cem je.

Ovo za Web se ne isplati. Cijene su im kao da otkupljuju servere od digitaloceana, skoro pa u lipu calibrirane, da nebi bilo da nesto ponude bolje.

No ima tamo miljardu opcija koje bi nekima mogle posluziti, naravno to se sve i placa, pa sma ja natuko neki server s prosjecnom memorijom i SSD local diskom pa me ispalo 120$ mjesecno.

Recimo ovo se isplati:

Ma ja koliko kuzim to se isplati ako imas sve izracunato po sekundama. Koliko ces cega i kada trosit. Isplati se ako ti treba jak server, ali ne 0-24…

Isplati se isto kao Digitalocean, usporedio sam malo to. Imaju identicne cijene. Ali Google nudi vise toga. Kao sto sam napisao za 2$ mjesecno daju 100gb cloud storage? Ili je to neka greska?

Mene najvise zanima moram li isto brinuti oko servera/hosting sto li je to vec ili je to kao hosting kod hostgator.com samo ubacis sajt i to je to ili moram placat nekog da mi odrzava server?

Na Digitalocean se mora placat odrzavanje servera a to kosta dva puta vise nego server, mozda je to ok ali za mene je skupo, imam sajtove koji mogu raditi samo na serveru jer je velika posjeta.

Gle, mozes na Digitaloceanu unajmit nekoga da ti samo polovicno odrzava. A ti si redovito ili skidaj backup (DO sad nudi i backup za jeftine novce) ili radis Snapshot cjelog servera.

Pa kada krene nesto po zlu imas backupe i sve ostalo sto se restora na DO prilicno brzo.

Mislim da se i na ovom Googleu mora managirat samostalno ili unajmis nekoga. Ali ovo za 2$ 100GB cloud mi nije jasno. Pa to je za developere bagatela. Ili sam nesto krivo skontao.

Da, cijene za podatkovni cloud su bagatelne. Imas tu negdje diskusiju o tome.

Online.Net /Cloud Storage / - 100GB /12 meseci / 3.4eur ukupno za godinu dana https://www.online.net/en/c14

mega.co.nz i 50gb 0€ i dostupno na svim uredjajima, a ovi online.net su komplikovani i nema aplikacija za ipad i iphone