Google oglasi na facebooku

Provjeravao sam adwords kampanje i gledao gdje se sve vrte oglasi, i pod networks-> display network-> automatic placement, među razim domenama/kanalima, naišao sam i na kanal facebook.com
Nije mi baš jasno kako je to moguće. Jedino šta mi pada na pamet je da ljudi preko iframea i fbml-a ubacuju adsense kod na svoje facebook page-ove. Mislim da je to kršenje pravila facebooka i adwordsa.
Tražio sam na netu nešto o tome, ali nisam uspio naći ništa.

Da li je netko od vas primjetio kanal facebook.com među svojim adwords kampanjama? Šta mislite o tome?

Nisam te najbolje skuzio.Hoces reci da neko google adsens stavlja na facebook stranice ili???

ak si to mislio imas odgovor ovdje
http://www.google.com/support/forum/p/AdSense/thread?tid=2a7b5598df47cce6&hl=en

pa točno to sam i rekao.

i kod mene ima povelik broj prikaza na domeni facebook.com, ali zarada 0 :smiley:

[quote=“mojzicer”]ak si to mislio imas odgovor ovdje
http://www.google.com/support/forum/p/AdSense/thread?tid=2a7b5598df47cce6&hl=en
[/quote]

e hvala na linku, o tome se radi. al ne daju baš neki službeni odgovor. mislim da je jako rizično stavljat adsense na stranicu bez sadržaja i onda to prikazivat preko iframe na facebooku.

ti imaš adsense oglase na svojoj fb stranici? ili se tvoji adwords oglasi prikazuju tamo?

Nemam nikakvu aplikaciju, te ne vrtim na nikakvoj stranici na facebook-u svoje adsense oglase ali kad odem na Adsense i kliknem na Prerformance reports ->Sites
pojavi se domena facebook koja ima puno prikaza al zarada 0 :smiley:

[quote=“nike”]Nemam nikakvu aplikaciju, te ne vrtim na nikakvoj stranici na facebook-u svoje adsense oglase ali kad odem na Adsense i kliknem na Prerformance reports ->Sites
pojavi se domena facebook koja ima puno prikaza al zarada 0 :D[/quote]

čudno. valjda netko prikazuje neki tvoj sajt (a sa njim i tvoje reklame) preko iframea na facebooku. ne znam kako drukčije to objasniti.

Ima netko informaciju koliko je potreban pocetni kapital, budžet za oglase? Hvala

Kakvo pitanje, potreban je budzet od 10$ do 900.000.000 $ .

Kao da pitaš “Ljudi koliko koštaju kola?” ili "Ljudi koliko košta kuća?"
Pravilno je “Ljudi koliko košta Ford Focus 2004 godište” ili “Koliko košta kuća od 100m2 u centru Beograda”

Ja znam da se ovde pita prva stvar koja padne na pamet ali molim da barem malo uključite mozak ili barem logiku. Mislim stvarno od ovakvih pitanja…