HTML template u Wordpress

e ovako… prebacila sam style.css u main folder… i ubacila u taj css ovaj text (iz linka)… i i dalje stoji

A jooj…
Ne ide to tako :smile:
Moraš poznavati bar osnove wp templatinga.

Skini neki free wp template i pogledaj u kodu kako je rađeno.

Slikovito rečeno; moraš “rezati” html dijelove i spajati ih php-om.
nije baš trivijalno, naručito ako radiš to prvi put.

pa da…prvi mi je put…
ok… thx!! budem malo pogledala… :wink:
kažem gledala sam to na filmićima… i to rezanje… i svašta nešto…
pa ne znam što je točno od svega toga…

Imas jako puno dobrih tutoriala na tu temu na youtube-u samo potrazi html to wordpress… najboljet ces shvatiti ako gledas kako neko drugi to radi… A onda ako zapnes slobodno pitaj.

Ako ti nejede engleski imas cak tutoriale na nasem jeziku, pogledaj:

odlično!!! hvala!! evo baš gledam i radim po tome! :wink:

Ako imas problema slobodno pitaj :slight_smile:

Bok! evo me… zapela sam na navigaciji… hm… gledam malo tutorijale… dakle u wordpressu unesem pages i ubacim u meni…i kad uploadam ispiše mi kao listu - ol… a u svim tutorijalima normalno posloži na mjesto gdje bi trebalo biti… gdje griješim?

Nisam te bas shvatio najbolje u cemu je problem…

dobijem ovo gore umjesto ovog dolje…

Pa jesi u style.css u uopce napravile klase koje bi staylale tako navigaciju?

Pa, ako ti je prvi put, teško da ćeš brzo prebaciti HTML template u WordPress temu. Bolje ili kupi WordPress temu, potraži tamo gdje je kupljena ova, možda ima ista wp tema ili nadji negdje WordPress temu, ima besplatnih dosta. A onda kreni sa upoznavanjem izrade tema, pa kad naučiš, taj HTMl template prebaciš u WP temu.

Bio sam na tvom mjestu, i isto tu postavljao pitanja, ali pomoć je stigla kada sam pitao specifičnija pitanja, naime početak i ulaz u cijelu tematiku morati ćeš solo, a predlažem ti neki od video tutorijala sa lynda.com ili video2brain o wordpress izradi templejta.

Traju tipa 4-5 sati, imaš fajlove za vježbu, i samo pratiš.
Recimo:
http://www.lynda.com/WordPress-3-tutorials/creating-and-editing-custom-themes/67160-2.html i slično…

1 Like

Bok ljudi!! hvala vam svima na savjetima… evo nekako se snalazim… malo po malo ide… u biti nije teško kad skužiš princip… :blush:
kad zapnem na nečem konkretnom javim se…

Pozdrav,

ovako…zapela sam… potrebno je napraviti paginaciju pomoću wp_link_pages funkcije… sve sam probala ali ne radi… čitala sam po raznoraznim forumima… drugi ljudi kažu također ne radi, ali riješenje nisam našla…
imate li vi možda kakav prijedlog?

Prvo šta mi je palo na pamet da možda nemaš dovoljno objavljnih postova, pa se paganacija ne pokazuje
je nema šta pokazati.

E ovak… to je ono previous i next gumbići …na dnu single posta… mislim da bi njemu trebao biti dovoljan taj jedan post… pomoću gumbića odlazi na druge single postove… zar ne bi to tako trebalo biti?

Ne, ako nema next ili previous WP ga ne pokazuje jer nema smisla.
Ali mislim da ona ne misli na to nego na paganaciju na početnoj, koju
WP također ne pokazuje ako nema šta pokazati.

imam blog… i unutar njega više postova… i kad radim ovako

<?php next_posts_link( 'Older posts' ); ?>
<?php previous_posts_link( 'Newer posts' ); ?>
uspjeva.. ali pomoću wp_link_pages funkcije ne uspjeva... a to mi baš treba,...

Description
Displays page-links for paginated posts (i.e. includes the Quicktag one or more times). This works in much the same way as link_pages() (deprecated), the difference being that arguments are given in query string format. This tag must be within The_Loop.
https://codex.wordpress.org/Function_Reference/wp_link_pages

Dakle ti u svom postu u iamas ovo i on ti to ne prikazuje?

neće… očito negdje drugdje griješim… ugl hvala na pomoći… :coffee: