Icebluehost - problem

Pozdrav ljudi,

vidim i citam na fb i na forumu da ljudi imaju problem sa hosting kod ovih iz icebluehost-a, da su im web stranice pobrisane na oficijelnoj stranici na facebook-u (neki korisnici tako pisu) kod mene jos uvijek rade sve web stranice, i tacno je da se niko ne javlja na podrsku, sta uradit ima li ko prijedlog? Ima li jos korisnika…kod Patrick-a. Da se ovdje probamo bar naci…i skontati sta uraditi po tom pitanju imam server do 2016 avgust mjesec. dakle, mislim da je vrag odnio salu. https://www.facebook.com/icebluehost/?fref=ts

Pozdrav i tebi,

Gle, ja sam ih kontaktirao prije cca 2 sata, Riješili su mi problem (berem mislim - vidjeti ču sutra).
Imao sam nekoliko puta problema sa njima, ali su na kraju sve riješili. Prebacio sam VPS u Francusku, i od tada mi skoro sve štima. Jedino ne uzimam VPS u zakup preko 6mj.

Super da si pokrenuo ovu temu.

Do sada je bilo svega i serveri bili off nekoliko dana i cpanel licenca istekla ali sve se na kraju sredilo, ali nikada do sada se nije desilo da nema odgovora vec preko 20 dana.
Ja radim backup svakih 5-6 sati jer samo moze biti server ugasen i ode sajt.
Mislim da je svemu dosao kraj, vec ozbiljno trazim drugi server iako sam sve platio do sredine 2016
Jeli ima mogucnost da se ovaj Patrick tuzi, on zivi u Finskoj, koliko je to tesko da se dodje do nekog rezultata?

Da covjek napise nema vise sve je propalo ja bih mu prvi oprostio sve i da trazim drugi server, ovako stalno gledam jeli sajt off ili ne…

Ja sam mislio kada ja njemu platim za godinu server,licencu za cpanel da i on to plati isto ali nije tako, vidio sam da cpanel licencu placa mjesecno ili svaka tri mjeseca, sto znaci da i server nije platio za godinu vec mozda samo do veceras do 12 sati :sweat:

Naravno da cu pokrenuti neki dan su mi stranice bile off, takodjer sad sam otisao onako na njihovu fb stranicu i vidio sam ove poruke, pa vi sami procjenite jel ovo alarmantno

Odgovrili ti na ticket?
Ja sam poslo dva prije 15 dana i nista

Mislim da imaju problema sa Nijemcima. Sa Francuzima im sve još radi. Meni za 3mj. ističe zakup VPS-a i mislim naći nešto drugo. Žao mi ih je jer imaju ok. cijene i sa podrškom nisam imao nikad većih problema. Ako netko zna za nešto slično sa full podrškom bio bi zahvalan za info.

1 Like

Da, i to Patrik. Neki dan sam isto kontaktirao podršku i dobio odgovor za par minuta.

Meni licenca za cpanel bila istekla i sam sam kupio licencu sada kod buycpanel.com da mogu raditi backup,
naravno da ce da propadne kada server koji kosta na ovh 129€ meni je dao 50% pa naravno da to nije normalno, nema on milion servera pa da moze da dobije tu cijenu od ovh.com

Kad bih ja znao da je on platio server, nema veze ali kad bi mi server bio off 2-3 dana odmah bih napustio icebluehost, znate koja je steta da sajt bude 2-3 off, to nije samo zarada te dane vec to treba gledati da posjetioci odose dalje

Na pocetku su bili dobri, li ove godine mislim iako sam platio server godinu dana mislim da on plati na 3 mjeseca i tako prebija…i ceka nove zrtve, taj krug mora stati jednom, sto kaze delija moze biti da su upravo nocas u 12 istekli mi serveri…a ja racunam da su ONLINE do 2016 i to august mjesec…totalno nesigurno.

Cista prevara, prije nego ce biti ugaseni serveri kod hetzner-a poslao je mail da platimo za jos jednu godinu a dobicemo godinu besplatno, dje je tu logika?
Nema sanse da moze server da dade 50% pa contabo ima svoj datacenter pa to ne moze

Evo, riješili su mi problem i javili se mailom, da u koliko nešto ne štima da se javim.

Poceli da odgovaeaju na facebook, opa mozda se sredi

Na facebook kaze Patrick da ce sada poceti da odgovara na ticket, @karitas mislio sam da nas zezas, ali eto da smo pokrenuli ovu temu ranije mozda bi on ranije reagovo, sigurno je clan ovdje na forumu :grin:

Ja sam do sada imao servere/vps/hosting pa skoro svugdje ali podrsku i kvalitet do sada kakvu je imao icebluehost to nisam nigdje vidio, nadam se da ce nastaviti da rade kao do sada ali ipak ja idem kad mi istekne server.

Objasnite mi molim vas kako se ponasaju provideri s kojima niste bili zadovoljni? :smiley:

Jos nije pozar ugasen na icebluehost, do sada na ticket ako je u pitanju nesto da se sredi na serveru uvijek je odgovarao neki iz indije a sinoc je na sve ticket odgovarao samo Patrick, sto znaci da on nema tehnicku podrsku, vjerovatno ih nije placo, bice ovdje svasta.

Ponasaju se upravo ovako, prodaju nesto na godinu dana a za taj isti paket, suma sumarum je 3 mjeseca placeno.

Previše su bili offline u zadnje vrijeme…i ja sve planiram da uteknem, ali nikako da to konačno i napravim.
Evo sad sam probao downloadat bazu podataka…ali mi ne uspjeva jer je valjda prevelika…i dobijem nekakav error.
Prvo se kao neko vrijeme downloada…i onda mi na file-u koji se downloada iskoči: Failed- Network error
-kliknem desni klik na taj file u alatnoj traci browsera chromea…-> show more information-> dobijem: https://support.google.com/chrome/answer/2898334?p=ui_download_errors&rd=1

Uglavnom, koji su sve načini da downloadam bazu podataka ? (Ako netko zna, da ne otvaram novu temu…)

:smiley: Meni to lici na ovu shemu:

Platite server za godinu dana i dobit cete iducu godinu gratis. Naravno stvar funkcionira prvu godinu, ali sljedecu godinu ne jer troskovi tog servera postaju ozbiljni i realni i kostaju providera tj. njih. Igrali su se s projekcijom, nisu isli na sigurno vec su isli valjda na shemu da ce u toj prvoj godini doci hrpa klijenata koji ce isto kupiti usluge, ali ne po 50% vec punoj cijeni i to ce im onda omoguciti da plate i pokriju vase troskove servera u drugoj godini. Ocito nije dosegao dovoljan broj korisnika pa se muci sada i nema financija pokriti troskove. Znaci nije igrao na sigurno s financijskom projekcijom da moze pokriti sve troskove za sadasnji broj korisnika vec je isao na rizik koji se ocito nije isplatio. Suma sumarum, predlazem da se maknete…

Ponovit cu jos jednom. za ozbiljnu uslugu s nasom podrskom, javite se nama, mi odrzavamo nase servere i rjesavamo direktno vase upite. Jedina podrska koju vani koristimo je ona od datacentra koja 24/7 nadzire servere i rjesava probleme koji nastanu. Kako koristimo Dell servere, problema i nema jer se dell bas i ne kvari, a disk ako i ode u serveru je hardverski raid pa nema downtime, hot swappable je i samo se pokvareni disk isteka i usteka. Ako zelite, mozete placati svaki mjesec unaprijed, a ne odjednom za cijelu godinu dana, ako ste bas skepticni i oprezni :smiley:

@bozoou iz phpmyadmin ne ide? Onda backup kroz cpanel pa skinuti, a ako puca download nakon uspjesnog backupa, spoji se gore s file managerom pa prebaci backup u public_html neki poddir, stavi protection na taj dir da ti ga neko ne skine i onda se spoji s ftp-om i povuci. Unutra imas dumpove u mysql direktoriju. U konacnici ako i to sve puca, ostaje ti varijanta preko ssh i napraviti mysqldump i napraviti scp, rsync i sl., ako imas ssh pristup…