Icebluehost - problem

Mozes pojasniti za online koje si probleme imao?

Konkretno, meni je najvazniji bandwidth, sto se njega tice kod njih su nenormalne oscilacije, i oni serveri sa 500mbps nikako ne mogu da izguraju konkretan bandwidth.

Cesto im se desava da imaju probleme u lokalu, a ja uglavnom imam potrebu za 3-4 servera. Ovh jeste dosta skuplji al da kucnem u drvo rade ko sat.

A mi pak nemamo problema sa zagarantiranim bandwidthom. Kad si ih koristio zadnji puta? Evo test napravljen upravo sa jednog servera na kojem je shared hosting:

ping prema serveru iz HR:
ping XXX.serverlab.hr
PING XXX.serverlab.hr (163.172.X.X) 56(84) bytes of data.
64 bytes from (163.172.X.X): icmp_seq=1 ttl=50 time=31.5 ms
64 bytes from (163.172.X.X): icmp_seq=2 ttl=50 time=31.4 ms

Upload 1GB file na server:
scp -P XXX 1GB.out [email protected]:.
1GB.out 100% 1000MB 58.8MB/s 00:17
Garantirani bandwith je 300Mbps tj. 37.5MB, a brzina je 58MB :wink:

Download 1GB file sa servera:
scp -P XXX [email protected]:1GB.out .
1GB.out 100% 1000MB 58.8MB/s 00:17
Garantirani bandwith je 300Mbps tj. 37.5MB, a brzina je 58MB :wink:

Interesantno je da je rezultat identican za up i down :smiley:

Hw performance RAID s SSD diskovima:
dd if=/dev/zero of=1GB.out bs=4K count=256000
256000+0 records in
256000+0 records out
1048576000 bytes (1.0 GB) copied, 0.815366 s, 1.3 GB/s

Disk zapisuje s cachom od OS-a 1.3GB/s.

Ne znam, mi smo zadovoljni, korisnici ih dosta hvale u reviewima na webu, ne samo njihovom i imas reviewe ala “thanks for holding us up 4 years without a problem”

Ovh je isto kvalitetan, dapace, ali i online ima vrlo profesionalnu uslugu + panel im je jako dobar + podrska brzo odgovara. Ako si imao problema s njima, pisi im da ti rjese :smiley: Vjerojatno je netko abusao switch pa se to osjeti onda, tamo ekipa ima btw i dediboxove za torrente :smiley:

prijatelju meni 300mbps ne znaci nista po serveru, ti se ocigledno bavis nekim drugim poslom. Ja sam do pre mesec dana imao 3 servera sa po 500mbps nisam bio zadovoljan. Presao sam na OVH i doplatio za 1gbps i radi ko sat.

Mozda tebi i igra ulogu tih 300mbps, i mozda ti ne treba konstantan i stabilan protok, ali u mom slucaju se nije pokazalo kao dobro

Treba :smiley: Koje server imas kod njih i koliko placas managed uslugu, ako ju koristis?

2 servera po 130
i 2 po 90-95

dodatnih 100e za ovaj jedan gde imam 1gbps…

topla preporuka za tebe posto vidim da isto ozbiljno radis, ljudi rade ko sat. Prezadovoljan sam. Ne zelim nikome tu golkotu koju sam ja prosao na webtropia i online

Ma nisi mi trebao slati ispis placanja, zanima me hardware :smiley:

Mi smo zadovoljni s online :smiley: Ako nam ikad postanu losi, sve lako prebacimo kod drugog providera, bez downtimea tako da ne ovisimo o nikome :smiley:

E to, hvala. Znaci EG-32 :smiley:

@aleksandarciric koje je stranica upitanju pa ti treba toliki bandwith i tako jak server, to je preskupo ko nema bas jak websajt i samo odrzivost, zar ne?

1 Like

Naravno da je preskupo, ali za one koji nemaju toliko preometa odu na soyoustart.com i uzmu si server za 40€ mjeseno, plate nekom da to sve nastima i peru od jutra do sutra. Plus toga licenca za cPanel je 12€ mjesecno. Ne znam kako vam se svima uopce da s kojekakvim nepouzdanim hostinzima zajebavati.

1 Like

Soyoustart su dediji, a za dedicated server je 32eur mjesecno :smiley:

Nije, instaliras na dedi jedan VPS i imas licencu za 12. :sunglasses:

Ali to ukljucuje poznavanje i neke administracije…:smiley:

Pa jel sam rekao, citiram sam sebe:

uzmu si server za 40€ mjeseno, plate nekom da to sve nastima i peru od jutra do sutra

Sori promaklo, vrlo aktivan mi dan danas pa previdio :smiley:

1 Like

ko je rekao da je stranica :smiley: u pitanju je iptv streaming

taj mi je najslabiji posto mi sluzi za loadbalanser, i ne moze da se plati protoko veci od 500mbps

:smiley: A hetznerovi serveri su na 200Mbit/s i koristi ih dosta hostera u HR…