Icebluehost - problem

Prostora za backup podataka…

Danas su poceli da gase servere na OVH jer Patrick ni njima nije platio, ako neko ima server neka odmah radi backup jer vise nece moci da pristupi serveru.

Sada me strah uzeti kod ovih, jer mi smrdi na icebluehost politiku:

Inaće, politika koju je vodio icebluehost je opšte poznata, ne može mi na um pasti naziv, ali to su koristili najveći prevaranti u historiji USA, i dizali veće pare kao investicione kuće a ne kao hosting kompanije, uzimali milione dok nije došao zastoj novih mušterija :D.

@milito tamam sam tamo presao ne zezaj me :slight_smile: hehe kazu svi da su oni provjereni…

Evo ja baš danas uzeo kod njih po ovom popustu, dvije godine $18, džaba, pa mi sumnjivo…

Ja sam čuo da je vlasnik HawkHost-a ista osoba koja je vlasnik i propalog Icebluehost-a :stuck_out_tongue:

pogresno cujes…-

Lol :smiley:

Ne prepadaj me :D. Ah dobro, jebo $20, ali moram backup da napravim xD.

EDIT: Išao sam im na about, i ako im je vjerovati, iz Kanade su, dok je icebluehost iz Finske. Čak i da su drugi ljudi, mogu koristiti istu filozofiju marketinga i prevare :D.

Ma zajebavam se ali svatko iole pametan može povući paralelu između tzv. “poslovnog modela” Icebluehost-a, ovoga Hawkhosta i sličnih hosting tvrtki koje nude ovakve neozbiljne i neodržive popuste/akcije. :slight_smile:

1 Like

Ovi su dosta duže online od icebluehosta, a imam poznanika koji je kod njih već godinama, nikada nije imao probleme, tako da… možda su zaista legit :D.

Meni je realno cudno da bilo ko ocekuje nesto predobro za te pare.
I ja sam isto uzeo taj paket od 18$ kod njih i jos jednu domenu,ali bukvalno sam spreman na sve.
Dobra stvar je sto sam pocetnik u web prici i nemam ozbiljnih sajtova jos,ali i da nisam iz cene se da sve zakljuciti.
Cak im je i dizajn sajta onako,kao Rodni i Del da su ga pravili,da traje koliko i Black Friday,haha.
Uglavnom ne verujem da ce tu iko kaciti previse ozbiljne stvari.
Veci ces racun napraviti da odes na pivo sa nekim a ovo treba 2 godine da traje kao.

Ako neko ima iskustva sa njima odranije i nekim limitima lepo bi bilo da napise ali i za druge provajdere,
Inace ispada da su svi unlimited po svim parametrima za neku smesnu paru.

Hawk Host je ozbiljna firma, provjereno.

ja sam isto na icebluehost i nemam nikakvih problema, cak sam imao ticket jucer koji su rijesili za cc 1-2h

Imat ces pogledaj malo njihov fan page na facebooku, koristis neke “Ovh” servere do kraja godine, ako nije obrisao sta sm osve pisali, nisam jedini koji je izgubio 10-tak web stranica (sreca pa sam na kompu imao) prati temu malo ovu ovdje pa vidi o cemu se radi…

Ovog “gazdu” icebluehost treba uhapsiti i drago bi mi bilo da ga neko tuzi jer ovo sto on radi je cista prevara.

Sada trazi jos eurica da mu plate ako hoce da dobiju server nazad. Ja neznam jesuli ljudi tolko glupi ili on sam sve to pise sa laznih profila jer ima i onih koji ga podrzavaju.

Zamislite da platite server za godinu dana i on prestane da radi nakon 3-4 mjeseca i onda vam kaze ako hoces server nazad moras jos da platis? Ko ce da plati nastalu stetu zbog off sajtova?

lihvarenje :slight_smile: tako se to u nas zove