Imate li iskustva sa PaYoneerom i kakva su?

Evo danas sam dobio debitnu karticu iz Amerike od banke PaYoneer http://www.payoneer.com/ (I to je navodno prva prepaid kartica na svijetu). Čekao sam neka dva tjedna nakon online registracije i naravno morate poslati vaš ID (u mom slučaju je bila prednja i zadnja strana hrvatske osobne iskaznice - scannovi). Danas sam osobno bio u livechatu sa jednim od njihovih zaposlenika, čine mi se sasvim solidni.

Moj problem je da je na moje račune u HR sjela FINA jer imam potraživanja odnosno određene dugove prema nekim tvrtkama. E sada, ja imam izvore prihoda za koje oni i nemoraju znat jer ti izvori se odvijaju bez računa (uglavnom web i grafički design, video kojekoji i td) uglavnom sve iz inozemstva i ljudima je nezgodno mi to westernom slat lovu a i meni je nezgodno i pitat za western. Dakle ja otvorio debitni račun (MasterCard sam od njih evo baš danas dobio) kod njih i ako ja preusmjerim svoje klijente da mi uplate tamo? Oćel mi otet ovi lovu jer su u USA i osim toga može li mi Fina uć u trag (iako mi ovaj momak danas na njihovom live chatu kaže da hrvatska nema pravo to napraviti u USA).

Ako netko ima iskustva sa njima neka mi kaže prije nego požalim.

Hvala

Evo mali update njihovog odgovora u vezi mog upita za Finu i to…

Thank you for your email.

Your Payoneer card is intended to be used as a payout solution to receive funds via either of the following options:

  1. If you are working with another company that offers payment via Payoneer, you can link your Payoneer account to your account with that company and receive a payment. For details on how to link your Payoneer account to a new partner, visit this blog post: http://blog.payoneer.com/how-to-add-multiple-partners-to-one-payoneer-account/
    If you do not see the option to link to an already existing Payoneer account, please reply this message with the name of the partner/company and we will be more than happy to assist you.

  2. According to our records you were invited to apply for the US payment service. This service allows you to receive US ACH transfers from US companies, directly to your Payoneer account. To view your US Payment Service information, log into your Payoneer account, go to the “Receive Money” menu and select “US Payment Service.”

Sincerely,

Devin

Payoneer Customer Support

Sto se FINE tice, ne sekiraj se, jer oni to ne mogu vidjet. To je isto kao da turist Japanac dodje na nas bankomat i digne lovu, kako to moze vidjet itko iz FINE ? Nikako. Jedino ne znam kako ce ti uplacivat novac, ok ako tu ljudi iz USA, Kanade i takvih zemlaja uplacuju, ali recimo ja sam nedavno prodavao web stranice i kupac koji je bio iz HR probao je uplatiti na Payoneer (inace je uplata moguca samo sa druge kartice za nas Hrvate) i nije mu uspjelo.

Moze da se uplacuje sa koje god kartice. Ja koristim payoneer u Srbiji, skinu nekih $3 za svaku transakciju na bankomatu, a konverzija iz USD u RSD me izadje bolje nego u menjacnici. U radnjama ne placam proviziju, samo kad skidam sa bankomata i to je to…

puno hvala @drmrgood i @shimi to su odgovori koje sam tražio.

Još jedno pitanje @drmrgood a kako su onda ovi iz fine saznali kad sam otvorio novi račun u jednoj banci u HR? isti mjesec su mi sjeli na pare iako mi već sjede na dva druga računa?
Ovi iz payoneera su mi dali karticu samo na osnovu moje osobne iskaznice??

Dakle po tebi Fina nema šanse da vidi da imam otvoren račun u Americi?

Pa kako ne bi saznali kad su nase banke povezane sa FINA-om . Payoneer kartica nema maticnu banku, znaci racun je virtualan i fizicki (na papiru) ne postoji. Tesko da bi to otkrila i americka porezna sluzba, a kamoli nasa FINA.

1 Like

Super… onda nisam pogrješio što sam ih izabrao!! HVALA!!

Sad može ključ u bravu ako admin oće, jer ja imam dovoljno informacija :slight_smile: ili nek ostavi otvoreno jer idući tjedan već imam uplatu na Payoneer račun pa ću ostavit te pare mjesec dana na karticii čisto da vidim što će se desit pa da mogu ovdje iznjet rezultat ako koga još bude zanimalo.

Nece se desit ama bas nista, osim sto ce ti eventualno odbit nakndu za izradu kartice, i mjesecno odrzavanje racuna…

2 Likeova

UPDATE NA OVAJ POST:

@drmrgood je u pravu, novac može biti uplaćen samo iz US na Payoneer ili sa PayPal računa i nikako drukčije.

dakle @shimi nije točno da može sa koje god kartice.

Danas sam razgovarao sa njihovim agentom i to mi je rečeno

Moze i sa jednog Payoneer-a na drugi, provjereno.

1 Like

da, to sam zaboravio spomenuti, i to su mi rekli, ali sa bilo koje evropske na Payoneer ne ide kako @shimi tvrdi

no jučer čitam nešto u vezi njegovog odgoja i to @shimi očito smatra da je ovo forum samo za geekove. Ima ovdje i newbia, i ja sam bio takav prije mjesec i neshto, al sam redovni. Ja sam uletio sa glupim pitanjem. I kako je @belmin spomenuo kao i svi ostali da ih ne nabrajam ovo je forum izvoli pitaj. Neznaš/pomognem ti. On ako mu se ne sviđa post zaobiđe post i može otvorit svoj. Tko mu brani?

No ja volim ovaj portal i svima novima kažem SAMO NAPRIJED - OVO JE PRAVO MJESTO!!

(iako sam i sam novi donekle)

Ima ovdje ljudi koji će samo pomoć bez da seru!!

Ne znam da li mislis u smislu da sam sebi uplatis, ali svaka firma koja radi sa payoneerom moze da ti uplati. meni uplacuju firme iz drugih drzava (zemlje 3 sveta kako ih zovu) svakog meseca i nikada nikakvih problema. Takodje sa payoneer na payoneer radi provereno.

Isto tako mozes da ga koristis i na skrill kako i na paypalu.

Evo ti jedan dobar clanak koji ce ti pomoci sa svim pocetnickim pitanjima:

Evo i ovde da ti odgovorim decko. Da mozes da primas pare sa bilo koje kartice, evo kopiracu ti objasnjenje kad si bas toliko nesposoban da nadjes.

Primiti uplatu od pravnog ili fizičkog lica koje nije Payoneer partner je moguće preko opcije “load money to card“, vidljive na desnoj strani sajta http://payoneer.com/. Tako može neko da prebaci novac sa Viza Internet kartice (ili neke druge kartice za internet plaćanje) neke od srpskih (ili stranih) banaka na Payoneer MasterCard. Pošto Payoneer svaku transakciju izvršenu na ovaj način proverava “ručno”, veoma je moguće da će od lica koje šalje novac tražiti više podataka, pogotovo ukoliko uplata dolazi od neke iz zemalja visokog rizika.

momak, provjerio sam na način da sam sebi sa svog visa računa pošaljem pare na payoneer i nije mi dozvolilo. i opet provociraš. al nema veze. Samo ću te ignorirat a tvoj freelancer profil mi ne znachi k***a na freelenceru moreš čuvat i djecu ako oćeš i predstavljat se kao high qualified app developer. Maži oči kom oš, meni nemoš. Ajd ćao

P.S. Hrvatska nije zemlja visokog rizika (mi smo u Europi, a skoro i u Shengenu) a gdje ste vi?

Evo jedno podpitanje, ne direktno vezano uz glavno pitanje, no da sada ne otvaram novi thread.

Imam ovu karticu godinama i koristim je samo za kupnju preko ebay-a i ništa više, naravno posredstvom paypal-a a punim je preko jednog affiliate programa, nebitno sad…

Nisam do sada nikad s tom karticom podizao na bankomatu niti kupovao po trgovinama, niti inače koristim ikakve kartice već isključivo gotovinu.

Kako je prošlo par godina od kada sam je dobio, zanima me da li to čudo ima kakav pin kao maestro ili što već, jer se ne sjećam da sam dobio kakav PIN.

Zuji mi u glavi da nema, no kako rekoh, ne koristim kartice pa bolje da pitam nego da mi bankomat “pojede” karticu jer neću znati pin ili da me teta u supermarket blijedo gleda i misli da sam ukrao karticu :wink:

Može info, da ne ostanem neznalica ?

Naravno da postoji pin, njega nisi dobio vec si ga sam birao kada si verifikovao karticu, ako ne znas koji je kontaktiraj podrsku posto je za zamenu pina u nalogu potrebno da znas svoj stari.

Pin ti je potreban samo na bankomatu, kada placas nesto u marketu ili bilo gde drugde ne treba pin za master kartice samo je provuku kroz uredjaj i to je to.

Je li moguće uzeti tu karticu, ako već posjedujem jednu master karticu u matičnoj zemlji / banci i vezani račun je trenutno blokiran?

Mozes, to nije ista banka.

Hvala na vašem odgovoru :slight_smile:

Ja koristim Payoneer vec godinama. Racuni u RH su mi blokirani… Kog zanima možete i novce sa hrvatskog(za ostale zemlje u regiji ne znam nisam probao) PayPal računa isplatiti na Payoneer… Mogu napisati što treba napraviti ako nekog zanima. Ako nemate vec Payoneer account preko ovog linka možete dobiti $25 free nakon što vam na račun prođe bar $100 http://share.payoneer-affiliates.com/a/clk/3nD8m6