Kako izbrisati Windowse?

Zabunom sam instalirao dva puta isti operativni sustav (Windows XP Professional). Zanima me kako bih na lijepi način mogao izbrisati jedne od tih Windowsa???
Molim vas, pomozite!!! :freddy:

command prompt:

c:>format c:
The type of the file system is FAT32.

WARNING, ALL DATA ON NON-REMOVABLE DISK
DRIVE C: WILL BE LOST!
Proceed with Format (Y/N)?

I pritisni Y pa enter :D:D:D

[quote=“Freeman”]Zabunom sam instalirao dva puta isti operativni sustav (Windows XP Professional). Zanima me kako bih na lijepi način mogao izbrisati jedne od tih Windowsa???
Molim vas, pomozite!!! :freddy:[/quote]

Mozda najlakse, iako ne najbolje je izbrisati druge Windowse i editirati boot.ini da se ne pojavljuju?

Antonio

[quote=“miam-veri”]Mozda najlakse, iako ne najbolje je izbrisati druge Windowse i editirati boot.ini da se ne pojavljuju?

Antonio[/quote]

Gdje se uopće nalazi boot.ini??? Upisao sam ime fajla u Search, ali ga on ne nalazi. :dada:

Probaj s Start-Run edit C:\boot.ini
Ali ne prtljaj po tome ako nisi siguran, da ne bi ostao bez svega.

Mozda je lakse desni klik na My Computer, pa Advanced, Startup, Settings

Antonio

c:\boot.ini je read only i system file, trebaš u postavkama pretrage postaviti da traži system i hiden fajlove. Da bi mogao editirati sadržaj moraš maknuti read only.

Zahvaljujem se svima koji su se uključili u ovo. Napokon sam uspio! Smanjili ste mi mjesece muke. Posebno se zahvaljujem miam-veriju čije sam korake pratio. :zbogom:

Hey ćao svima ja sam instalirao wondows 7 na particiji D a još imam xp na particiji c nisam htjeo odmah windows 7 instalirati na xp no sada nemogu izbrisati xp imali itko kakvih ideja ako ima molim vas objasnite detaljno.Hvala unaprijed!!!

kako nebi mogao, stratas 7-cu i jednostavno formatiras particiju na kojoj je xp.
jednostavno run=>cmd i onda naredba format:c i to je to

[quote=“tom971”]kako nebi mogao, stratas 7-cu i jednostavno formatiras particiju na kojoj je xp.
jednostavno run=>cmd i onda naredba format:c i to je to[/quote]

Ej hvala tom ti si legenda a ja majmun se nisam tog sjetio :spamm:

Da ali meni nešto piše Acess denide…

pa bilo bi dobro da napises sta TOCNO pise.
Nadam se da acc. sa kojim se logas na 7-cu ima administratorske ovlasti :slight_smile:

Čuj najednostavniji način je da pustiš vodu ako nije XP u pitanju.
A ako je XP u pitanju onda se zapitaj koja podsvjesna reklama te je natjerala da učiniš tako nešto.:razbi:

Kakva briljanta ideja. Još samo da boot menu nije na C: disku pa da zapravo možeš pokrenuti windows nakon formatiranja C: diska. Najjednostavnije bi bilo da nadogradiš windows na particiji C: pa da formatiraš D: . Mogao bi i pokušati prenjeti boot menu, ali nisam siguran do kakvih bi komplikacija moglo doći.

ja sam uzeo zdravo za gotovo da je 7-ca na D:. Sta kaze kolega gore, moguce je da je boot sektor od 7-ce stvarno na C: a OS na D:. To bi moglo objasniti cinjenicu da ti neda formatirati C:

Ukljuci opciju koja pokazuje skrivene foldere, pa provjeri da li se na C: nalazi ista sta bi bilo u vezi sa 7-com.Najsigurnija varijanta je da nam postas ovdje sadrzaj toje boot.ini. Nalazi se na C: (ravno na njoj nije u nekom folderu, samo moras staviti da su vidljive sve sistemske datoteke.)

boot.ini datoteka ti sadrzi sve informacije vezane za tvoje instalirane OS-ove i ta ista datoteka ti se zapisuje u MBR na pocetku diska. Dakle, ako formatiras C-particiju, izbrisat ces MBR i ostat ces i bez sedmice.

zato sam mu i rekao da posta sadrzaj boot.ini da vidimo di je sta instalirano :slight_smile:

Zbilja ne vidim čemu bi sadržaj istog išta pomoglo. Čovjek je rekao da je xp instaliran na c disku a windows7 na d.

zato sta po defaultu di got da instaliras windos, on svoj MBR pise na C:
Bas zato mu i neda obrisati C: jer se tamo nalazi MBR od 7-ce.
To je ono disk(0) ako bi tu stajalo disk 1 ili vise onda bi mogao i obrisati.

To vidis u boot.ini :slight_smile:

PS : boot meni ne instaliras, to je samo onaj popis koji vidis pri startu windowsa. Instalira se MBR i njega mozes naknadno premjestiti na drugu particiju. Jedini problem da to dosta cesto ne uspije :slight_smile: pa win ne starta…

uf. 10min…
Pa da se i izbrise mbr i win ne starta u cemu je problem, win cd =>boot=>R stisnuti=> fixmbr utipkati=> Y (Z) utipkati, zanemariti upozorenja=> reboot i sve je tu.

Oces li nesto drugo nego default npr.

fixmbr \d\HardDisk0

i imas mbr na D:
ako ti je to prvi disk koji ima particije c i d

Napisao sam da cesto ne funkcionira jer se puno ljudi bavi i stvarima o kojima nemaju pojma. Radi li se sve kako treba nema problema. Tu smatram jedan Backup prije prckanja po mbr kao uvijet :slight_smile: