Kako prebaciti domenu?

Pozdrav.Koristim host od hostgatora 10.95$ mjesecno i kod njih imam i domenu i drzim vec jedan portal i sad sam kupio jos jednu domenu na 1and1 i kako sad da je prebacim tako da mogu praviti jos jednu stranicu na toj domeni na hostgatorovom hostu?Ako ima ko kakav video sa yt ili da mi ukratko objasni, pitam ovako za video ako imate kakav dobar jer vise mi nije ni sigurno sa yt uzeti video koji nije “testiran” jer sam znao tako par puta i sve se pokvari.Hvala :slight_smile:

zatrazis transfer domene na starom hostu i dobijes security code koji upisujes kada zatrazis transfer na novom hostu … prebacivanje traje 7 dana cini mi se da je toliko trajalo kada sam ja prebacivao

1 Like

Uredu, Hvala puno :slight_smile:

A sto 1and1 majke ti? Citas li ti forum…

1 Like

nudili su neke akcije, i ja sam sa njih prebacivao domene, nije istina da proganjaju ako ne produžiš … ja sam 20 domena pustio da isteknu i zadnji mejl koji sam dobio za svaku je da je domena istekla i nista vise … domene placao po 1$ … od toga proslo haman 3 godine

1 Like

Znam da sam dobio domenu za oko 1$ pa sad sta je problem u njima ako mozes napisati? Jer bas nisam citao o njima jedino sto sam znao da mi treba domena, jeftina, na brzinu.Ako mozes napisati da znam sta je problem bio bi zahvalan.

Kako mislis progranjaju ako ne produzis na sta tacno mislis i sta je problem kod njih ako mi mozete napisati?Hvala

bilo je na jednom domacem forumu tema o njima kao neko cuo da su nekoga ganjali preko suda zato sto su mu stizali predracuni za placanje domene a nije placao pa kao oni te zajebu na pocetku ti daju domenu za 1$ pa kasnije naberu nekih troskova koje moras platiti, nema dobrog i loseg domen provajdera, tebi je bitno da domenu dobijes i da je podesis na nameservere, sve ostalo su finese, kod nekih provajdera brze propagira dns, kod nekih podrska brza, kod nekih domena odmah stigne, kod nekih se ceka, neki su jeftiniji, neki skuplji … ali generalno ti kad dobijes domenu i podesis nameservere miran si, bas te briga … ne mijenjas nameservere svaki dan

uglavnom nista od toga, ne brini se nista, prebacuj domenu dok nije istekla

1 Like

Uredu drug.Hvala ti puno sad razumijem sve.

Ovaj security code mozes naci u opisu svoje domene, settings ili slicno. Otprilike pise da se generise, iskopiras ga, odes tamo gdje zelis prebaciti svoju domenu i pored imena domene upises i taj kod i to je to u startu, ali…

…ponekad je potrebno na domeni koju prebacujes ukloniti onaj “Privacy protection” (ono da se ne vidi ko je vlasnik domene) i iskljuciti “Lock opciju” da se moze transfer domena. Ako ovo dvoje ne uradis, mislim da ce ti oni kod kojih prebacujes domenu napomenuti putem chata ili emaila, tako da je ovo dvoje bitno uraditi prije nego otpocnes proces!

Proces traje (bar kod mene) sat-dva, s tim da DNS-u treba dan dva, tj. onaj fazon da ti se domena vidi na novom hostu.

To je to!

1 Like

Uredu drug, Hvala puno.

1 Like

Točno. Jedan domaći Forum: :blush:



Ima još. Zašto ne koristite search gore desno? :o:

https://wmforum.geek.hr/search?q=1and1

Nisam nesto u tome, ali koliko sam cuo WhoIs zastitu naplacuju po “upotrebi”, sto znaci da svaki put kad neko posalje poruku na Who Is mail, oni tebi nju proslijede, ali i naplate…

@c3po

mislim da sam ja nasao temu na internetzarada forumu, moguce da sam pogrijesio

@Madoxx

to ne znam, ja nisam koristio whois zastitu vec lazna imena

Pozdrav.Pisali smo o domenama 1 and 1 i citao sam stare postove pa nisam bas najbolje skontao tako sam mislio da bi bilo najbolje da otvorim novu temu sa par pitanja koja me zanimaju ako sam pogrijesio neka je moderator zakljuca ili izbrise.Zanima me:

1.Kvaliteta domene? (da li se cesto domena gasi tj portal i tako da izbacuje i to)

  1. Ako je sve to tako problem iako ruin kaze da nije oko toga placanja da vas proganjaju i tako to da li kad ona prebacim domenu na neki drugi npr namecheap sam planirao da li bi i dalje to radili (progranjali) ili jednostavno vise nema veze sa 1and 1 ili sam ja nesto pogresno skontao.

3.Ako mi vec dodje racun jos 100$ npr kako kazu u prethodnim postovima da je znala skakati cijena da li ja to moram platiti ili jednostavno ako ukinem svoju karticu i ne koristim tu domenu vise sta se desi da li moram platiti to nekako tipa da salju racun kuci ili sta vec?

Eto mozda su pitanja glupa ali ne znam kako da se izrazim, mislio sam tu pitati.Hvala unaprijed :slight_smile:

kada povezes domenu preko nameservera nikakvo padanje sajta ne moze imati veze sa registrom … jedino ti mogu ugasiti domenu zbog autorskih prava i slicno

pri transferu domene oba registra moraju potvrditi transfer, ako potvrdi registar sa kojeg saljes podrazumijeva se da nemaš nikakvih obaveza više prema njemu nakon transfera

ja sam samo pustio da mi isteknu domene, oni su slali mejlove da ne mogu povuci pare sa kartice jer nema sredstava (jer zaista nema, koristio sam prepaid kartice, jednokratne) … nakon par mejlova samo je stigao mejl da je domena expired i nista vise nisam dobio

1 Like

Hvala puno

Moze li se uraditi transfer dan prije isteka domene zna li iko?

Može. U zadnje vrijeme se na puno registrara može i manualno potvrditi transfer pa je sve gotovo za manje od sat vremena.

1 Like

Da, odlicno. Prebacena za 15min

1 Like