Keyword planner update

takodje i mene zanima ako neko zna nesto vise bio bih zahvalan.

Imate i keywordspy.com

1 Like

Toliko sam u guzvi da ovo nisam jos stigao sposrat.

Iz Hrvatske ce samo par ljudi imat prave podatke, a kako sam sad malo istrazivao i ti ljudi koji imaju prave podatke kazu da ti podaci su ponekad i krivi.

Citam da je potrebno 1000$ mjesecno ulagat da dobijes prave podatke?

Bas me zanima kako ce sad i sto ce smisliti ovi programi koji su funkcionirali preko keyword plannera. Taj Google neda vise nista free, zacas ce i naplacivat pretagu, ono kad zelis nesto potraziti na googleu morat ces platiti.

Sta znam, malo posle te Google-ove objave da ubija kw planner i kwfinder je smanjio besplatne pretrage sa 4 na 2 reci, barem meni tako izbacuje poruku.
Mada mislim da im i dalje stoji tamo u opisu da daju kao 4 free za 24h ali meni ne prolazi.
Opet i to je bolje nego nista, i jos uvek su jeftini za obicne korisnike, 11$ za mesec dana, sa 100 reci dnevno limita.

A za Google dal vredi sta komentarisati uopste i kao da neko od nas smrtnika moze imati uticaj na njih.
U gornjim linkovima jedan vodi ka temi gde se neka zenska iz njihove podrske pravda ljudima ali onako na najgori moguci nacin, bolje da cuti, a ovi mucenici kao pizde a ne mogu nista.
Javljaju se likovi koji vec trose mesecno od par hiljada $, pa do par stotina hiljada i miliona $ na AdWords, i kazu da su popili block takodje, haha.

Na duge staze mozda pokrene ovo malo druge pretrazivace ili cak neku indie pricu, a mozda jednostavno krenu ljudi da se koncentrisu na content i opustenije pridju svemu tome, zajebu malo Google i njihove usluge, pa ih na taj nacin kazne, videcemo vec.

Kad neko napravi monopol onda je lako vršiti i manipulaciju :slight_smile:. Najverovatnije da će biti aktivacija drugih pretaživača jer vidim da mnogi traže alternativu. Samo je pitanje da li će moći opstati?

Google ko i uvijek sve radi da oteza webmasterima i svima koji ne placaju i od koga nemaju zaradu, mislim da nijedan ovaj program nije dobra alternativa keyword planneru i odakle oni vuku podatke i da li su tacni cisto sumnjam, mogu nesto da pokusavaju ali prije il poslije ce propasti… Da je Google bar objavio koliko to treba trositi na Adwords ili sta vec da bi vidjeli stare podatke vec nista sve samo nagadjanja… a sad su nas jos pocastili sa updejtom koji ce manje vise uticati na sve nas sto radimo SEO https://www.seroundtable.com/google-penguin-4-live-22737.html

Tesko da ce se u skorije vrijeme pojavit neka konkurencija Googlu i koja ce im uzeti trziste ili bar veci dio, mozda Bing ili nesto novo ali svi su isti i oni bi prije il poslije postali sve gori i gori…

Naravno da google voli kada prodaje proizvode, kao i svi drugi.
Sa druge strane, google otežava webmasterima kojih ima mnogo a svi samo prepisuju i dorađuju već urađene teme. E tu se može bolje istaknuti netko tko plaća od onog koji nije dao ni za domenu…

Napiši dobar tekst, obradi temu koja nije napisana već mali milijun puta i google te neće zaobići sigurno. Imam dva bloga koji to potvrđuju, a imam i par stranica koje potvrđuju moj uvodni tekst…