Koje su najbolje kineske kopije mobitele?

Mislim da je jedini način flešovati novi (international) firmware na njega, sve ostalo je “krpljenje” i uvek će ostavljati tragove kineza, pogledaj više na, imaš tamo sve potrebno - http://forum.xda-developers.com/android/development/meizu-install-rom-international-devices-t3174496

Da li netko posjeduje UMI Rome?
Naime,kako ide prva pričest trebam kupiti neki pokolon a izbor je pao na mobitel.
Dakle,mob je za dijete koje će vjerojatno već nagodinu dobiti novi i djetetu zapravo ine treba neka zvijer pa gledam da kupim nešto oko 60-tak dolara.

Mislim da sam samo u HR po forumina naisao na bar 5 ljudi koji imaju problema s tim mobom. Od kineskih mobova nebi uzimao nis osim Xiaomi, Meizu, Huawei, Lenovo, ZTE, eventualno jos 2-3 brenda… Osobno vec godinu i pol imam Xiaomi Note 4G i prezadovoljan sam.

Elephone kod mene i to 2 rade kao monsteri. Ima vec skoro ce godina dana i prezadovoljan sam. Instaliravam sve moguce i nemoguce glupsoti i on radi ko urica, ne trosi bateriju (dobro jer imam ovog jaceg), a procesor je monster.

Osobno sam si kupila Doogee Valenciu prije godinu dana i mob je odličan za ono što ga ja koristim a jedini problem je baterija. Dakle,u tih godinu dana nikad nisam imala problema niti mi je zaštekao na bilo što a instalirala sam sve i svašta a pogotovo kćer.
Kažem,jedini problem je baterija koja relativno brzo iscuri no to mi je škola za buduću kupnju.

A maloj je nebitna toliko baterija jer mob više-manje koristi za igranje kad je doma pa je stalno na punjaču.

Imas neke aplikacije kao batery booster, mogu ti pomoci. Isto tako ako si na wifi cijeli dan baterija ce ti iscuriti. Recimo kad sam imao cubot, a vjerujem i Doogee Valencia je u tom negdjerangu, to su jaki processori s malom baterijom. I to trosi. Cijeli dan ako sma imao wifi ili podatkovnu ukljuceno ona bi iscurila brzo.

No za utjehu imam i neki LG model i tamo kad je WIFI ukljucen brzo iscuri.

Valencia ima baš specifične probleme s baterijom. Ne sjećam na kojem forumu sam to čitala ali bila je masa ljudi s tim problemom. Kad sam ga dobila prvih par dana baterija je doslovce naočigled curila,tri sata i gotovo.Onda sam guglala pa se upali battery doctor pa se isključi onaj zadnji touch koji je u biti i nepotreban i stvar je koliko toliko riješena.
A naravno da wifi gasim kad mi ne treba.
No slijedeći mob biram po bateriji :smiley:

Da, gledaj da ima preko 4maha Ovaj moj elephone ima preko 4maha, wifi prakticki ne gasim. Punim svaki treci dan, ako bi ga gasio onda bi valjda drzao thjedan dana i vise.

Koji model točno imaš?

Da ne tražim sada daj mi reci koje modele imaš? Kako si ih naručio i koliko su te izašli?

http://www.elephonestore.com/elephone-p8000-5-5-inch-octa-core-4g-phone.html

Imam ovaj a kupio sma ga na dealsmachine mi se cini
Oko 1500 ovaj p8000 (bila je i pdv za paltiti 200kuna, to sma uracunao u ovih 1500)

http://www.elephonestore.com/elephone-p6000-pro-4g-phone-white.html
Ovaj je ejftiniji, a nije toliko iza ovog gore. Ima malo manji ekran i malo slabiju bateriju (dobro ajd duplo slabiju)

I imam jos jednog cubota kojeg koristi stari, on je za njega znanstvena fantastika. A najsmijesnije mi je kad mi ovi u TCOMu odnosno njemu u VIPu nude besplatni mobitel ako produzi ugovor, a ti mobiteli su vrijednosti 1000 kuna, a ne vrijede ni 5% njegovog Cubota. A njega je taj Cubot kostao cca 800 kuna.

I sad ti produzi ugovor… Nije ni cudo da prodaja ovih brandiranih mobitela pada.

Sviđa mi se P8000 a posebno činjenica da koristi cleand ROM jer me iskreno od tih kineskih proizvođača najviše odbija njihov iPhone wannabee look

Ja kad sam kupovao nisam bas gledao na izgled, jer iskreno pa svi ti mobiteli isto izgledaju vise manje.

Bitno mi je bilo da je veliki ekran (mozda je malo preveliki, pa pripazite).
Da ima jaku memoriju i da ima jaku bateriju.

No gledao sma po jednoj stranici koja mjeri performance i ovi elephoni oba su u debelom vrhu po cjeni, iznad njih su samo ovi 300$+ mobiteli a to mi je bilo malo previse, no ne svi, nego ovi galaxy, i ovi drugi kinezi koji kostaju 300+, al opet ne svi, dosta tih 300+ mobitela su bili ispod po performansama.

Mislio sam na ovo

Please kindly note that Elephone P8000 come with international firmware

Jeli telefon došao sa Google Android ROM ili imaš one kineske (kopija iPhone) ikonica i navigacije po systemu?

Nemam pojma kak je dosao, ja sam ga flashao vec 2 puta i koristim neki Apsus template, svaki dan mjenjam template, haha, dosadno mi je pa isprobavam.

Da ne otvaram drugu temu bezveze evo ovdje cu napisati.

Neki dan sam dobio na poklon CoolPad Porto vjerujte mi da od posla nisam stigao ni da ga izvadim iz kutije a kamoli upalim :wink:

Zanima me vase misljenje kakav je to telefon i da li ga netko od vas korist, ovako brzinski sam pogledao dvije-tri recenzije i dosta su ga nahvalili.

Zanima me kakav je da ga ja poklonim nekom drugom ili ako je ok da ga dam zeni njoj svakako osaj S4 nešto polako i steka (eh zene i mobiteli)

Evo ovo ce biti jedan od mojih novih ljubimaca. Pogledajte kamere, bateriju i antuntov score, pa onda cjenu. Jedinos e bojim sto mi se cini da ako uzmem ovo decathlona (10 jezgri ako znam brojit) da cu biti pokusni kunic.

Inace Xiaomi Redmi Note 3 mi se cini kao najbolja opcija, ali ovaj Dogee presell mi jako mirise.

Trazio po kimovilu i vidim da su ovi Western mobiteli u ogormnom zaustatku po svemu pa mi i dalje nije jasno cemu kostaju 500 eura i vise, ovi u T-comu mi nude neki mobitel za 3000 kuna na pretplatu, pa to nemogu ni zvat mobitelom kad gledam ove kineze.

Koji bi vi uzei od ovih sto sam comparison?

1 Like

jel moš s tim vatat pokemone

Xiaomi ili LeTv (ali prije Xiaomi), ovi drugi su, bez obzira na specke, garazni brendovi.

Dobri su kinezi nema sta, imao sam jednog bio u vodi, i padao iz ruke ali i dalje radi bez problema, a uz sve to bio je jako jeftin - dao sam ga bratu, jer se ne vracam vise na android :slight_smile: