Koje su najbolje kineske kopije mobitele?

Mislio sam na izgled, ako to nije kopija iphone-a ili samsung-a zasto onda taj telefon ne mozes kupiti u EU legalno?

Mislite da oni nebi volili da uvale za manje para mobitel koji je kao iphone?

Sigurno ce biti da i auta koja kopiraju budu bolja od originala?

Naravno da iphone kosta ali mislim da je ok za kvalitet

Tu si donekle u pravu. Dok god Kina ne potpiše potrebne ugovore sa EU i SAD i ne krene kažnjavati kopiranje velikih igrača, dotle će biti zakinuti za taj dio tržišta.
Sa druge strane kineska kopija i telefon proizveden u Kini su dva totalno različita pojma.

Edit: meni osobno kod kineskih modela najviše smeta iPhone wanabe korisničko iskustvo. Jednostavno ne volim iPhone ikonice i sve šta me asocira na njih

Kak nemozes kupiti u Eu legalno, evo ja sam kupio i platio porez i sve legalno.

To sto se oni ne prodaju direkt u EU ducanima ti je prica za ove telekompanije. Veci je dio kolaca kada nekome prodajes ime, ime je ime, nematerjalna vrijednost i sve dok ljudi daju novac za ime, nema smisla prodavat jeftine kineske mobitele ako ljudima mozes uvaliti skupe i slabije, ali s boljim imenom. Sve je stvar novaca.

Isto se mozes pitati, pa zasto je u mojem najomiljenijem ducanu za hranu sve puno sranja, 2/3 ducana su slatkisi, alkohol, jeftino industrijsko meso i smrznuta hrana. Tak dugo dok ljudi kupuju sranja kompanije ce prodavat sranja…

Zato nema kineza, jer ljudi kupuju brendirana sranja…

Ne kuzim sto si htio s ovime reci, da su skuplji mobiteli poznatih marki sranja? Slazem se da ima solidnih kineskih modela “nepoznatih” marki za relativno nisku cijenu, ali se ne bih slozio da su zato skuplji modeli poznatih marki sranja.

Sto se tice pitanja zasto bogate licnosti ne kupe neki mobitel “nepoznate” marke, jednostavno je: ako imas novaca, naravno da ces kupiti najbolje sto se nudi, a to ovdje spomenute marke IMO nisu. Mozes tvrditi da su najbolji za taj specifican cjenovni rang, ali ako ti novac nije problem, isplativost niti ne gledas.

Razlog zasto ovakvi mobiteli nisu popularniji kod nas je (mislim) zato sto jos dosta ljudi nije upuceno u internet kupovinu, pogotovo ne u narucivanje izvana.

N naravno da nisam htio to reci. naravno da su poznate marke dobre, ali za te novce nisu. One kostaju vise i slabije su, a ti platis vise da mozes imati brand mobitel koji si vidio na reklami prije dnevnika.

Bogate licnosti se ne zamaraju sto je bolje, one kupe ono sto im se kaze da kupe. tako su im rekli da je galaxy najbolji pa sad svi kupuju njega, a neznaju da tamo negdje u sumi cuci duplo jeftiniji mobitel i isto tako dobar. Ali naravno to im nitko nije rekao na reklami prije dnevnika.

Kao sto je vec napisao prije netko, reklame su isto uracunate u cijenu… zbog toga i jesu ovi brendirani, razvikani mobiteli skuplji. A da stvar bude jos zanimljivija, i ti brendirani mobiteli se rade u Kini, zar oni nisu isto kineski mobiteli?

Naravno, ako nikada ne cujes za nesto, neces to niti uzimati u obzir. Ono sto sam ja htio reci je da ako zanemaris novac, i zelis kupiti najbolji mobitel (to je sad subjektivna stvar, ios ili android ili wp), no bez ulazenja u koji je os bolji, to ce najvjerojatnije biti neki od top modela poznatih tvrtki (Samsung, Apple, LG itd.). Koliko god oni ulagali u reklamiranje, jednostavno se ne mozes mjeriti sa njihovim quality controlm i uslugom koju nude.

Sto se proizvodnje u Kini tice, pa naravno da se skoro sve proizvodi tamo i da to sto je nesto proizvedeno u Kini ne znaci da je to automatski lose. Sve ovisi od postrojenja do postrojenja, tvornice do tvornice.

Da salzem se, da ako zanemaris novac da ce osoba vjerojatno otici u ducan i kupiti najskuplji mobitel sto nemora nuzno znaciti da je to i najbolji. ili ce kupiti Iphone jer je on In ili galaxy jer je vidio na reklami.

Pročitao sam više manje sve postove nabrzinu, uglavnom ne razumijem što nije jasno da su ti mobiteli kopije? Ko kaže da nisu legalni? Ne volim kada netko ne upućen priča o nečem. Kao prvo legalni su jer ako možeš naručiti iz Kine, u Hrvatskoj na carini vide mobitel, ti šalješ račun i na taj iznos plaćaš PDV. Također netočno je da se ne prodaju u EU, evo recimo neke hrvatske firme koje ih prodaju: http://www.wowshop.hr/, http://hangar18.hr/kategorija/20069/mobiteli, http://www.chipoteka.hr/.

Također Meizu 5 Pro je najači mobitel na svijetu po AnTuTu, to nije ništa šta sam ja iz glave rekao, već je specifikacijama najbrži mobitel: http://cdn.androidcommunity.com/wp-content/uploads/2015/10/AnTutu-Q3-2015-Top-10-Global-Performance-Rankings.png

Meni su najinteresantiji ovi kinezi u najnižem cenovnom rangu, znači cene su stvarno smešne…
Naručio sam devojci 11.11 (šoping festival) ovaj najeftiniji model, 50 EUR sa kuponom popusta - http://www.aliexpress.com/item/In-stock-Original-DOOGEE-X5-X5-PRO-5-0-Android-5-1-Smartphone-MT6580-Quad-Core/32444863031.html

Ona naravno nije nikakav zahtevni korisnik i ne gleda da li piše LG,samsung,cubot sve joj je svedno (što u većini slučajeva stvarno i jeste)

No eto vidis. po meni moras biti lud da kupujes ove brandove jer razlika izmedju kineskog i ovog poznatog je nikakva, cak kao sto kazem da su kineski bolji.

Evo primjer, mogu koristiti LG mobitel od 3000 kuna ili kineski od 1500 kuna. Ja koristim kineski, i kad bas moram koristiti LG onda je to na kratko i uvijek sam ljut jer je spor, manji ekran, slabija baterija, ako slucajno upalis wifi i zaboravis, ode baterija.

Koji LG ima tako slabu bateriju? Moj stylus lg g3 ima 3000mah i traje 2 dana da ga koristim maksimalno. 5.5" display. Doduše male rezolucije ali to je cijena koju sam/nisam platio.

Koštao me oko 1500kn

Na Wirelesu cijela 2 dana?

Stalno upaljen Wi-fi je za mene must have. Negdje prije sam spominjao da sam se galaxy s4 riješio radi problema sa baterijom. Sve ostalo mu ide u korist ako ga poredim sa ovim trenutnim lg modelom. Ipak, lg mi je puno bolji izbor jer sam stalno na telefonu.

Da skratim, sinoć u 9 sam ga skinuo sa punjača a imam preko 50%. Neću ga večeras puniti pa se javim ujutro sa screen shootom

:blush:

Onda te dobro sluzi.

znaci az te pare si mogo kupit eklephone p8000 koji ja imam i on je u svemu bolji osim u screen size.
http://smartphonesblog.com/compare/Lg-G3-Stylus-vs-Elephone-P8000

O tome ja govorim, zbog imena LG ti sis e odrekao dosta toga od jaceg procesora, jace baterije, vise rama i tako dalje. A dokaz zasto su slabiji mobiteli skuplji opet lezi u tome da se palca marketing i ime mobitela, a ne kvaliteta i performanse. Dobro, ajd mozda neko ime garantira kvalitetu, ali to je samo usmena garancija.

Xiaomi definitivno pravi najbolje po meni

I mislio sam elephone ali me odbilo to što još uvijek kod mene nema dobrog servisa za takve uređaje.
Nisam ni ja pobornik plaćanja imena, toga sam se davno odrekao kada sam prodao htc one x 32gb jer je baterija trajala doslovno 6 sati.

Pokušao sam sa lg pro lite dual i svidio mi se telefon. Kasnije sam uzeo galaxy s4 i9505 Koji sam uspio koristiti par dana, prodao ga i uzeo lg g3 stylus. Jbg opet nekako najjeftiniji a dobro podržan uređaj (marka).

Edit: samo da napomenem. Cijene koje bi spominjete su u online trgovinama. Ovdje se pojavilo par trgovina sa takvim telefonima. Pogodite šta?

Popravak kineskog telefona je tako jednostavan da je to smijesno, svaki maher koji popravlja elektroniku ti ga moze popraviti. Samo narucis dio iz kiine.

meni je osobno Cubot x6 izgorio jer sam kupio onu masku za trcanje i otisao trcati po kisi, kad sam se vratio riknuo je. Sam sam ga otvorio i pogledao i vidio da je izgorio prikljucak za display, mozda bi se to dalo rijesiti, ali display kosta kakvih 400 kuna mozda manje pa popravak, a cijeli mobitel kosta 900… tak da ono…

Pogodimo sto?

Na cijenu dodaj carinu+pdv + veliku maržu pa na kraju elephon dođe kao i recimo lg g3.

Tacno moram da testiram jedan kineski telefon, koji je najbolji sajt da se naruci da telefon stigne sto prije, recimo na GEEK treba oko mjesec dana, imali nesto bolje?

Evo kako sam i obećao

Sada lagano kući na punjač.