Koje su najbolje kineske kopije mobitele?

“Ti si jedan mucki provokator” :grin: Tesko, ja komad tehnike kupujem tjednima jer sam uber picajzla. A kad kupim komad tehnike onda mi to traje vrlo dugo jer pazim full na stvari. Prosli mob sam prodao nakon 5g., desire je bio full ocuvan, ali se jednostavno nije vise mogao nosit za zahtjevima :smiley: Nemam galaxy vec Z2, ali nebitno, kada sam kupovao u obzir su isli i kinezi kojih nije bilo tada nesto, a ponukan iskustvom od kolege koji je dva kineza sutnuo u smece nisam zelio riskirati. To je bilo onda i trebao sam mob sa sto boljom kamerom, a da nije cigla… Tako da je izbor pao na to. Ne znam kakvo je stanje danas na trzistu, ali kada cu trebat novi mob sigurno cu proguglat “pola interneta”. I dosta bitna stavka, mobiteli koji su razvikaniji imaju puno veci community, a samim time i vise ekipe pridonosi na xdadevelopers, prije se otkriju bugovi, digne se veca buka ako nesto ne radi itd. itd.

Ako se odlučiš za kupnju na Banggood, javi mi na PM mail pa ti pošaljem kupon za 10$ popusta. Samo je važno da nisi registriran bio s te IP adresse i maila već na Banggood.

Cubot X17 je veoma lijep i dobar, i po meni je jedana od boljih koje Banggood nudi u EU warehouse. Iako ukoliko imaš budžeta odlučio bi se prije za Xiaomi od kojih imam kameru i smart narukvicu, te mogu slobodno potvrditi ono što ljudi o njima pričaju da su “Kineski Apple”. Paze na detalje oko pakiranja, te vrhunski dizajn i kvaliteta svih njihovih proizvoda…

Samo zelim da probam da vidim kakvi su to telefoni, ima dosta ljudi da su zadovoljni, inace imam iphone6s koji u Svedskoj kosta oko 750€ a ovaj kineski koji ima bolje karakteristike 5 puta jeftinije 130€

Okej, javi na PM za koji se odlučiš i mogu ti poslati -10$ kupon. Pozdrav! :slight_smile:

@d1namic vec sam nasao neki kupon oko 10 dolara, hvala u svakom slucaju.
Jesu li ovi ozbiljni jer pise (Available on Pre-Order Stock due to arrive on December 15 2015) valjda se to nece oduziti mjesecima

Da, jer svi znamo da je u karakteristikama mobitela stvar :slight_smile: Ne mozes usporedjivati iPhone koji je maksimalno ispolirani uredjaj (+iOS) sa nekim android smartphone-om za 130 eura, da ne znam kakve karakteristike ima.

Istina, ali i te kako možeš porediti šest sasvim solidnih android telefona od 130 EUR što bi se reklo za celu prodicu i još ostaje za baku/tetku/psa i jedan sjajan iphone6s sa realnom cenom proizvodnje od oko 300 EUR poliranjem OS-a 100 EUR i još oko 350 EUR njihovoj marketing mašinereiji

Ne kazem ja nista za cijenu, top modeli su skupi, ali njegov post nema smisla jer gleda specifikacije na papiru, a kakvo je real-life stanje nema veze. Kao sto kaze nteloff, vjerojatno je poanta bila nesto drugo :wink:

Mislio sam da ce krenut flame android vs ios… A oprema je tu jer je to jedino s cim se ima real life experience

inače največi problem kineskih mobitela osim Meizu, Xiaomi i možda još pokoji je after sale support.

Narucio sam Cubot x17 iiiii… moram priznati da je @dadaas sve u pravu sto se tice kineskih telefona. Stvarno sve radi fino i sve je kao sto su napisali.

Sad sam primjetio telefon Ulefone Power 5.5 inch kosta oko 180 dolara sve ima dobro kameru 13 MP sony.
Ima bateriju SONY 6050mAh sto znaci skoro 4 puta bolju od iphone-a

Imali neko taj telefon? Kakvi su utisci?

Meizu, Xiaomi, Cubot, Dooge su provjerene marke i sa njima nema greske…

Po meni definitivno best buy trenutno do 200$. http://www.honorbuy.com/581-meizu-metal-2gb-ram-32gb-smartphone-white.html
Inače ima kupona za prvu naruđbu na honor buyu -15% pa ispadne oko 190$ sveukupno a dolazi iz Europe i nema nikakvih dodatnih troškova za Hrvatsku što se tiče carine. Odličan procesor, senzor otiska prsta, 5.5 ekran s zaštitom preko njega, metalno kučište i odlične kamere. Također baterija preko 3000mAh što je dovoljno dobro za 5.5 incha ekran i ove performanse.

@d1namic Znaci honorbuy.com je ok za kupovat? Ja sam cubot narucio na banggood.com i jedno 20 dana su me slagali, to jest kasnili su.

Meni ovaj Meizu pro 5 izgleda dobro samo neznam jeli plastika ili metal? Sta oni misle pod metal? Ako je to obicno gvozdje onda treba paziti da ne pocne hrdjat :grin:

Ali znaš što je dobro… to što sve to ‘preplaćeno’ kada prodaješ iPhone ipak ostane, pa nećeš baš izgubit na cijeni…

Platiš novi iPhone 550€… a nakon dvije godine korištenja ga kao gospodin prodaš za 350€, i to isti dan, a ako ga želiš prodavat mjesec dana, dobit ćeš 400 €.

Zašto imam iPhone, pa međuostalim i zbog toga što cijenim svoje novce… druga gospoda kupuju android mobitele za 250-300€, a onda nakon dvije godine ne da ih ne možete prodat, nego niti djeca neće da se igraju s njima, niti cigani ne žele da ih uzmu…

I još uz sve to dobiješ sustav koji radi bez greške te dvije godine, a vi sa mobitelima od 250€ kada izađe novi android update prvo morate dobro proguglat da provjerite dal će vam mobitel explodirat ako ga skinete.

huh, ovaj tvoj post mi zvuci kao alibi zasto si pretplatio iPhone. I naveo totalno pogresne razoge zasto bi ljudi trebali kupiti skuplji iPhone naspram kineza.

A to se desava kada ljudi kupe nesto samo zato sto je brend. no taj brend je prestiz. U drustvu nitko nece svrsavat na kineza, nego na iPhone. To je bolji razlog zasto platiti iPhone. Jos jedan od dobrih razloga je kvaliteta koju ne osporavamo, iPhone ima kvalitetne mobitelei iako kinezi ne zaostaju za njima ipak je iPhone kvalitetniji. Ali kad se uzme srazmjer cijene i kvalitete… Opet tko ima novaca neka kupi iPhone.

A ova prica da ces ti prodat stari iPhone nekome tko ima Kineza, nema teoretske sanse. Jer se dobro zna politika iPhonea da im baterije drze toliko dugo dok ne izbace novi model, a svi ti modeli su vec narendani sljedecih godina. Jedino takos e debela multimiljunska kompanija moze hraniti.

A mi koji imamo kineze mi ih bacimo i kupimo drugog kineza. I vec sad razmisljam koju kinesku pilu sa koliko rama i kakvim kamerama i kakvom baterijom cu si kupiti tak za godinu dve (jer sam tek dobio Elephone p8000 koji je PILA!!!)

Jer za 1 iPhone ti mozes kupiti koliko kineza? 3?
Ja bi radje kupio 3 kineza, u svaki djep 1 nego 1 iPhone. Jer koliko cores i opcija ima 1 iPhone a koliko 3 kineza recimo octacore, pa imao bi 24 cores u svom djepu dok ti s iPhoneom imas 4 ili koliko vec imaju danasnji iPhonei.

1 Like

Moja sestra sebi kupila Doogee X5 za 550kn i radi ko zmaj mobitel, a i meni se nešto sviđa pa mislim uzeti i ja sebi, ali sam planirao Doogee X5 pro.

Ono što je još bolje mobitel je dual sim a baterija joj traje dva dana doslovno a skoro stalno visi na njemu.

Na mojemu baterija od 4000mah s gpsom i mobile internetom upaljenim 24 sata je radio i jos je bio na 20%…

Gospdine Dadaas, definitivno nije alibi… to što vi na papiru imate procesore sa 27 jezgri, kamere sa tisuću megapixela i baterije u mobitelu koje imaju vlastite trafostanice…
…svi znamo da to u praksi baš i nije tako divno i krasno… s obzirom da iPhone ono što ima, to i koristi… i radi bez greške sa svim updateovima.

i ljepota je kada prodaješ iPhone 4s, model star 5 godina… odem pogledat na njuškalo pretpostavljajući da je cijena kakvih 200kn… kada ono iznenađenje samo takvo, mogu za njega hladno dobit 100€. :relaxed:

Androide stare 5 godina morate zamotat u 50€ da bi ih netko uzeo :wink:

A sto ako kineski telefoni zrace?
To se nigdje ne kontrolira.