Koliko košta web shop?

Sve to stoji.
Samo ovaj servis kojeg ti spominješ je website builder, poput wixa i
sličnih servisa gdje korisnik “isklika” svoj site. A to ne možeš
uspoređivati sa shopom napravljenim na Woocmmerce, Magento i sličnim
platformama.

Imao sam prilike uređivati jedan takav site ali sam brzo odustao
kada sam pogledao source. Bug unutar buga, greška unutar greške,
nepregledno, neorganizirano, vitalni dijelovi koda nepristupačni…
Praktički nemoguće dopisati komad koda i povezati ga da bude funkcionalan.

Takva vrsta sajtova je ograničavajuća u svakom pogledu. Izvana gladac - iznura jarac.
Nikome to ne bih savjetovao tko želi imalo ozbiljnije, kvalitetnije riješenje za shop ili sajt.

Eto, ovo je najbolji omjer cijene i kvalitete.

Woocmmerce, Magento ili neki drugi punokrvni web shop (jer WP to nije).
Uz ovo šta je navedeno treba još implatirati payment gateway i imaš kvalitetan web shop.
Od troškova trebaš računati i plačanje payment gatewaya:

Uz payment gateway, neophodan ti je SSL certifikat (100-200 kn), zbog sigurnosti podataka.

Ako daš nekom sa iskustvom tko to radi, za ruke (instalacija, modifikacija templatea) ne bi trebo
uzeti više od 1000 - 1500 kn. Tako za par hiljada kuna možeš proći sa kvalitetnim web shop riješenjem.

Ispravka: Woocmmerce jest plugin :smile:

Kako bi dobio bolje pregled cijene: u firmi u kojoj se trenutno nalazim radimo webshop za jednu firmu i njihovih 4/5 brand stranica i cijeli projekt košta cca. 2 - 3 mil. €

Ako nije tajna koje tehnologije si koristio za izradu web shopa i koliko vremena ti je trebalo da odradiš custom rješenje? Pretpostavit ću i da si se oslanjao na open source packagee da ne izmišljaš kotač nanovo?

Mislim da je većina izrečenog neistina i da je neka prica od rekla kazala a ne iz iskustva, shopify je bilder koliko i WP ili neki drugi cms, da tacno, ne moze se do te mere pristupiti (editovanje svih fajlova na nivou hosta). Ali gotovo sve se moze uraditi u kodu , svi fajlovi teme su dostupni za editovanje i jos mnogo toga isto kao i u na primer WP panelu. Iz ovog recenog mislim da si samo pogledao features ili nesto tako a da se nikad nisi ulogovao u admin panel, drugim recima mislim da lazes.

Naravno da mogu, sluze istoj svrsi, pordaji proizvoda , kao na primer Ferrari i Yugo , mogu da ih uporedim jer su oba prevozna sredstva, svestan sam naravno da je ferrari bolji ali ne mogu ga svi priustiti niti je svima potreban vec im i Yugo vrsi posao a platili su ga 900 puta jeftinije. Ovde se vidim pominju neke firme sa nekim milionskim shopovima. Mozda gresim ali mislim da momak nije imao to na umu. Ovde ljudi kao da zive u nekom pararelnom svetu kao politicari.

Dodje covek kaze:
Q: "Ljudi imam mali butik , trebao bi mi neki autmobil za posao i porodicu"
Uvek isti A: “Ma brate ili Ferrari ili Bugati , ae moze da prodje Audi A8 ali mislim da te nece zadovoljiti, mene nije”

Shop koji je covek linkovao u prvom postu kao primer ne verujem bas da kosta 2-3 miliona evra. Strucnjaci ispravite me ako gresim.

Video si open source a uređivanje je toliko ograniceno i to je “sajt na kliktanje” kao wix? Dve godine ga koristim i ja sam se snalazio sa nekim manje zahtevnim delovima koda, a vece stvari su mi radili ljudi iz supporta (24/7 naravno) i sve je prolazilo bez problema, na nijedan ozbiljan bug jos nisam naisao,. Shopify je ozbiljan projekat na kom radi mnogo ljudi, polira, pegla automatski on site SEO (kategorije , kanonizacije…) i sve sto je potrebno za uspesnu prodaju sto je cilj.

Ljudi sa najvecih foruma poput warrior ga opet preporucuju za manje projekte.

Primeri razlicitih shopova, meni ni jedan ne lici na WIX, mozda je samo moje vidjenje:



http://store.penny-arcade.com/

http://tattly.com/

1 Like

Ma sve to stoji. Vjerujem da si super zadovoljan svojim shopom.
Možda je taj shop bolji od Wixa, ne znam.
Ali čim vidim da je riječ o website builderu - imam averziju.

Inače, i iza Wixa stoji stoji vjerojatno i puno više ljudi nego iza tog shopa.
Ali to ne mijenja činjenicu da je on to šta jest - website builder, najeftinije
i najgore moguče riješenje.

Ne razumem, da li je i WP website builder? Za sve moze da se kaze da website builder sto ima neku vrstu vizuelnog kreatora. Shopify nema nikakve veze sa flasholikim builderima na koje ti vrv milslis i navodis ljude da pomisle na krivo…Jednostavno ima admin panel kao i svaki drugi CMS ne vidim problem u tome…

Tako je ok da kazes, a ne da kazes da si probao nesto sto ocigledno nisi…

https://www.google.rs/search?q=shopify+review&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=tCAtVp_jCMfRswGtjpPYAw

Razvijeno je rjesenje od 0, 100% custom. 2010 - 2011 za potrebe jednog veceg klijenta. Kasnije kada je dosao ovaj klijent kojg sam spominjao koliko je ulozilo to se nadogradilo i ta platforma je postala temelj za daljni razvoj shopova. Ne volim iskreno gotova rjesenja, buduci da na vlastitom rjesneju znam svaku liniju code-a i moguce je apsolutno sve (za dogovorenu cijenu) prilagoditi i prepraviti. S gotovim rjesenjima se gubi vrijeme i nije sve tako prilagodljivo.

Tehnologije su PHP, jQuery i MySQL. Neki moduli (windows) za obradu podataka, obradu mailova i određena generiranja su napravljeni u VB.NET-u isto na MySQL-u.

Okej, thanks. :wink: (20 chars)

Pozdrav,
Ovako, ja razvijam razna rješenja, ali većinu jednostavnih shopova zasnivam na OpenCart-u. Na www.global.hr, koji je moj web shop zasnovan na OpenCart-u, možeš vidjeti kako to radi u praksi, a na ovom linku http://www.global.hr/HR/informatika/programi-software/online-web-trgovine možeš pogledati sve usluge i module koje smo izradili za taj sustav. Tako tamo možeš vidjeti da je kod nas Usluga instalacije nove OpenCart web trgovine s osnovnim podešavanjima za rad 364,19 kn, hrvatski jezik za zadnju verziju je dodatno 113,50 kn, a izradio sam i module za naplatu preko gotovo svih payment gateway-a u hrvatskoj, te dosta korisnih modula. Dakle, 364,19 + 113,50 = 447,69 kn bi ti bila osnovna cijena tvog shopa, odnosno ono što si pitao. Sve drugo se može nadograditi ili napraviti ili kupiti gotov modul ili tema, a to onda ovisi o cijeni samog modula/teme. Naša usluga instalacije i podešavanje modula/teme je 70 kn po modulu/temi, što podrazumijeva da imaš kupljen modul ili ćemo ga mi kupiti za tebe, pa ga prefakturirati tebi. Dakle, ja imam firmu i sve cijene koje sam ti ovdje naveo su cijene s PDV-om. Nadalje, trebat ćeš hosting, domenu, … Uz to možemo ti ponuditi i SEO marketing, ali to je već drugi dio koji nisi pitao, pa … Što se tiče nekih postova gore koje sam vidio kao npr. woocommere-a i wordpress-a, ne preporučam zasnivanje shopa na tim rješenjima, jer je wordpress jako ranjiv i nesiguran, pa …
Ukoliko budeš zainteresiran, slobodno se javi.
S poštovanjem

2 Likeova

Sjajno, konačno neko sa konkretnom ponudom i realnim cenama (dosta povoljnim moram reći). Niste se ranije javljali koliko se sećam kad je meni bilo potrebno nešto slično a vidim da ste član foruma od 2013? No sad nije bitno, definitvno najuži izbor za eventualni sledeći projekat ili ukoliko trenutni Shopify zasnovan prokekat trebao nešto ozbiljnije.

Pozdrav,
Ma nemam baš ni vremena puno, jer se pored weba bavim i proizvodnjom svog knjigovodstvenog software-a, a i partner sam s PUPILLA d.o.o. (knjigovodstveni program SYNESIS), pa radim održavanje naših i njihovih programa, pa prezentacije, a još pored toga sam i trener borilačkih sportova, pa imam 3 puta tjedno po 3 sata treninga, tako da na forum odem tek kad mi stigne mailom njihov newsletter, pa vidim da je nešto zanimljivo, ili netko ocijeni moj rad Dobri i loši trgovci na WM forumu . :wink:
Nema problema, ukoliko budete trebali bilo kakvu moju/našu (ILIGSOFT d.o.o.) uslugu, slobodno nam se javite. OpenCart znamo u dušu. :wink:
S poštovanjem

Ja cu ti preporučiti magento… sam po sebi besplatan, ovisno o potrebi za dizajnom možeš kupiti gotovu temu za 100ak dolara… ako si za neko custom rješenje sve ide po dogovoru jer ima previše faktora… ako biznis krene nemaš potrebe za nekim nadograđivanjem jer on tjera i ogromne shopove… jednba je od najraširenijih platformi i aktivno se razvija… mi radimo custom rjesenja od 4000kn pa naviše…

Donji komentar nema veze s tobom i tvojim klijetom.
Imam klijenta koji ima prometa cca 3 milijuna preko običnog opencarta, Da ne kažem da nije potrošio ni blizu 17+70 tisuća kuna jer promet je promet.Pa nije zaradio 3 milijuna.
Dobar to neki dućan. taj ima 30 tisuća prometa dnevno svaki dan u godini. Čime se bavi? To jedino ako je neka elektronika.

Ovaj komentar je išao početni post, da se prvo razmili prije kakav je plan prije upucavanja kako ti navodiš 17 + 70 tisuća kuna.

S druge strane istina može se početi i sa 1000 kuna dućanom ali to je ulaz na mišiju rupu. Osima ako čovjek sam ne radi sve i maher je u svijetu SEO, promocije i sve radi bez ijedne kune. Naravno da moguće, koliko je vjerovatno, iskreno ne znam…

Potvrđujem i preporučam člana foruma. Odradili smo s njima online plaćanje za jedan dućan, i zadovoljni smo uslugom. Djeluje profesionalno i brzo.

1 Like

I još jedna…

Jedan klijent kojem sam odradio neke isrpavke u dizajnu, ima jedan dućan u jednom popularnom CMSu custom koji je razvikan, a kada sam radio s njima, samo sam im slao mailov (klijentu) da ovo ne bi trebalo biti ovako, da seo je kontraproduktivan, da ima nebuloza, tražilice ne traže kako spada itd… A oni su samo slali i čekali da se isprave problemi.

A poslije sam pitao u glavu “koliko para??”

25 tisuća kuna za moram reći apsolutno glup sistem ako hoćeš išta više nego koristiti njegove mogućnosti. Sve je problem,sve je problem promijeniti, nadograditi…

I sad custom ili neko gotovo riješenje?

Uvijek će biti zagovornika i jednih i drugih.

Ali činjenica je da u HR ima toliko custom riješenja koja se preprodaju a da su apsolutno KOMA!!! i stojim pri tome.

Naravno čast iznimkama jer ima predobrih.

1 Like

Cijene za web shop su različite i variraju od poduzeća do poduzeća… Sve ponude se formiraju individualno po klijentu, njegovoj stranici i posebnim željama i zahtjevima…

1 Like

Evo mi smo napravili 2 shopa na Mangento 2 platformi

Zaštita na radu

Znakovi sigurnosti

Svima koji razmišljaju o shopu, svakako preporučam Mangento 2 platformu