Kolko vas pazi na kompatibilnost sa IE6 i IE7?

Do koje verzije IE idete u provjeri kompatibilnosti site-a sa browserom?
Koji alat koristite za testiranje kompatibilnosti site-a sa IE?

Ovaj alat koristim : http://www.my-debugbar.com/wiki/IETester/HomePage radi odlicno.
Testiram od 9ke pa nadalje…

1 Like

isti taj i ja koristim (+Virtual PC sa win xp gore i defaultnim IE6 koji je gore, za svaki slučaj).
Naime, nisam niti obraćao previše pažnju na “back-compatibility” dok nisam pogledao statistike (google) i vidio koliko ljudi dolazi sa 6-icom i 7-icom na siteove…

Ne kuzim zasto se zamaras sa tako starim browserima. Cak i 8-mica je na zalazu i treba ljude tjerati s nje, a ne jos podrzavati 7 i 6.

Nisam se zamarao uopće sa tim (od 8-ce na dalje sam gledao), međutim nakon što sam pogledao analizu posjetitelja, vidjeh da još uvijek u znatnom broju posjećuju sa starijih browsera (od 6-ice). Pa me čisto zanimalo do koje verzije većina vas prilagođava siteove.

Koliki ti je taj znatan broj?
Meni je konkretno IE zastupljen u 5-6% poseta, a najniža verzija koja je zastupljena je 8 i to u odnosu 25% na ovih 5-6%, što je po meni beznačajno.

Malko više od 10% (oko 2% IE6, oko 8% IE7). Cca 2000-2100 posjetioca. Meni to nije nezanemariv broj…

IE6 & IE7 daj nemoj me zajebavat :smiley: Neki dan je jedan lik na stackoverflow-u postavio pitanje kako nešto napraviti za IE5. 2014 godina on pita za preglednik koji je izdan 1999 :smiley: Svašta

A velim, nisam obraćao uopće pažnju. Eto jučer i danas napravio fixeve i postavio ih. Da je sitnija brojka, ne bih se zamarao previše oko toga.
Al sa IE 5 je fakat predaleko otišel… :smiley:

Ne obracam paznju uopste.Ne znam sta su ti ljudi umislili pa koriste verziju pretrazivaca koja je izasla sa XP-om.