Korisnici Google Adsensa u Hrvatskoj i BiH od nedavno imaju opciju i Wire transfera

Dakle kao što naslov kaže, osim opcije plaćanja putem čekova i Western Uniona, od sada imate opciju plaćanja i direktno na vaš devizni račun u banci. Ovo je trenutno dostupno za private accountove, dok na business accountovima još uvijek nema promjene.

konacno… i jos 9 znakova potrebno za post…

Sada sam gledao, kod mene još uvijek stoji samo ček preporučeno i ček obična pošiljka… (BiH)

Valjda treba malo sačekati da se pojavi??

Bas mi treba wire transfer pa da moram jos i Slavkecu porez platit…

Da li može netko potvrdit za BiH tu opciju?

Evo prelistao sam mail-ove i nasao jedan gdje navode da ta opcija dolazi :slight_smile:

Sad mene zanima, koji devizni racun? Europski devizni ili klasicni?

Vazi i za BiH dobio sam mail u kojem pise da uskoro ce se pojaviti i ta opcija a da ukidaju express dostavu…

Evo mail u cijelosti ako nekoga zanima…

Poštovani/a,

Želimo vas obavijestiti o skorim važnim izmjenama koje utječu na vaše
opcije plaćanja.

Kao što možda već znate, uvodimo poboljšanja na stranici Plaćanja na
usluzi AdSense kako bismo vam omogućili bolje i brže plaćanje, a vaš će
račun uskoro biti nadograđen.

Nakon ove nadogradnje ponudit ćemo opciju primanja plaćanja putem
međunarodne devizne doznake. Devizna je doznaka brza, sigurna i
pouzdana alternativa primanju plaćanja čekom.

Zahvaljujući toj izmjeni, pojednostavljujemo i opcije plaćanja čekom
tako što ukidamo sigurne čekove s ekspresnom dostavom i evidencijske
brojeve kurirske službe.

Za razliku od opcije plaćanja sigurnim čekom, Google ne naplaćuje
naknadu za slanje plaćanja deviznom doznakom. Preporučujemo da u svojoj
banci provjerite postoje li naknade ili provizije koje vam ona može
naplatiti za primanje deviznih doznaka. Posjetite naš centar za pomoć
za sve pojedinosti o primanju plaćanja putem devizne doznake. Čekovi sa
standardnom isporukom ostaju dostupni.

Te će izmjene utjecati samo na plaćanja u narednim mjesecima. Ako
trebate primiti plaćanje ovog mjeseca, ono će vam biti izdano putem
trenutačnog oblika plaćanja.

Nakon dovršetka nadogradnje poslat ćemo vam naredno ažuriranje.
Cijenimo vaše strpljenje tijekom ovog prijelaznog razdoblja.

S poštovanjem,

Google AdSense Tim

U BiH nikada nije postojala opcija Western Uniona, ali ako bude Wire to je super :).

A sta je express dostava? Klasični ček ili WU?

Šta ukidaju?

koliko ja shvatih ukidaju onaj brzi ček što se doplaćuje 15 evra što dodje 10ak dana ranije. mozda griješim.

moze li mi reci vise o wire transferu. to ide direktno na banku na devizni racun jel? proviziju provjerim kod banke jel? i kad stigne to je to odmah se mogu dić pare? pa to će ubrzati priliv para za dva mjeseca, ja čekam da dodje ček pa mjesec i po da ga unovčim. (iz bosne sam)

(BiH) Do sada smo imali samo mogućnost isplata čekom, i imali smo opciju normalnog, i expresnog slanja čeka, sa kojim smo uvjek imali nekih problema sa isplatama na banci itd. Nikada nismo dobili mogućnost isplate Western Union sistemom, iskreno kada sam primio mail, mislio sam da se radi o WU sistemu, dok nisam naišao na ove informacije:

Također sam i kontaktirao lokalnu banku, na kojoj već isplaćujem čekove u BiH, i dobio potvrdnu informaciju da ove informacije sa linka važe i za BiH, te da se naplata usluge ne bi trebala naplaćivati više od 2% od ukupne sume isplate, tj. isto koliko su već uzimali za naplate čeka. Pitao sam i u vezi računa, da li moram mijenjati ili otvarati novi, potvrdili su da ne moram, te da na upit u banci mogu dobiti IBAN i SWIFT kodove koji će biti potrebni.

Do sada smo imali ogromne troškove ako se radi o čeku sa iznosom većim od 350€, inostrane banke nam uzimaju 60€ po isplati, kada pridružimo troškove naše banke u iznosu od 2% ukupne sume, te ekspresnu pošiljku u iznosu od 15€ krajnja cifra troškova je previsoka.

Sada će biti isplate lakše, a i uštedjet ćemo više, samo je veliko pitanje da li će to sve biti tako, ne preostaje nam ništa nego da sačekamo promjene u naredna 3 mjeseca i vidimo kako će se stvari odvijati.

Moze netko objasnit sta sve treba unjeti tamo u postavkama,jel samo one osnovne informacije iban i swift il i ovo dole ostalo u dodatnim opcijama nesto…

adsense je za bosnu i zagrebacka banka devizni…

Mislim da neće trebati ništa osim deviznog racuna i IBAN koda, ali obzirom da još uvjek nemamo opcihe u adsense sučelju nisam sigura. Valjalo bi kada bi se neko javio ko već ima ovaj način isplate, pa da podjeli ova iskustva sa nama.

Molim te Mrgude,
koju ti opciju koristiš? :wink:

jel ikom u bosni vec dostupna ova wire opcija?

Jest meni odavno aktivan wire za bih,jucer sve ispunio pa cemo vidit kako je kad budu prebacivali pare.

U banci mi kažu ako odma dignem kad legnu 1% ide banci a ako sačekam 8 dana nema nikakve naknade…

Koristim WU - i nadopuna za 25 karaktera.

sta je sve potrebno za wire transfer, Koji podaci? u kojoj si banci? mozda je glupo pitanje al jel mozda podlozniji ovaj wire transfer nekim porezima od strane drzave? mada sumnjam da je to regulisano u bih.
ako sad aktiviram wire transfer oce se to odnositi na zaradu od ovog mjeseca ili od proslog. I kada cu tacno dobijat pare za koji mjesec.

hvala na odgovorima unaprijed

Evo i meni su dostupni novi oblici plaćanja ali na business accountu, sad ne znam koja je najpovoljnija opcija i kako PU gleda na to.