Kupovina domene

Pokrenuo sam jednu novu stranicu koja kreće od nule. Da li se isplati kupiti domenu koja je 2 god stara i ima nekav DA i onda je sa 301 redirektati na moju novu domenu. Da li bi se linkovi koje ima kupljena domena računali i za novu te tako bila bolje rangirana.

Isplati se, samo vidi da ta domena nije penalizirana
Imas online alata

Nije penalizirana. Da li je bolje staviti kao parkirnu ili kao addon domenu pa onda htacces fajlom napraviti 301 redirekciju.

A slusaj, ako ces da pokupis sve linkove i da ti traju dugorocno morat ces redirekciju uraditi na isti ili dovoljno slican sadrzaj. Linkove na domenu normalno linkas na svoju, ali clanke bi trebao napisati i uraditi redirekciju na svaki posebno. Moje misljenje

Ja mislim na backlinkove. Njih ne mogu mijenjati.

Znam,

ako imas backlink na www.staradomena.com/title12.html onda uradis 301 redirect na www.novadomena.com/title12

Tako da ne dobijes visok bounce svih linkova koji su usmjereni prema novom site-u

Domena koju bi kupio je imala skroz drugi site. Nema iste linkove kao novi site. Mogu redirektati jedino homepage na homepage.

Moze ti valjati jedno vrijeme, alicako je ne izgradis dovoljno brzo google ti nece bas uvaziti takve linkove. Moje misljenje

Volio bi da jos netko nesto napise

Ovako, idemo logikom.

Ako ta stranica ima linkove na homepage to bi trebalo biti ok. Imat ces posjete i mozda nece biti sa visoki bounce.

Ako ima linkove na odredene clanke kojih vise nema, mozes uraditi da ne salje 404 nego da redirektas na homepage. Opet, moze biti da ne bude visok bounce ako se barem radi o tematski slicnom sadrzaju.

Ako ces pisati nesto deseto, ti linkovi ti mogu dovesti posjetu, ali kroz neko vrijeme kada google skuzi da je bounce 90% onda ih nece uvaziti. U najboljem slucaju.

U najgorem, moze te slabije rangirati jer ti linkovi nisu relevantni

Uvek je bolja nova domena za nove projekte ,ili bar 99% bolja , nego kupovati necije bezvredne domene,

Nova domena i je na novom projektu, ali kako je nova ima PA i DA 1 pa sam mislio kako.ke prze podici PA.i DA ako redorektam vec postojecu domenu sa vecim PA i DA

Bolje ti je uzet domenu koja nikad nije bila registrirana.

Kad napravis 301 redirect dobijes dosta link juice. Ali ovisi kakvi su linkovi i anchor tekst te stare domene. Ako je vecina url, to je onda dobro i ja bi napravio. Ako imas puno anchor texta koji nema veze sa onime sto zelis rankati, to ce te sjebati samo. Pogotovo bjezi od toga ako na staroj domeni imas neke site wide backlinkove sa nekim keyword anchore textom