Mailovi idu u SPAM folder zadnjih 24h

Kako se borite sa ovim? Zadnjih 24h svaki mail od stranice mi na Gmailu ide u SPAM folder, ne znam sto se dogodilo.

Sta ciniti?

Možda si nešto dirao po filteru? Meni normalno dolaze, baš mi je prije minutu stigao zadnji od wordfence plugina da sam se logirao na site.

Ah bas nista nisam cackao, samo najednom je poceo da prebacuje u SPAM ne znam sta da radim.

Nisi nam bas dao detalje.

Jesi na shared hostingu ili si na svom hostingu?

Mozes ti sebi staviti da ti neide tvoj mail u spam na gmail i nece ici, ali svim ostalim ljudima ce ici u spam tako dugo dok ne stave da to nije spam. Odnosno drugim riejcima tvoj mail server is blacklisted. Ako vrsis nek kampanje tipa newsleter vrlo vjerojatno tvoji korisnici nece vidjet tvoj mail.

Sto napraviti, gotovo nista. Promjeniti IP je jedino rjesenje ili se natezati sa tim blacklisterima zasto su te blacklistali, a razloga ima milljun.

EDIT: Uzmi svoj IP pa provjeri http://mxtoolbox.com/blacklists.aspx
Glavni razlog je sto tvoj server salje spam. Dali s tvojim znanjem ili bez tvog znanja. Najteze od svega je odrzavat clean mail server koji nikad nece doci na blackliste, to laici, a vjerujem i mnogi profesionalci nemogu odrzavat, odnosno cak se i njima desi da ulete na blacklistu.

@dadaas ti je uglavnom sve rekao.
Ako koristiš shared hosting postoji nekoliko mogućnosti:

  • ili je IP adresa/domena blacklistana (provjeriti)
  • ili je tehnika hostinga nešto kemijala po mail serveru (tu bi header dobro došao, ako znaš izvući i dostaviti)
  • ili koristiš php mailer pa Gmail i slični servisi ne mogu identificirati realan SMTP server (trpaju u spam/junk)

Za VPS/Dedi bi se dalo pogledati kakve su postavke mail servera i eventualno korigirati.

Koristim VPS nije shared.
Problem u svemu ovom je sto aktivacijski link za nove clanove salje u SPAM, pa mi mnogi novi korisnici na taj nacin propadaju.

po tom bi reko da aktivacijski mail, ko od nekog foruma ode u smeće? Kaj ne možeš ubacit pri registraciji kad dođe do tog “provjerite sandučić za aktivacijski link” da dodaš i “postoji mogućnost da se mail pojavi u spam folderu” il tak neš?

Jesam ali ako si se susretao sa raznik tipovima i raznim oblicima mozga, onda znas da to nije bas ucinkovito.

Iako pise ljudi ne znaju uopce sta je SPAM folder…

To olakšava stvar.

  1. Provjeri blacklist IP adrese/domene
  2. Posloži da ti aktivacija ide kao SMTP mail a ne kao PHP mailer
  3. Ako prethodne dvije točke ne pomognu, sredi postavke servera ili još bolje angažiraj profesionalca neka ti to riješi.

Ja bi mu samo Dodao bog s tobom.

Kao sto sam napisao ni profesionalci ne vole mail server.

Nisam profesionalac ali imam iskustva s serverima, optimizacija, popravci razno raznih. I na svom serveru mi je mail server ugasena.

Na pamet predpostavljam da je mail server hackan iIda saljem spam. a

Nije mi IP na blacklisti.

Kako izvrsiti tacku 2?

  1. provjeri blacklist IP i domene. Mozda ti je web provaljen na tom VPS-u pa ti je zaspamao okolo po netu s hrpom spama
  2. moras postaviti dobre DNS zapise za tu domenu jer bez toga nece ici
  3. ako je sve navedeno ok, posalji mail google s podacima koje te traze (header, log izvadatk itd.) i pricekaj da te maknu
  4. uzmi nekog tko zna da ti to slozi, pogleda headere od maila, konfiguraciju mail servera i provjeri jel sve stima s tockom 2

Najjednostavnije: google it “smtp instead of php mail”

Ero ja obožavam mail server :slight_smile:

Kao što @serverlab napomenu oko DNS-ova, ima još jedna bitna stavka a to je složiti rDNS/PTR.
To je opet do hosting providera kod kojeg je VPS zakupljen. Npr. mi tu uslugu dajemo potpuno besplatno za naše klijente.

A sta kucam na
SMTP Host

Gle: na forumu sigurno nećeš naučiti kako riješiti stvar ako nemaš bar osnovno znanje - a nemaš, vidi se iz posta.
Savjet: nađi nekog, plati neka se riješi stvar i uživaj.
LP.

1 Like

Hvala nemam pojma oko ovoga stvarno.

Idem kontaktirati hosting mozda mi budu voljni pomoci :slight_smile:

Nesto su napravili, ali moram pricekati 24h da se propagira.

I sve pohvale za KnownSRV, jos nijedan problem sa njima i susretljivi su za pomoc.
SVE PREPORUKE

1 Like

Ne znam uopce sto se gnjavis propitujuci po forumu, to si trebao prvo napraviti… :slight_smile: