Najbolji webmasteri su autisti

  1. Obsesija o nekoj temi (pišeš o hobiju ili nečemu što te zanima)
  2. Radiš kontinuirano i ponavljaš iste stvari iz dana u dan (makar zarada možda neće doći)
  3. Obožavaš brojeve (statistike, posjeta, zarada)
  4. Više voliš radit samo na webu nego neki socijalni posao gdje je potrebna komunikacija sa drugima

Užas pročitao sam neki članak o autistima i odmah sam našao poveznicu sa zanimanjem webmastera i ljudi koji vole takav posao :smiley: ako se netko još nečega sjeti neka navede

1 Like

Ovo gore, vise nego tacno ,) posalji i meni taj PM clanak da procitam.

Da li znate sta je autizam? Ovo mi vise lici na karakteristike osoba sa opsesivno-kompulzivnim poremecajem, dok je autizam nesto mnogo, mnogo komplikovanije. Deca sa autizmom imaju poteskoca da ostvare najjednostavniji socijalni kontakt kao sto je kontakt ocima, a kamoli da budu u stanju da kasnije uce o statistici, zaradi, itd.

Pa autisti su valjda najbolji za svaki posao kod kojega nema interakcije s drugim ljudima i nema potrebe za kreativnim rješavanjem problema.

Autist webmaster pada na ovom drugom: kreativnom rješavanju problema.
Nije dovoljno pratiti statistiku posjeta i zarade. Treba se zamisliti u položaju potencijalnih posjetitelja i smišljati što bi moglo privući više ljudi.

Također, treba se zamisliti u položaju potencijalnih posjetitelja i kod pisanja sadržaja.
Autist koji piše o Severininom krstarenju pisat će o snazi i potrošnji motora jahte, što potencijalne posjetitelja ne zanima, a fotku na kojoj se Severini vidi bradavica će odbaciti kao nezanimljivu i pogrešnu (to nije pravilan način nošenja bikinija).

Ovo šta si ti opisao je posao pisca, Content managera, Publishera…
Webmastering je širok pojam ali najprije podrazumijeva rad sa web tehnologijama, dizajnom, programiranjem…

Webmaster je zadnji koji će razmišljati o tome što bi se treblo vidjeti na Severinim fotografijama.
To je posao admina ili gore navedenih zanimanja.

Tehnička strana a ne sadržaj.