Najveći stručnjaci za SEO

Najjači su mi komentari tipa “seo ne postoji, prodavanje magle, pišite super članke i sve je ok…” :slight_smile:

seo bi u “off line svijetu” bio “pomicanje lokacije dućana iz podruma u jako posjećeni šoping centar”, bez obzira na kvalitetu robe koja se u dućanu prodaje. Kvaliteta robe dolazi do izražaja tek ako kupci ulaze u dućan.

Jeli ovo korsino:

How to get 600 free visitors per hour! - YouTube

[quote=“digits”]Najjači su mi komentari tipa “seo ne postoji, prodavanje magle, pišite super članke i sve je ok…” :slight_smile:

seo bi u “off line svijetu” bio “pomicanje lokacije dućana iz podruma u jako posjećeni šoping centar”, bez obzira na kvalitetu robe koja se u dućanu prodaje. Kvaliteta robe dolazi do izražaja tek ako kupci ulaze u dućan.[/quote]

digits jel ovo valja šta:
SEO PowerSuite software - features and editions

Nemam pojma stvarno.

Kolko kuzim, ti si tek poceo citati o optimizaciji, tako da ne vjerujem da ce ti bilo kakav alat u ovoj fazi pomoći da si dignes traffic na sajtu (a da te ggle ne banira).

Zguglaj malo osnove on-page optimizacije za 2012-13-u godinu pa kreni od toga.

Ako te i dalje bude držalo, sam ces skuzit koji alat ti treba za što.

nitko nema ili ne želi nešto preporučiti ili ljubomorno čuvaju svoje tajne hehe,onda bolje na druge forume tražit odgovore

Let me google that for you

Ajde, ajde…jedva čekaju da ih zaspeš sa pitanjima :slight_smile:

Nije da ti nitko nema što preporucit nego se alati u profesionalnom SEO-u u principu ni ne koriste. Jedino kod cega pomazu je ubrzavanje i automatizacija nekih procesa te obrada velike kolicine podataka a to ti treba tek kada handlas velik broj klijenata zato da sacuvas vrijeme a ne zato sto je potrebno za sam proces.

Ni jedan alat ti nece odraditi posao bolje nego strucnjak sam rucno.

imaš privat

digits samo sam htio reći ako se netko naziva i stučnjakom za nešto onda to mora i garantirati, ko da ti netko proda mobitel iz ducana i neda garanciju. Naravno da SEO postoji i da postoje stručnjake, ali to nije neka velika pamet, dovoljno je da razumiješ na kojem principu radi tražilica.

osivt ljudima se više neda pisati stalno ista stvar, a to je da krenu učiti od nekih povjerljivih izvora i to je to. Samo da malo potražiš forum nade se odličnog materijala. Problem je što se nikome neda napisati neki tutorial o tome. i SEO nije nikakva tajna

Nije tajna, ali je ovdje riječ o osobi koja prvi put čuje za to / nije čitalo o tome, i prvo što je spomenula nešto tipa: “evo počeo sam čitati neke stvari i našao SOFTVER…”

definitivno ključ ka propašću…

[quote=“digits”]Najjači su mi komentari tipa “seo ne postoji, prodavanje magle, pišite super članke i sve je ok…” :slight_smile:

seo bi u “off line svijetu” bio “pomicanje lokacije dućana iz podruma u jako posjećeni šoping centar”, bez obzira na kvalitetu robe koja se u dućanu prodaje. Kvaliteta robe dolazi do izražaja tek ako kupci ulaze u dućan.[/quote]

Vidi nije da nema proizvoda koji ce kvalitetom i iz podruma dobro ici, problem je sto vecina nije takva i svi imaju vise manje slicne proizvode bez velike komperativne prednosti. Vecini treba upravo to, lokacija jer je to jedino sto ih razlikuje i to je SEO.

SEO je vrlo opširan pojam i “grana drveta”. :slight_smile:
Poprati SEO stručnjake i njihove seminare, predavanja ili savjete poput Siniše Gavrilovića, Miroslava Varge, te Bruna Šarića - iz našeg područja.
Također, možda najbolje da pratiš Matt Cutts-a po tom pitanju. :wink:

[quote=“Fritexvz”]SEO je vrlo opširan pojam i “grana drveta”. :slight_smile:
Poprati SEO stručnjake i njihove seminare, predavanja ili savjete poput Siniše Gavrilovića, Miroslava Varge, te Bruna Šarića - iz našeg područja.
Također, možda najbolje da pratiš Matt Cutts-a po tom pitanju. ;)[/quote]

Od tih stručnjaka možeš dobiti neke informacije tipa koristite noffollow, kreirajte g+, budite aktivni na društvenim mrežama, nemojte spamati i sl. Uglavnom ono što svi znaju i ništa konkretno.

Najbolji način da naučiš neke fore koje će ti donjeti konkretne rezultate je da jednostavno pokušavaš sa što više sajtova razna varijante, eliminiraš, pratiš analytics i donosiš vlastite zaključke i gradiš svoju taktiku. Uglavnom iskustvo je najbitnije.

Uvijek se iznova nasmijem kada pročitam ovakve savjete:

“Također, možda najbolje da pratiš Matt Cutts-a po tom pitanju.”

Matt Cutts ćeti reći sljedeće: nemoj da praviš linkove nego pravi sadržaj koji je koristan pa će ljudi sami doći bla bla… Primjenjujući njegovu strategiju sve što ćeš vidjeti kako neki spamer sa običnom fotografijom u tekstu koja je još ukradena odnekle rangira prije tebe.

[quote=“Dr_Ante”]
Što se zbilo na Danom Thiesom? Ima li on neki novi blog na kojem piše? Ciji blog da citam o ovoj temi?[/quote]

Jel’ to onaj Dan Thies sto se hvalio da mu nitko nemoze poremetiti pozicije vezane uz kw “seo”?
Dan je previse znao :slight_smile:
Slomili su ga jos prije godinu dana sa “negative seo”.
Netko je platio 10 dolara za “milijon” linkova na njegov web jer se navodno puuunooo hvalio…
Tako je Dan Thies “potonuo” na pretrazivacima i poljuljao povjerenje svojih sljedbenika:
Dan Thies and negative SEO

https://productforums.google.com/forum/#!category-topic/webmasters/chit-chat/Azfly-iRtLs
[1-25-false]
Sve o cemu je pisao palo mu je u vodu pa se poceo baviti agrikulturom :banana:

Pronađite i pratite one koji nude konkretne stvari primjenjive u praksi, čitajte i BH forume. Uzmite od svakog od nešto…i onda testirajte na vlastitim stranicama.

Netko moze me uputit od vas na domaci blog centar o seo optimizaciji?

Moj zakljucak je da najveci strucnjak za seo ne postoji,ali postoje ljudi koji znaju napraviti dobar offpage i onpage seo za odredjenu oblast tj.podrucje. Primjerice ja sam dobar za sajtove sa igrama i u stanju sam dovest skoro bilo koji pojam u top10,dok sam recimo za adult sajtove totalna truba jer tamo vrijede drugacija pravila.

Znači, ne idu najbolje adult siteovi? :frowning:
Možda je potrebno više vremena? Jer, ako je nešto prezasićenoi, onda je to adult niche.