Najveći stručnjaci za SEO

Evo da vas vidim u praksi :slight_smile: VG autodijelovi Velika Gorica - SEO mi je koma.
Baš sam se s time krenuo igrati jer su dosad bile neke druge stvari u prvom planu. I dođem se ovdje malo informirati i naletim na svježi post o toj temi.

[quote=“ex_profa”]Evo da vas vidim u praksi :slight_smile: VG autodijelovi Velika Gorica - SEO mi je koma.
Baš sam se s time krenuo igrati jer su dosad bile neke druge stvari u prvom planu. I dođem se ovdje malo informirati i naletim na svježi post o toj temi.[/quote]

Na prvi pogled… fali ti wildcard 301 redirect izmedu www i non-www verzije.

U glavnom izborniku "O nama " ne radi.

PDF katalozi bacaju 404.

Navigacija lijevo bi se dala izvesti više user friendly i dobro bi ti došli SEO friendly URL-ovi u istoj.

Meta description na homepageu bi valjalo urediti.

Robots = all? 0.o

Zasto postoji javaskripta koja dissablea desni klik miša is beyond me.

Svi URLovi imaju isti title…

U biti, nisam vidio gori on-site SEO u zadnjih par godina. Predlažem ti da lijepo kompletan shop prebacis na Magento, open source verzija ti je besplatna - Magento eCommerce Software and Platform | Magento

Pozdrav svima

napravio sam 2 websitea za turizam i treba mi SEO. Imate li koga za preporučiti? Hvala!

[quote=“osvit”]Pozdrav svima

napravio sam 2 websitea za turizam i treba mi SEO. Imate li koga za preporučiti? Hvala![/quote]

Prije nego što ti netko preporuči, mogu dobiti dva odgovora.

Koliki imaš budget i koja očekivanja imaš nakon potrošenog novca?

zanima me kakve su cijene? biti među prvih 10 za neke pojmove eto to me zanma.

Najlakše ti je to usporedit sa građevinom. Ti si sada došao i rekao da imaš nekretninu i da tražiš agenciju koja ce ju prodat. E sad, zanima te koliko košta da ju prodaju ko trokatnicu 50 metara od mora a zapravo imaš prizemnicu u selu do Đakova. Oni tebe blijedo gledaju, a i ti njih.

Znaci, to sto zelis postici ovisi prvenstveno o tome što imaš, a onda se dalje da raditi na tome :slight_smile:

Turizam je jako zastupljena niša, i čisto sumnjam da ti može netko pomoći ako pucaš na KW tipa:
“smješta”
“smještaj ime-grada
"apartmani"
i sl.
Osim, ako nemaš budget iza kojeg stoje deseci tKN.
a, ako pucaš na KW tipa “apartmani ime apartmana (pero, mara, zdenka)” onda već imaš šanse, ali tko googla to?
Uostalom, tu bi trebao biti prvi i s osnovnom onsite optimizacijom.

[quote=“w00t”]Na prvi pogled… fali ti wildcard 301 redirect izmedu www i non-www verzije.

U glavnom izborniku "O nama " ne radi.

PDF katalozi bacaju 404.

Navigacija lijevo bi se dala izvesti više user friendly i dobro bi ti došli SEO friendly URL-ovi u istoj.

Meta description na homepageu bi valjalo urediti.

Robots = all? 0.o

Zasto postoji javaskripta koja dissablea desni klik miša is beyond me.

Svi URLovi imaju isti title…

U biti, nisam vidio gori on-site SEO u zadnjih par godina. Predlažem ti da lijepo kompletan shop prebacis na Magento, open source verzija ti je besplatna - Magento eCommerce Software and Platform | Magento[/quote]

Da ti kratko odgovorim - svjestan sam svega - stranica se još radi. Sve što si napisao je zanemareno zbog drugih stvari ili je izričita želja korisnika. U glavnom izborniku “onama” još ne postoji tekst, katalozi također ne postoje (mislim da ide van taj link). Navigacija je baš takva kakvu je korisnik htio, a htio je i disable desnog klika miša iako sam govorio da nema smisao.

Rješavam te stvari i u biti sam svjestan svega što si napisao. Hvala na savjetu.

[quote=“w00t”]Najlakše ti je to usporedit sa građevinom. Ti si sada došao i rekao da imaš nekretninu i da tražiš agenciju koja ce ju prodat. E sad, zanima te koliko košta da ju prodaju ko trokatnicu 50 metara od mora a zapravo imaš prizemnicu u selu do Đakova. Oni tebe blijedo gledaju, a i ti njih.

Znaci, to sto zelis postici ovisi prvenstveno o tome što imaš, a onda se dalje da raditi na tome :)[/quote]

Čitao sam dosta o SEO na webu, gledao turoijale na youtube,instalirao Yoast, anlizirao ,svi puno filozofiraju a ljude zanima samo jedna stvar: možeš ili ne dovest moj website među prvih 10 na google za taj i taj pojam???
Samo to, bez komplicranja, i koja je cijena! Ljudi nemaju vremena za čitat romane, netko tko ne komplicira nego kaže: mogu to i to i cijena ta i ta.

[quote=“osvit”]Čitao sam dosta o SEO na webu, gledao turoijale na youtube,instalirao Yoast, anlizirao ,svi puno filozofiraju a ljude zanima samo jedna stvar: možeš ili ne dovest moj website među prvih 10 na google za taj i taj pojam???
Samo to, bez komplicranja, i koja je cijena! Ljudi nemaju vremena za čitat romane, netko tko ne komplicira nego kaže: mogu to i to i cijena ta i ta.[/quote]

E kad bi to tak jednostavno bilo…

[quote=“osvit”]Čitao sam dosta o SEO na webu, gledao turoijale na youtube,instalirao Yoast, anlizirao ,svi puno filozofiraju a ljude zanima samo jedna stvar: možeš ili ne dovest moj website među prvih 10 na google za taj i taj pojam???
Samo to, bez komplicranja, i koja je cijena! Ljudi nemaju vremena za čitat romane, netko tko ne komplicira nego kaže: mogu to i to i cijena ta i ta.[/quote]

Javi se ovom čovjeku SEO – Optimizacija web stranica za traĹľilice | SEO marketing i usluge i razgovaraj s njim. Član je ovog foruma.

[quote=“osvit”]Čitao sam dosta o SEO na webu, gledao turoijale na youtube,instalirao Yoast, anlizirao ,svi puno filozofiraju a ljude zanima samo jedna stvar: možeš ili ne dovest moj website među prvih 10 na google za taj i taj pojam???
Samo to, bez komplicranja, i koja je cijena! Ljudi nemaju vremena za čitat romane, netko tko ne komplicira nego kaže: mogu to i to i cijena ta i ta.[/quote]

Ali to tako ne radi, tko god ti bude garantirao određeni rezultat bolje bjezi od njega. Nema garancije u SEO-u.

To ti je ko u sportu, nema trenera ili izbornika koji će ti reći “za tolko para ja ti pobjedim na svjetskom”.

Zašto?

Jer se osim tvoje momčadi natječe još pun qufer momčadi, a ti nemožeš utjecati na njih.

Što se više momčadi natječe, to je izborniku teže pobjediti, kolki god budžet bio.

Jer i druge momčadi imaju izbornike, trenere i budžete, jelte…

Edit: jedino za Ćiru to ne vrijedi

Koristim seo tools koje sam našao na netu i čitam njihove upute pa ćemo vidit šta će bit.
Dobio sam specifikaciju posla od jedne eng. firme za SEO pa vidim šta sve oni rade i zašto su ponajbolji u tome ali su preskupi naravno.

uh, ovo je super istraživam metode i tehnike za bolji ranking. Još bolje nego da nekome platiš, ako netko želi da surađujemo i podijelimo znanje javite se.

[quote=“osvit”]Koristim seo tools koje sam našao na netu i čitam njihove upute pa ćemo vidit šta će bit.
Dobio sam specifikaciju posla od jedne eng. firme za SEO pa vidim šta sve oni rade i zašto su ponajbolji u tome ali su preskupi naravno.[/quote]

Koja je to engleska firma najbolja? :smiley:

Toni dosadno u novoj firmi pa si se vratio na forum? :slight_smile:

Rankings of Best Search Engine Optimization Companies, Best Search Engine Marketing Firms, Rankings of Best SEO Firms in United Kingdom

[quote=“digits”]To ti je ko u sportu, nema trenera ili izbornika koji će ti reći “za tolko para ja ti pobjedim na svjetskom”.

Zašto?

Jer se osim tvoje momčadi natječe još pun qufer momčadi, a ti nemožeš utjecati na njih.

Što se više momčadi natječe, to je izborniku teže pobjediti, kolki god budžet bio.

Jer i druge momčadi imaju izbornike, trenere i budžete, jelte…

Edit: jedino za Ćiru to ne vrijedi[/quote]

Svidja mi se analogija.

  1. Moja bivsa firma je bila prva na identicnom takvom sajtu. Podatci koje su imali o nama a i o konkurenciji su potpuno netocni - potpuno. Znaci nemoj nikad vjerovat ovakvim stranicama.

  2. Agencija koja je kod njih rangirana kao najbolja je agencija za koju nitko nikada nije cuo. Ima 35 followera na twitteru i PR 1 stranicu.