Najveći stručnjaci za SEO

[quote=“Fritexvz”]SEO je vrlo opširan pojam i “grana drveta”. :slight_smile:
Poprati SEO stručnjake i njihove seminare, predavanja ili savjete poput Siniše Gavrilovića, Miroslava Varge, te Bruna Šarića - iz našeg područja.
Također, možda najbolje da pratiš Matt Cutts-a po tom pitanju. ;)[/quote]

Od tih stručnjaka možeš dobiti neke informacije tipa koristite noffollow, kreirajte g+, budite aktivni na društvenim mrežama, nemojte spamati i sl. Uglavnom ono što svi znaju i ništa konkretno.

Najbolji način da naučiš neke fore koje će ti donjeti konkretne rezultate je da jednostavno pokušavaš sa što više sajtova razna varijante, eliminiraš, pratiš analytics i donosiš vlastite zaključke i gradiš svoju taktiku. Uglavnom iskustvo je najbitnije.

Uvijek se iznova nasmijem kada pročitam ovakve savjete:

“Također, možda najbolje da pratiš Matt Cutts-a po tom pitanju.”

Matt Cutts ćeti reći sljedeće: nemoj da praviš linkove nego pravi sadržaj koji je koristan pa će ljudi sami doći bla bla… Primjenjujući njegovu strategiju sve što ćeš vidjeti kako neki spamer sa običnom fotografijom u tekstu koja je još ukradena odnekle rangira prije tebe.

[quote=“Dr_Ante”]
Što se zbilo na Danom Thiesom? Ima li on neki novi blog na kojem piše? Ciji blog da citam o ovoj temi?[/quote]

Jel’ to onaj Dan Thies sto se hvalio da mu nitko nemoze poremetiti pozicije vezane uz kw “seo”?
Dan je previse znao :slight_smile:
Slomili su ga jos prije godinu dana sa “negative seo”.
Netko je platio 10 dolara za “milijon” linkova na njegov web jer se navodno puuunooo hvalio…
Tako je Dan Thies “potonuo” na pretrazivacima i poljuljao povjerenje svojih sljedbenika:
Dan Thies and negative SEO

https://productforums.google.com/forum/#!category-topic/webmasters/chit-chat/Azfly-iRtLs
[1-25-false]
Sve o cemu je pisao palo mu je u vodu pa se poceo baviti agrikulturom :banana:

Pronađite i pratite one koji nude konkretne stvari primjenjive u praksi, čitajte i BH forume. Uzmite od svakog od nešto…i onda testirajte na vlastitim stranicama.

Netko moze me uputit od vas na domaci blog centar o seo optimizaciji?

Moj zakljucak je da najveci strucnjak za seo ne postoji,ali postoje ljudi koji znaju napraviti dobar offpage i onpage seo za odredjenu oblast tj.podrucje. Primjerice ja sam dobar za sajtove sa igrama i u stanju sam dovest skoro bilo koji pojam u top10,dok sam recimo za adult sajtove totalna truba jer tamo vrijede drugacija pravila.

Znači, ne idu najbolje adult siteovi? :frowning:
Možda je potrebno više vremena? Jer, ako je nešto prezasićenoi, onda je to adult niche.