Natječaj za najbolji topic WM foruma!

3 topica koja sakupe najviše lajkova do 1.3.2016. godine, osvojiti će sljedeće nagrade:

1. nagrada - 350 EUR
2. nagrada - 250 EUR
3. nagrada - 150 EUR

PRAVILA:

  • U nagradnu igru ulaze samo topici otvoreni od danas pa do 1.3.2016. godine.
  • Isti autor može otvoriti neograničen broj topica i teoretski osvojiti sve 3 nagrade.
  • Topic mora biti neka vrsta tutorijala, vodiča, iskustvo ili analiza vezana za neku od tema ovog foruma (zarada, SEO, programiranje, hosting, i slično), a uvodni post mora sadržavati najmanje 500 riječi, uz neke iznimke.
  • Topic mora imati minimalno 50 lajkova.
  • Računaju se samo lajkovi napravljeni u uvodnom (prvom) postu topica
  • Pozivanje drugih korisnika na lajkanje, nije dopušteno.
  • Korisnici koji budu kreirali accountove u svrhu lajkanja vlastitih topica, biti će diskvalificirani
    (provjerit će se datumi registracije, postovi, IP adrese i slično).

Ovaj topic će ostati istaknut (pinned) do isteka natječaja, a u njemu će se ažurirati i lista najpopularnijih topica, kako bi se potaklo korisnike na lajkanje, odnosno glasovanje.

Ovo je lista topica koji trenutno sudjeluju u natječaju:





Sva eventualna pitanja možete postaviti ovdje.

6 Likeova

Nažalost ovo je podložno manipuliranju i lajkovi ne određuju stvarnu kvalitetu članaka već nečije snalaženje.

S obzirom da se ne radi o FB lajkovima, već o ugrađenoj funkciji samog foruma koju mogu koristiti samo registrirani korisnici koji će biti upoznati s nagradnom igrom - ne vidim kako bi se moglo manipulirati.

Fine nagrade.
Valjda će biti dobrih tema.

Možda ne bi bilo loše da se odredi min-max broj riječi.

1 Like

Baš to, tko meni brani da napravim dovoljan broj računa i lajkam svoju objavu?

Zato što se takve stvari lagano otkriju i rezultirale bi diskvalifikacijom i suspendiranjem accounta.
Svaki lajk će biti ručno provjeren prije dodjele nagrada.

Onda se skupi grupica ljudi kojis epovezu pa si medjusobno lajkaju, opet nije dobar sistem. No to su crni scenariji, moguce da ovo ispadne bas super.

Forum ima tisuće korisnika, što nas više bude glasovalo, to će eventualna manipulacija biti manje moguća. Bude li dobrih tutorijala, siguran sam da nikakva manipulacija glasovima neće biti moguća.

Što ako želim postati tutorijal u obliku home-made screencasta? Mora li i tada uvodni post imati najmanje 500 riječi?

Priznat ću da su lijepe nagrade i da bih radio screencastove da se okušam, ali minimalni limit od 50 lajkova mi se čini nedostižnim, pogotovo uzevši u obzir da ne smijem u screencastu pozvati na lajkanje posta ukoliko je bio od pomoći.

Čestitam Steelmaiden, :blush:
ovo je pravi potez, i nadam se da će dignuti cijelli Forum na viši nivo. :slight_smile:

Slična stvar je bila velika pozitiva i na onom drugom Forumu :wink: pa če slično biti i ovdje, pogotovo kada su u pitanju dobre nagrade.

Jednako tako, oni što nalaze samo za kuditi umjesto da pohvale; govore samo o sebi. Osobno sam uvjeren da će svaka manipulacija biti sankcionirana.

Čestitam još jednom, i hvala. :slight_smile:

50 likes nema niti jedna tema na ovom forumu stoga cisto sumnjam da ce bilo koji titorijal to skupit.

Sta se dogajda u slucaju da nijedan tutorijal to ne dostigne?

Forum dnevno posjeti pristojan broj ljudi tako da sam siguran da će kvalitetan tutorijal sakupiti dovoljan broj lajkova, pogotovo uzevši u obzir da će ovaj topic do isteka natječaja biti istaknut na vrhu pa će svi biti upoznati s natječajem i na taj način možda motivirani da lajkaju.

Ako se dogodi da niti jedan tutorijal ne sakupi barem 50 lajkova, a ja procijenim da su razinom svoje kvalitete ipak trebali, nagrade će svejedno biti isplačene onima s najviše lajkova.

Pogledaj temu koja je stara 2 godine i jedna od aktivnijih na forumu “Tutorijal za adult zaradu” tek sad je na ~50 lajkova. Tako da bi ovo moglo definitivno biti loš izbor glasovanja.

Da je prije 2 godine postojao ovaj natječaj, taj topic bi sigurno imao više od 50 lajkova.

Krivo gledaš. Ima točno 14 lajkova. Gleda se samo prvi post.

2 Likeova

Što ako želim postati tutorijal u obliku home-made screencasta? Mora li i tada uvodni post imati najmanje 500 riječi?

Mora, da, jer ovo je ipak forum, a ne Youtube kanal… naravno kombinacija teksta i screencasta je dobrodošla.

Ja se ne sjecam da je neka tema post imalo vise od dvadesetak lajkova, tako je jednostavno ne jer nije bilo dobrih postova za procitat, vec nema toliko mnogo clanova foruma, sto se da vidjeti i po broju pregleda tema, tako da je pedeset lajkova previse.

Evo dok kucam vec neko slicno ispisao. Nema veze.

Treba smanjiti na 20 lajkova jer 50 neće imati nijedna tema. A i onako dobije onaj tko sakupi najviše, tako da bi taj broj trebao biti čisto da zadovolji neki minimum a ne da postavlja nedostižne ljestvice.