Nezaboravna kupnja računala

Danas ja fino ulazim u Links i kupujem sklopljeno računalo, kod kuće instaliram win 10. Nakon restarta i automatskih skidanja drivera počinje avantura. Ventilator grafičke radi kao avion, čuje se u drugu sobu… Probam 3 verzije drivera, sve isto. Skinem sa proizvođačeve stranice aplikaciju za upravljanje ventilatorom i vidim da je samo na 18 ili 20%. Nosim ga nazad u dućan, nema povrata novca jer tako piše u njihovim uvjetima. I zaprimili su komp otpakiran prije 2 sata na servis…

Znači sad nemam niti komp, niti para, a da ne spominjem da sam se odlučio za kupnju gotove konfiguracije zbog hitnosti :frowning: Kako da čovjek ostane normalan? Što reći na to?

Sklopljena racunala su sranje. To sam naucio jos kad sma bio klinac, prije 20 godina.

A ako nije proslo 14 dana mozes im vratiti proizvod i oni ti moraju vratiti pare, ako nezele imas drzavno odjetnistvo ili inspektorat pa ih prijavi, pa ce platiti kaznu 10-20X vecu nego taj tvoj kom vrijedi (ako vrijedi 5k, a mislim da ne vrijedi)

Ali nesto nam nisi dao sve detalje imam osjecaj.

Piše u dućanu ispod pulta da nema povrata novca za računala, software i još brdo stvari. Sve ovo se odigralo od 16:30 do 19:30. Konfiguracija je koštala 5700 kn. Nisu se niti stigli dogoditi detalji u tako kratkom roku…

To sto njima pise ispod pulta je jedno, a drugo je zakon. Ako ti nisi nista kriv i nisi nista sjebo, ljepo ti njima uvali inspekciju, a mislimd a je dovoljno da odes u ducan i kazes da ces svoj slucaj predat drzavnom inspektoratu i vec ce ti oni promjeniti plocu i to sto pise ispodpulta maknut.

Jer kazna za nepostivanje zakona su ogromne od 50 000- 100 000 kuna.

A koliko ja znam da su prava potrosaca jak o velika i znam da nemogu oni nikakvim nadpisima ispod pulta mjenjat zakon.

EDIT:
Nadam se da me ne trolas. Ali ako je racunalo u kvaru i ako je to bilo danas, ti vec sutra se vrati s tim racunalom i trazi povrat novaca. NE, nemora racunalo ici na popravak jer u tjedan dana ili enznam sad tocno koliko po zakonu ako su ti prodali pokvarenu robu mozes zatraziti novac natrag. Ako se izmotavaju reci da ceh ih prijaviti drzavnoj inspekciji, ako se dalje izmotavaju trazi kontakt osobu koja ce razumjeti sto zanci prijava drzavnoj inspekciji.

Ako nista od toga ne prodje, prijavi ih potrosakoj udruzi i drzavnoj inspekciji, dobit ces novce natrag a oni globu od 100 000kn.

CITAJ:

Da nebi bilo da nešto izmišljam:

Aha, pa dobro znaci reklamacija je prihvacena.
ALI, sutra posalji email [email protected] i trazi povrat novca. Jer ako su ti prodali robu koja ne valja moraju ti vratiti novce. Nije ovo da je komp radio mjesec dana, on nije radio jedan dan. A mislim da imas 8 dana da to rjesis da ti vrate novce.

Osobno bi uvijek trazio da mi vrate novce za bilo sto sam kupio a isti dan ili drugi dan vise ne radi kak treba.

EDIT: Nedaj se zajebavat, ako 8 dana prodje onda vise nemozes nista.

Ili imas viska novaca, ili si lud. Ja nebi isao van iz ducana dok mi nebi vratili novce, pogotovo ako sam komp kupio 2 sata prije.

PS - zakonski, u roku 8 dana dobivas novo ako si kupio pokvareno (ili novce), nakon 8 dana ide na servis.

PPS - ne znam zasto ljudi kupuju u linksu, na njih, uz jos par trgovina, jako puno ljudi ima negativne komentare. Ja racunala i periferiju zadnjih 4-5 godina kupujem iskljucivo u MagazinRSu i ADMu. Iz Magazina mi se nis nije pokvarilo, iz ADMa nakon godinu i pol komp je imao nekih problema s USB ulazom, besplatno ga popravili isti dan.

Nisam odmah znao kako da reagiram. Sutra ću ih zvati i poslat mail za povrat novaca.

Dell OptiPlex 3020 MT, Pentium G3250, 4GB, 500GB, DVD+/-RW, Int. Graphics, USB Optical Mouse, USB Keyboard Black,Win 10 pro, 3Yr CiW ] – 1.044,78 KM + PDV
Vidim u HR su daleko povoljnije ove dell konfiguracije pa svakako preporucujem svima. Ok, kod tebe je jaci malo ali vjeruj mi kada bi ih usporedio bilo bi to tu negdje.

Ovih 14 dana ne vrijedi ako je racunalo kupljeno direktno u poslovnici, sto ti pise i u linku koj isi zalijepio mricu ispod.

Sto se povrata novca tice, na to ima pravo, ali nisam siguran koji je zakonski rok, pretpostavljam da prodavac ima pravo pokusati popraviti kvar, ili ga uopce utvrditi.

Ako je u roku 8 dana nema nikakvog popravka, moras odmah dobiti novi proizvod, a za novce nisam siguran koliki je tocno vremenski rok, ali sigurno nije da ne mozes dobiti lovu ako proizvod ne radi.

Stari idi na bug forum tamo nadi temu da ti sklope komp za X love, vjerojatno ce ti sklopiti konfu vise od 1 osobe i to je to, sklopnjene konfiguracije su sranje. Ako cak zelis sklopiti za vise love komp, neka ti sastave konfiguraciju na bugu (sve opisi) i sve to kupi u computeruniverse.net (njemacka) platit ces postarinu, platit ces i ovdje sastavljanje, ali vjeruj mi jeftinije ces proci. Ja sam kupio sve komponente s te stranice i prosao 1500kn jeftinije nego sto bi platio ovdje. Proguglaj malo taj sajt i slicne sajtove da vidis sto nasi ljudi govore (naravno, garancija je drugo treba se raspitati jeli za odredene marke ima servis u nas i jeli prihvacaju ako je kupljeno u njemackoj). Ukratko evo linka
http://www.bug.hr/forum/board/slaganje-pc-konfiguracija/75.aspx?sort=act

(fck u viglink).

Ja sam prije nekih mjesec dana kupio posloženo računalo i sve radi pefektno… :slight_smile:

Danas su me zvali iz servisa, nakon tjedan dana. Navodno je u ventilatoru graficke bila nekakva folija koja je stvarala buku…

Moze bit da je netko folijalo pa mu ostalo…

Ko hoce jeftino,a dobro preporucio bi http://www.futura-it.hr/naslovna/ vec godinu i pol radi sve uredno :slight_smile:
Moguce je kupit neke djelove kod njih npr maticna napajanje kuciste,a ostalo im donjet i sve ce ugradit besplatno