Nove adsens oglasne jedinice su tu, za mobilne uređaje

Pozdrav svima! Ne znam da li je još kome došlo od vas, adsens je ponudio nove oglasne jedinice za mobilne uređaje i mogu vam reći da mi se teoretski sviđa a u praksi ću da pokušam od danas, naime dvije opcije vam nude:

1. Da oglasna jedinica bude na dnu stranice mobilnih uređaja i sticked je
2. Ova je meni čak i bolja, jedva čekam da je probam, ova oglasna jedinica se pojavljuje prilikom učitavanja stranica

Ako je neko već dobio poruku od njih i probao ovakav sistem reklamiranja nek’ slobodno iznese mišljenje, baš me zanima kakva je funkcionalnost ovoga ali na prvu mi se sviđa pogotovo ova druga opcija.

Ja sam postavio, mada se ne prikazuje svim posjetiteljima na mobilnim , samo nekim.

Nije to nesto i nema neke zarade, puno bolje su mi se pokazale klasicne adsense reklame na stranicama za mobilne uredjaje.
Prava stvar je matched content unit, zasad ju imam samo na jednoj stranici jer jedino ona ima dovoljno posjete za tako nesto. Adsense sam pravi reklamu od vaseg najposjecenijeg sadrzaja. Smanjuje bounce rate i povecava vrijeme zadrzavanja na stranici.

Dobra stvar. Ja sam aktivirao.

Kod mene se matched content totalno lose pokazao, odnosno potpuno beskorisno.

I ja sam aktiviro ovu pod br.1 i nije bila bas neka zarada od nje, a i ne prikazuje se svim korisnicima. Iako mi je 60% posjete sa mobitela.

Ja sam aktivirao obe i Anchor/Overlay Ads i Vignette Ads pa ću vidjeti kako će se pokazati.