PDV nakon ulaska u EU

Evo tražim, ali ne mogu naći nigdje da mi wholeeller određuje max. i min. maloprodajnu cijenu bez obzira radili se o dropshipingu ili običnoj prodaji, može li koji primjer toga?

A i onaj tranzitni trgovac kojeg ste spominjali gore i na što je Ante linkao postoji samo ako se roba prodaje za daljnju preprodaju ili drugima koji su registrirani da se bave nekom djelatnošću. U tranzitu se, čini mi se, ne može dilati ako se prodaje građanima.

[quote=“Alen”]dragi moj Ante ovo uopce nije bahato ovo je istina i to potpuna bez puno okolisanja !
Uglavnom nebudes li bio odlucan , snlazljiv i pomalo bahat nece ti ostati ni za kiflu na kraju mjeseca a to nezelis jel !
[/quote]

Ovo je već u domeni filozofije. Mani se toga. Nismo u Grčkoj.

Zaključujem iz tvojih postova da ovo što si naveo ne odgvara činjeničnom stanju. Ali ne bi da se uvlačimo u raspravu oko toga. Svakako, tebi hvala na svim savjetima, a sad bi htio vidjeti što kažu ostali.

Ovisi od veletrgovca. Neki ti nude opciju light-bulk nabave, neki ti prodaju velike količine, neki rade dropshiping. Od dropshippera neki propisuju cijene, a neki ne. S tim da neki propisuju minimalnu cijenu, neki stave minimalnu i preporučenu. Veću možeš staviti, ali ne ako prodaješ preko ebay-a. Naime, ebay kupci pretražuju preko pretraživača i kategorija pa lakosortiraju po cijeni. Ako neki mobitel svi prodaju za 100$, ti ga nečeš prodati za 125$ ili 150 ilipak 200 ukoliko nema ništa dodatno i specifično uz njega.

World Wide Brands ima objašnjenja u svojim uputama. Postoji pojam MAP, a taj termin označava minimalnu cijenu ispod koje ne smiješ ići. Naveli su i razuman razlog zašto je to zabranjeno. Dakle, MAP (Minimum Advertised Price) neki propisuju, a uz to stave i preporučenu cijenu. Ako je u pitanju light-bulk ili wide-bulk što isto daju neki wholesalleri na WWB, onda je stvar potpuno drugačija. Onda ti možeš to što si kupio slobodno zapaliti.

Da, vidim da tu leži zec, radi se o daaljnoj prodaji na veliko. Stvar je u tome da dropsale funkcionira vani dugo vremena, ali pitanje je što naši zakoni propisuju i da li išta propisuju u ovom slučaju. Najvjerojatnije ću morati poslati njima zahtjev za očitovanje. Mislio sam ako netko ovdje ima iskustva s tim da prenese. Ako me PU počne previše prc*ti, onda nema druge nego otvoriti firmu vani. Bez firme ti nedaju da radiš za WWB. Moraš skenirati i poslati papire od suda i ostalo što zatraže od tebe da vide imaš li firmu ilisi pojedinac.

WWB - Women’s World Banking, Worldwide Butterflies, Wilmington Women in Business, Words Without Borders… žene, leptirići, riječi bez granica. Što ti radiš? :wink: