Penguin 3.0 is out

Penguin 3.0 (ili kako vec odluce da ga zovnu) je napolju. Have fun :slight_smile:

…a toj neki namaz?

http://www.linkresearchtools.com/news/penguin-3-0/

Pingvini, Pande i male sicušne i velike životinje

Super !!!
Veselim se svakm novom apdejtu jer je sve boljii, pravedniji i pošteniji, pa mi uvjek donese hrpu para.
Prošli update mi je donio okvirno 3x posjeta u odnosuna broj posjeta prije updatea…
Baš me zanima kako će sada biti…
God bless google

Meni je trenutno sve potpuno isto, oni sajtovi koji su dobro rangirali ostali su u vrhu, kao i oni sto nisu ostali su na dnu :slight_smile:

Mislim da up-date-i vazda kasne kod nas. Tako je bar bilo u proslosti. Sjecam se recenica “Mah kakav crni EMD, nece to jos kod nas” :smiley: Nisam siguran da li su pingvini aktuelni u real time-u

Pa EMD algoritam update je patka, i nema veze s vezom, niti kod nas a niti na engleskom govornom podrucju. Govorim iz iskustva, da ne bi mislo da pricam bezveze.
Ja i dalje sa exact match domenom brze izbijem na prvu stranicu nego netko tko stranicu gradi oko neke brand name domene.
Mislim da ljudi previse vjeruju svemu sto procitaju u vezi google algoritam updatea, a ujedno to isto ne testiraju na sebi (citaj: nemaju vlastitog iskustva o tome).

Ako nekog zanima, ovo je prva prava i jedina duboka analiza novog pingvina.

http://www.linkresearchtools.com/case-studies/google-penguin-3-0-analysis/

Balkansko područje - igrice

Hvala za odgovor, sad bar znamo da se pojavio i kod nas u tom periodu. Nazalost, moji neki sajtovi se nisu oporavili i vjerovatno nece :slight_smile:

Kod mene na svim stranicama nije toliki pad posjete ( samo na nekima i to cca 20tak posto) ali je primjetan veliki pad zarade na adsense i to sveukupno zbrojeno od svih stranica za cak 50 %. Da li je nekim oglasivacima istekla adwords kampanja, pa je to zbog toga? Ostaje mi da cekam i vidim sta ce se desavati iducih dana.

1 Like

Ista priča @drmrgood

Penguin poceo da se opet vrti iako je Google rekao da je ta prica zavrsena. To samo dokazuje da oni u biti testiraju razne stvari na razlicitim nišama!

Mene je gadno opalio…