Plugin za slike wordpress

Potreban mi je plugin da sliku koja je 345x231 automatski prilikom uploada ili objavljivanja clanka da se poveca na 640x400

Nikako da nadjem takav plugin

Mislim da j to zato jer mu ej svrha nepotrebna. Tko ce stavljat na svoj site mutne slike koje tjeraju korisnike?

Jer tocno to se radi. Pokusaj u paintu otvoriti tu sliku i uvecat je, vidjet ces da ce biti mutna, sad zamisli site s 10 takvih mutnih slika.

1 Like

OK, ali ako slika treba da bude 640x400 a ona je 620x360 to se nece primjetiti u kvalitetu. Zar je moguce da nema takav plugin?

Pa upises u gogole i isprobavas: Resize rescale image plugin.

Mislim da mozes u sandardnom media manageru u wordpresu namjestiti veličinu slike koja ce biti prilikom uploada

Svi ovi plugini su samo da se smanji slika, meni treba da se poveca, mozda to moze da se sredi sa css?

Zavisi koju temu koristis ali u principu moze. Pronadji negdje u konfiguraciji dimenzije za slike pa probaj.
Ja sam,npr. neki grupni crop radio sa nekim programcicem na linuxu. Vjerujem da i ti mogla slicno da uradis… Samo sto se ne sjecam kako se zove ali potrazicu pa javim!

Evo ga! Imagemagic se zove. http://www.imagemagick.org/script/index.php

Mislim da ces u opcijama pronaci sta ti treba

Uzmes si inspect element vidis koji css trebas modificirat za sliku koju zelis i onda si stavis CSS code koji zelis, neznam ga napamet jer nisam neki dizajner, ali zgooglas i vidis koliko opcija imas i sto tocno zelis.

Ovako nesto bi i meni trebalo… Do sada imam fotke 600x… A promjenom teme dolaze fotke 800x450
Trebao bih povecati postojece na 600 a cropati na 450…

Koliko se sjecam WP ima funkciju kojom mozete odrediti dimenzije uploada slike, i samim tim kada uploadate sliku on ce napraviti vise kopija sa dimenzijama koje su definirane

add_image_size()

https://developer.wordpress.org/reference/functions/add_image_size/

Da, ali sta na sajtu koji je 3 godine imao jednu temu i sada je promijenim? Nove dimenzioniram vec prije uploada ali mi stare izgledaju nedoreceno

Ocito se ne razumijemo. Lako je naci plugin i to cak moze i bez njega da se smanji velika slika na manje dimenzije ali meni i @komentar treba da se manja slika poveca

1 Like

Uzmi VSO image resizer, mali app, označi sve slike tipa 10, 100 10000 u foldru, izaberi koja rezolucija, kakav crop/fit/cover bla bla. Možeš i odrediti imenovanje slika po nekom pravilu i to je to.

Prije uploada.

1 Like

I povećava slike isto :sunglasses:

Imas plugin regenerate thumbnails. Mislim da ti to treba.

1 Like

@komentar Regenerate thumbnails

Nije to…

Ne, nije to.

To je to… Evo sam isprobavao malo, treba se ušteliti ali radi ono što meni i @Mia1 treba