pomoĆ oko izbora dedicate servera

napisao si mi gore ovaj jedan sajt vidim imaju hybrid servere u cemu je njihova razlika od dedija i vps

i de ako imas skype daj

servermania preporucam samo dedicated bare metal servere, njih sam probao, za druge nemogu nista reci. Trenutno koristim i napravio sam cuda s digitalocean serverima. Jako su dobri ti cloud serveri. Jedan lik je takodjer psovao sve zivo i mrtvo na server4you koji je placao 50$, ja sam mu podesio optimizaciju na digitalocean serveru od 20$ i sve stranice plus jos druge mu rade na tom serveru bez problema.

de skype ako imas

Moj ti je prijedlog da uzmes server kod Hetzner Online za samo 39 eura : https://www.hetzner.de/ot/hosting/produkte_rootserver/ex41ssd (stavis da si iz BiH ili neke drzave koja nije u EU)

Onda kontaktiras serverlab.hr i oni ti podese server, i svremena na vrijeme ih cimnes za odrzavanje i miran si.

vjerujem ti druze al treba 20 sajtova prebacit i podignut to sve ja nisam strucnjak toliki

jel imas skype

Kontaktiraj ovu firmu i oni ce ti sve srediti http://www.serverlab.hr
Moje misljenje da su veoma profesionalni i nisu skupi.

I mene zanima dali ce na ovom hetzneru koji je kupio raditi. A zasto bi kupovao hjetzner server pa kontaktirao njih, onda bolje da je odmah kupio kod njih server.

malo su skuplji ali imaju managet servere i njihovi serveri su barem serveri a ne stolna racunala.

http://www.serverlab.hr/dedicated-serveri/#dellcijene

Ja imam oko 15 sajtova na DigitalOcean, paket od 10 dolara, i za sada sljaka perfektno. Placam 10 dolara mesecno Dadaas-u da mi managira server, on mi je prebacio sajtove, podesio je server i sve radi kao svajcarski sat.

Dobro da ne misle da sad ja tu dumpam cijene, ja sam to napravio samo da isprobam NGINX server i na drugim sitevima/serverima. Dakle jackd nije rekao da je njegov server koristi NGINX Server. I da mu je najveci cpu usage 0.20, obicnos e krece na 0.10. Gotovo da bi trebao ici sa CPR om provjeriti jeli ziv, jer ne dise. kad ono on se bavi ronjenjem na dah pa mu je puls 2 otkucaja u minuti, ahhaha

da se nadovezem malo na ovaj server4you… ja tamo imam na najslabijem VPS (8€) mjesecno 3 wp i jedan slabo posjećeni magento … nisam bas zadovoljan, ali moram priznati da radi već 22 mjeseca bez problema… podrska je katastrofalna i spora… čak smo imali i jedan manji sukob pa sam htio otići ali su se prijetili tuzbom i ovrhom pa sam odlučio ne riskirati i ostati do kraja “obveze” …

sad trebammalo pojačati broj wordpressa gore pa razmisljam da odem od njih… imam gamble tematiku, ne znam kako to prihvaćaju digitalocean ili taj upcloud? ovi nisu pravili problem…

koliko taj droplet od 10$ na doceanu moze vrtiti wordpressa? jel se ovih spomenutih 15 odnosi na 15 wordpressa ili običnih?

Mozes hostat sta zelis.

Taj droplet od 10$ moze drzat masu wordpressa, a sve ovisi dali iams spikeove u trafficu. Ako najednom naleti miljun ljudi u sekundi, i najaci server bi se srusio.

No recimo neki prosjecni siteovi s miljun unikatnih posjeta po mjesecu bez problema mozes hostat 10 njih. Opet sve ovisi kako hostas, ako ides s nekim panelima onda mozes manje hostat, ako ides bez panela onda malo vise, a ako ides sa NGINX Serverom onda mozes miljone hostat. Ja evo trenutno imam nekoliko NGINX servera, jedan je moj i rade ko urice.

S 20 stranica, cca 500 000 posjeta mjesecno niti se ne pozna na serveru.

I opet kao i ovom prijatelju prije preporucam cloud server, da dobijes manje rama i manja jezgra nego na dedicated serveru, ali radit ce bolje X puta bolje.

Mozes uzeti i hezner kao i gospodin gore, ali moras znati da to nije serverski hardware, da su to desktop racunala koja nisu namjenjena radu 24/7/365. No imaju i oni serverske ponude no onda ta cijena nije 50$ mjesecno nego 100+$, nisam sad gledao, mozda je i vise.

ma daleko sam ja od tog prometa… ovo mi je vise hobi i malo za ucenje… a koliko je taj NGINX razlicit od Apachea? ja sam ovo moje sam sve postelao sa Apacheom…

Nema razlike, ali ako si hobista mozda da se ne mucis s NGINXOM.

A kako si postelao Apache?
Inace mozes bez problema ako nemas neke strasne spikeve u trafficu, cirka da doleti 500 ljudi u sekundi i s apachem hostat jako mnogo stranica za 10$

Ja bi ti preporucio upcloud, cisto zato da ih isprobas pa nam javis kako su brzi, navodono su bolji od digitaloceana, a ja sma na digitaloceanu ajko drugo i radio sam sa jako puristup svemu sto ti treba, ti si sam svoj support.no dropleta i imam samo rijeci hvale. Naravno supporta nema, ali tko ga i treba kada imas pristup svemu sto ti treba. Tiu si sam svoj support.

pod postelao sam mislio instalirao i nepravio da radi :slight_smile:

ma nema nikakve spikeove, par wp-a koje nitko ne posjećuje :slight_smile:

ostanem ja onda i dalje na apacheu… a na upcloud sam poslao upit oko contenta …kazu da gambling ide bez problema…

prijavim se onda tamo pa cu onda prebaciti stranice tijekom mjeseca…

Znaci uzet ces ovaj za 10$.

Ako su ti stranice stvarno slabo posjecene i ako ne koristis neki panel koji trosi memoriju onda mozes uzeti i ovaj za 5$

Takodjer ce ti raditi ko bomba.

ne koristim nista, samo LAMP i sve rucno podeseno…

samo ovaj upcloud nema ovu mini ponudu kao digital ocean…

Pa onda nisi hobist onda vec imas malo vecega znanja, obicno ljudi podesavaju s nekim panelom pa im je sve gotovo automatski.

Ovak rucno ako stvarno nemas zaradu i traffic na tim stranicama odi na digitalocean presparat ces duplo.

A ako imas love i zaradjujes na njima onda odi na upcloud pa anm tu javis kako su brzi, jer po nekim testovima koje sam gledao su brzi od DO. A dedi se nemoze ni mjerit.

Pogledaj na http://knownsrv.com/

Kod njih tj kod Krune je managment server tj usluga da ti podesi server besplatna :smile: