Poskupljenja domena i hostinga

Sljaka ovo na HawkHost-u kao popust,barem mi se cini.
Za 2 godine hostinga i 1 domen ukupno nesto manje od 30$ kosta.

Godaddy baca kupone i akcije za registraciju domena, no već duže vremena ne daju nikakav popust za produženje istih, a cijene za produženje su, malo je reći, prevelike. Još jednom, namesilo definitivno povoljan, posebno jer i bez ikakvih kupona imaju prihvatljivih 8-9 dolara po domeni pa i oni sa XXXX domena im se isplati. Privatnost (Who Is Privacy) na domeni je besplatna. Oni s manje domena, koji imaju vremena, mogu potražiti i popuste i sigurno će nešto još dodatno spustiti cijenu.

Ako neko odluči evo aff link, ako mu smeta aff link jednostavno www.namesilo.com :slight_smile:

Da,slazem se da Godaddy ne daje popust za produzenje vec kupljenih domena i hostinga,pa onda cena ne ispadne uopste povoljna u zbiru najcesce.
Ali ko zeli testirati neki sajt brzo i videti kakav feedback vraca ili je pocetnik u web developmentu kao ja,mozda mu i nije lose kao resenje uzeti tako nesto na kraci rok.

Samo mi i dalje nije jasno kako izvrsiti transfer domena sa jednog na drugog provajdera bez dodatnih troskova?
Nesto tu citam ali ne vidim neki jasan tutorial da ima i objasnjenje,mada iskreno nisam ni pretrazio ovaj forum za taj problem,haha.
Ali npr.konkretan slucaj:
Ako sad kupim neki domen na namesilo i zelim ga prikljuciti na Hawkhost hosting koji imam odranije zakupljen.
Kako to odraditi?
Koliko vidim Transfer Domain se placa i to opet oko 10$ u proseku.
Je li to opcija jedina ili postoji nekakav drugi nacin?
hvala

Transfer domene ti košta koliko i domena, te ti isti produžuje domenu za godinu dana. Znači ako odlučiš prebaciti na bilo koji drugi registar transfer kao takav ne košta ništa, jedino ti se produženje domene naplaćuje (ako ti je domena isticala 2016. godine, ista će nakon transfera isticati 2017., ne mogu objasnit jednostavnije od ovoga).

Domena ne mora biti registrirana kod istog provajdera kao i hosting, dovoljno je samo promjeniti nameservere na domeni od hostinga koji koristiš. Ako to ne znaš sam napravit, pogledaj si koji su ti nameserveri od hostinga (dobio si ih u mailu kada si zakupio hosting) i pošalji ticket tamo gdje ti je domena da ti promjene nameservere ili napiši ovdje kod kojeg si registra pa ćemo ti dati neke konkretnije upute kako da ih sam promjeniš, vrlo je lako. I da, kod transfera domene ti nameserveri ostanu isti, tako da nemoraš ništa mjenjati, i dalje će ti se stranice prikazivat kako su bile podešene.

Da,videh da ima neka fora sa tim nameserverima pa gledam sad na YouTube nesto oko toga,ali svakako cu postaviti ovde pitanje ako zapne negde.
To za transfer je izgleda malo i jezicko/semanticka zavrzlama,ali jasnije mi je i to sad nakon tvog objasnjenja.
Hvala jos jednom.
pozz

Sto se tice hawkhost-a imaju ova 2 paketa shared hostinga, jedan sto je limitiran prostorom na 10 GB i drugi unlimited, a nije nek razlika 17 dolara, sta vi preporucujete ?

Nameservere podešavaš tako da odeš administrirat domenu, nisam siguran kakvu administraciju ima HawkHost ali sigurno je vrlo jednostavno i naći ćeš negdje gdje možeš upisivati nameservere.

Zapravo i nije. Da budem do kraja jasan napisat ću primjer. Sada imaš domenu kod Goddadyja koja ističe 20/12/2015, te odlučiš istu transferirat na drugi registar, recimo NameSilo. Taj transfer ćeš platit $8,39 i domena će ti biti produžena do 20/12/2016, odnosno, transfer ti je besplatan, platio si samo produženje domene. :slight_smile:

Bye BYe godaddy, iskoristio sam tvoj affiliate mrcina. odo ja kod namesilos, nemam nesto domena, ali i to malo cu maknutzi od godaddya.

Najbolja strategija je: Kupis kod godaddya za 2$ prvu godinu i kasnije maknes na namesilos za 8.39. I dalje si na namesilosu, neznam sta se desilo godaddyu, pa popusit ce tonu korisnika.

1 Like

@mrcina
Da,to mi je jasno kada je u pitanju zajedno istovremeni transfer i produzenje domene.
Iako bih ja i dalje to nazvao zavrzlamom i to trgovacko/semantickom,jer to su po meni 2 bitno odvojene stvari.
A ne vidim da je iko to od njih tako lepo napisao kao ti sada u poslednjem postu:
"transfer ti je besplatan, platio si samo produženje domene."
Pa dobro onda rodjace,sta se desava kad hocu samo transfer uraditi,bez da produzim domenu?
Prva poruka na HawkHostu kad proveris da li se domen moze transferovati je bila tipa:
"Congratulations, we can transfer … to us for just $10.95 USD"
Znaci daleko od toga da su naivni jer pise samo transfer,a ne da u stvari placas produzenje jos za godinu.
Isti slucaj je i sa NameSilo,ni tamo nisam video samo tu transfer opciju nego kao da moras uzeti,tj.platiti i produzenje domene,znaci nemas izbora prakticno.
Ali nebitno,sad mi je to jasno (barem mislim da jeste,haha),i nesto sam naucio,to je najvaznije.

Nego ja nisam bio dovoljno jasan povodom svega sto imam kod Godaddyja od proizvoda.
Jer nemam samo kupljene prazne domene nego imam i neke vec podignute sajtove,pa znaci tu je registrovana domena kod Godaddyja,hosting sajta na tu domenu je isto preko Godaddyja,i na sajtu postoji vec neki content.
Nije prevelik i previse bitan sadrzaj,ali ako zelim to prebaciti sve sada na HawkHost,to je vec valjda migracija celokupnog sajta ili kako se vec kaze,i nije u pitanju samo nameserver ako ne gresim opet.
Tako da,moram prvo razbistriti sa sobom sta sve imam,sta prvo uskoro istice,sta mi od toga treba uopste,pa onda dalje ici u transfere,produzenja i migraciju,haha.

Sinoc sam uzeo gorepomenuti hosting paket i jedan domen kod HawkHost-a jer je delovao bas povoljno (30$ za 2 godine) i cuo sam ovde dobre komentare na njihov rad,pa reko da ih probam malo.
Vec sam malo cackao i deluju mi ok,imaju i neke interne tutoriale koji meni npr znace jer sam nov u prici.

E sad videh da me dadaas preduhitrio ali bas sam to krenuo pisati.
Ako ja dobro kapiram,sada mogu kupiti neki od .co,.biz,.rocks,…,domena na Godaddy-ju koji su tamo na snizenju i trenutno 4.99$
Onda ih povezati sa hostingom koji sam kupio kod HawkHosta i tamo podici sajt,pa nakon godinu dana ih transferovati na NameSilo?
To je neka najjeftinija varijanta,tj meni deluje logicno.
Ali sve ovo pitam jer nemam nekog veceg iskustva u web developmentu pa ne znam koliko je to sve realno i koliko ti provajderi mogu jebavati jedni druge medjusobno,od tih ticketa za transfer pa nadalje ako vide da ih iskoriscavas samo za nesto sto tebi treba ali ne i ceo paket usluga.

@stux
Pa ako ti vec ta razlika nije problem nemoj puno ni razmisljati uzmi jaci paket.
Ja sam npr uzeo taj jeftiniji,jer sam video da i za njega ljudi ovde kazu da je ok i cenim da je dovoljan za moje potrebe.
Mozda sam i pogresio ali postoji uvek onaj upgrade valjda.

Sorry na ogromantnom postu,necu vise,idem birati domene za adult niche tu mozak ne mora da radi,cak nije ni pozeljno da radi,…

Transferiraš domenu samo onu koju želiš produžiti. Ako si je platio na nekom registru, ona tamo stoji dok ne dođe pred istek, tada ju transferiraš i automatski produžiš na još godinu dana. Transfer je kao takav besplatan. Znam šta te buni, ali ti govorim kako je iz iskustva.

Ovo što planiraš Goddady, HawkHost i NameSilo kombinaciju je izvedivo i uopće nije teško za realizirati, te nemoraš brinuti da će te bilo koji provider zezat jer koristiš najpovoljniju metodu. Ako već koristiš kod njega hosting u interesu je da mu ostaneš korisnik, a ne da bude jalan što nisi i domenu uzeo kod njega pa da ti pravi probleme i izgubi te kao korisnika. Bolje i jedna nego nijedna usluga.

Transfer stranice s hostinga na hosting je vrlo jednostavan i može ti ga napraviti hosting provider kod kojeg prelaziš. Posebno ako oba providera koriste isti software (cPanel), onda je njima transfer - par klikova mišem.

Eto, toliko od mene @kixxxstarter , sretno! :slight_smile:

Hvala @dadaas za aff. Strategija koju si naveo upravo ja koristim i mislim da bolje nema. :slight_smile:

NP, evo vec prebacujem dvije domene, a nisam ensto prebacivaos e preko tih registratora, pa me zanima jel ce oni povuci i nameservere ili moram sad pazit kad prebace da pdoesim nameservere cim prije da ne padne site?

Nakon transfera nameserveri ostaju kako su podešeni kod starog registra.

Ne buni me vise nista,sve je jasno i dobro si objasnio.
Samo to oko cekanja do isteka same domene nije moj slucaj bio.
Posto imam vise skoro registrovanih domena,pa kad sam se sabrao malo ako budem radio transfer i za svaku placao po 10$ hoce li se isplatiti uopste ako su pilot projekat sajtovi u pitanju.
Ali znam za ubuduce sad workflow,to je najvaznije.

Evo i ovde sam procitao slicne stvari,ako jos nekome znaci nek baci pogled:
http://wmforum.geek.hr/t/transfer-domains/15035
Cak preporucuju imati odvojeno domene i hosting,i opet mi deluje logicno.

Pratim sad ovo oko nameservera i prebacivanja pa to su neki sledeci koraci.

Namesilo je zakon. Nema onih GoDaddy gluposti dodaj ovo dodaj ono.

Renew je
.com $8.99
.net $9.29
.org $9.19

Jos ako imas preko 100 domena imas dodatne popuste.

Domain Privacy besplatan potpuno.

Ja sam u zadnjih godinu dana sa monikera, godaddyia, namecheapa sve tamo prebacio.

Kao da je jedino važno koliko ćeš potrošiti? :slight_smile:
Što si dobio u tom paketu?
Koliko prostora ukupno, koliko addon domena i koliko MySQL databaza?
To je to što mene zanima. :wink:

Odes pa vidis, nije da moras pjesaciti. https://www.hawkhost.com/shared-web-hosting

1 Like

Hmmm ispalo me za 2 godine shared cca 18$ s kuponom i ja cili zadovoljan, kad ono ne moze se priko skrilla platit, paypal neman, kartica u blokadi :smiley:

Steta, cini mi se dobra stvar

Izgleda da su vec sklonili onu ponudu od 75% snizenja na HawkHostu, iako na sajtu i dalje stoji reklama.
Kada sam probao zakupiti jos jedan hosting nisam vise imao popust.
Uspeo sam iskopati ovaj link nekako, gde je snizenje 50% sto vec nije tolika razlika i traje jos nekih par sati.
https://www.hawkhost.com/web-hosting-specials?utm_source=website&utm_medium=header-banner&utm_campaign=black-friday-sale

Neko jos ludje snizenje je na 1and1, ispada da se za 10$ moze godinu dana hostinga uzeti.
Probao sam par koraka i ne vidim da me uslovljava da zakupim domen na duze,nakon te prve jeftine godine.
Ali mozda gresim pa ako neko proba nek javi.
https://www.1and1.com/web-hosting?__lf=Static

A evo i neke uporedne liste , mada su cene ocigledno podlozne promenama kako raja navali tako i cene rastu.
http://www.webhostingsecretrevealed.net/black-friday-deals/

Ljudi ja sam kupio host na hawk host, a koristim i na namecheap, jel moguce da je namecheap hosting brzi (ako ne i duplo) od hawk host, naravno oba sam uzeo da su stacionirana u EU, moze neki odgovor?

moguce je, jer je namecheap bogatija firma i ima vise klijenata pa je u mogucnosti ponuditi dobar hosting za male pare.
takodjer nikad nemaju pormocije kao godaddy za 99 centi, pa vise normalno zarade i iskoriste na web hosting sektor.