Postavljanje magento shopa - cijena

Dakle koliko bi naplatili postavljanje jednog magetno dućana, tipa kao dobijete od proizvođača kopiju weba, koju onda treba staviti na .hr postaviti sve svoje podatke, prevesti.

Dakle samo rad postavljanja do radne funckije?

WP slično to je malo posla, no magento nisam radio još pa me zanima koliko je posla.

Dakle dobije se pretpostavljam CMS, baza, tema što god.

To treba postaviti na novu domenu.
Postaviti kontakt podatke, kune bla bla. Nakon toga prevesti (to samo u obliku postavljanja texta, ali to izdvajamo iz ponude).

Dakle:

  • postavljanje magento shopa, sa temom
  • kontakt info
  • postavke naplate (bazične + paypal)
  • dostava
  • i par legal tekstova

?

Hvala

Ok, ako nezelis racunat know how, onda si uzmi koliko sati ti treba da to sredis i pomnozi sa svojom satnicom.

meni bi trebalo cca 5 sata negdje da to sredim i samo ako je sve tocno crno an bijelo, jer ponekad ti ljudi ni sami neznaju sto zele pa se cjela satnca zategne.

5 sata x 30$ = 150$

Ali uvijek dodaj i know how u cijenu, odnosno tezinu rada. Ako je to nesto sto ljudi sa ceste mogu napraviti onda to vrijedi malo, ako je to nesto sto par ljudi na svijetu moze napravit onda je to X,XXX,XXX$

Pa iskreno problemi su bili sa serverm, na iskonu stari mysql, pa selidba, pa ovo pa ono, stalo nešto, pa me strah većšto će biti tada.

Ovo je istina, no danas eto, pričam sa likom koji treba produžiti hosting, pa nije siguran jer mu web ne daju prodaju.
Tko mu radio ma onaj “mali”, pa onda jedna “mala”. Za “malog” znam, radio je enke polovične stvari već u početku, zakucao se sada u neku firmu, i od jscripta, i fronenda za tu firmu nije vidio realnost što sa web shopom zapravo treba.

I onda se ekipa čudi što postavljen im je velebni web shopza 1200,00 kuna i slično, konkurencija prvih par strana puna, i izgube vjeruj da će išta prodati putem weba…

na svu sreću dogovorio sastanak za idući tjedan da prenesem što se može.

Ovaj magento nije moj izbor, a lako da će biti jer se dobiva od proizvođača za distributere, ni čisto sumnajm da će proći za 5 sati:)

tnx

Ovaj moj primjer cijene je za to da oni kazu sto zele i tocka i to mi jave emailom. Ako se zele nalaziti na kavicama i pricati o svemu i svacemu cijene idu vrtloglavo gore.

Pa nemam ja vremena se nalaziti na kavicama.

EDIT:
UVIJEK je nesto jos sa strane treba sloziti. Uvijek nesto ne stima, i to treba odmah u startu objasniti i ne im dati cifru, treba im reci da ako nesto ne stima paltiti. I ako mozes neka plate unaprijed jer ces imat ogromne probleme. Nedavno sam imao probleme s Australijom, mislis pa tamo imaju para, mjesec dana sam se navlacio.

Ako nisi probao, prvo probaj malo magento. Nije magento kao WordPress da to ide tako lako, magento je full robustan webshop.

Da, ja ne radim u Magento, dakle moja satnica nije tocna, ona je kao primjer. Znaci procjenis koliko sati i pomnozis sa svojom satnicom, ali kako kazes da je to malo tezi CMS onda moras uracunat i know how u cjenu, sto znaci da je skuplje srediti magento nego WP + woocomerce?

Ako nisi do sad radio s Magento shopom - bolje se ne sramoti pred klijentom, ma kakav on bio.
Magento je “dinosaur” među web trgovinama, jedan od najstarijih i najkompleksnijih shopova koji uopće postoji kao mainstream rješenje.
Što se okvirne cijene tiče - Magento ne primam ispod 1k €.

Još nešto: magento developeri su među top plaćenim developerima u svijetu. Postoji razlog zbog čega.

1 Like

Da, složio bih se sa @ControlEng , minimum za magento 1k €.

Instalirao ga na jedan server koji nemam više tamo malo pimplao to je to.
Nije narudžba , nego radim s klijentom dugo, a treba samo prebacivanje gotovog dućana na drugi server.
Toliko sam valjda naučio u ovih xy godina s webom.
Ali eto intereserija me moguće zapreke, problemi…

Puno toga može poći po zlu. Za početak: kakav hosting imaš? Znaš li kakve i kolike baze podataka se kreiraju za Magento? Koliko proizvoda planiraš imati u budućnosti?
Dešavalo se da ekipa postavi Magento na nekakav shared hosting koji na početku uredno radi. Onda kad se shop napuni što proizvodima, što korisnicima, modulima i sesijama pristupa da svve krepa (SQL queries koji hosting jednostavno ne može progurati)… ovo je tek početak.