Potencijalno novi Webmajstori, vaše mišljenje?

WM su ljudi, platforma je tu samo da omogući interakciju među njima. Kao i u stvarnom svijetu, većina problema ne dolazi zbog zakona, infrastrukture i tehnologije već zbog toga što smo ili spremni preuzeti odgovornost i pokušati utjecati na situaciju oko sebe ili čekamo misleći kako je naše pravo da nam netko stvori svijet kakav želimo. Jednostavno je glupo misliti da bi se prelaskom na jednostavniju forumsku skriptu ili tako banalnom stvari poput promjene web adrese na neki čudotvoran način sve samo od sebe odjednom riješilo i posložilo.

@bozoou, slično sam razmišljao, a vingd je pored Bitcoina nešto trenutno najsličnije pravom novcu. Također sam negdje i na tragu sličnog sistema premium sadržaja što si i ti nekako natuknuo u svom postu.

Ljudi ovdje ne razumiju da bi se radilo o pilot projektu, nečemu puno većem od ovog foruma, što bi s vremenom moglo ići i globalno i u druga područja osim IT-a. Odabrali smo IT za početak jer smo pretpostavili da je ta ciljna skupina najotvorenija za nove tehnologije i dosad neiskušane stvari. Da, postoji šansa za neuspjehom, to ništa nije čudno, ali ovakav otpor i količinu ignorancije definitivno nisam očekivao.

Nisam očekivao ljude koji se čude Twitteru i LinkedInu, ljude koji misle da je ovo uska niša jer forum ima 6,8K članova i ne poznaju osnove industrije kojom se bave. Danas 65% ljudi u Hrvatskoj ima internet, radi se o 2 milijuna i 300 tisuća ljudi, svake godine se broj povećava. Na ovim prostorima ex-yu gotovo se milijun ljudi na neki način bavi internet i informacijsko komunikacijskim tehnologijama, razvojem softvera i sl.? Same Hrvatska i Srbija imaju 800 tisuća ljudi na LinkedInu, Hrvatsko društvo nezavisnih profesionalaca je nedavno probilo brojku od 6,000 aktivnih članova što znači da u Hrvatskoj ima 6,000+ prijavljenih freelancera, u Srbiji čak i više.

Za uspjeh nekog projekta koji je koji imaju za ciljnu skupinu IT-ovce i nije potreban jumpstart sa par desetaka najaktivnijih korisnika ovog foruma, ali smo pretpostavili da bi to olakšalo posao, uz već postojeći brend i bazu neaktivnih korisnika koji su potencijalni early adopteri. Ali izgleda da bi to imalo upravo kontra-efekt. Vodila bi se konstantna borba sa nostalgičarima za “dobrim starim vremenima”. Ostala je jedino mogućnost da se prisilno provede projekt pa kome milo, kome drago. Ali ne trebate bojati, trenutno su šanse da se krene u realizaciju mizerne.

@creatifcode, ne znam što čekaš, go for it! Ja bi te prvi podržao ako mi se svidi stvar.

ne .com nego .com.hr

Probao sam pročitat svaki post al ste se u 24h raspisali jebački.

Moj zaključak je da se događa dežavu, Filip je nakon preuzimanja foruma odlučio napraviti promjene uvjeren da je to put ka vrhu i nije ga zanimalo šta tko o tome misli (o tome postoji tema).

U tim promjenama je izgubljeno jako puno toga, od postova, do datuma registracije itd., a najbitnije otišli su neki članovi. Godinama smo tražili neke minimalne promjene da se olakša i poboljša rad na forumu - nismo ih dobili.

Danas dolazi novi Filip koji ima svoj revolucionarni sistem za put ka vrhu.

Ajde da i ja nesto napisem posto sam procitao ove silne tekstove, ovako bavim se webstranicama od 1999 godine, najvise njemacko trziste i ponesto domacih news i community stranica, necu da pisem sa skim sam sve suradjivao ili koje poznate sam Portale i osnivao u HR.
Moje misljenje je da bi puno bio pregledniji i Forum tipa vBulletin nego ovo iako je stvar navike, navknuli smo se i na ovo.
Ova skripta za mene je Komentar skripta i nista vise… samo rolanje postova mije ocajno… al otom potom…
Ti gogi nepodnosis Kritiku napadas neke clanove i td…
Tvoj stav i stosi zamislio je ok, al sa tim bodovanjem i glupostima odmah cu prestat pratit ovaj Forum, jer nismo u djecijem vrticu, moje misljenje je da ovde nemozes prodat nista sto vrijedi vise od 300€ , za to bi trebali izdvojiti par ljudi koji su stalni ovdje i raspodjeliti ih da imaju svoju sekciju, jer ako trazim programera da ga odmah imam u listi sa izborom i da mogu stupiti u kontakt sa njime od svakog posla uzmite si postotke…
Sto se tice rasprave nebi imalo smisla da netko tko treba pomoc bi trebao imati neke novcice da moze otvoriti neku temu, onda niste vise za mene Webmajstori forum vec Forum za Igrice…
Prodaja Usluga, Web Stranica Posebna Kategorija Uzmite Procente - Rasprave/Pomoc Posebna Kategorija i naravno Besplatno…
Pozdrav

Uopće ne kužim kakve veze twitter i linkedin imaju s prihvaćanjem novih stvari? Osobno su mi i twitter i linkedin totalna pušiona koju ne koristim niti planiram koristiti.

Ljudi ovaj forum koriste ne iz zajebancije i viška vremena nego zato što od toga žive ili imaju više/ manje značajne prihode.

Dovesti ih u poziciju pokusnih kunića je neozbiljno i neprofesionalno.

3 Likeova

Krenuo sam pisat ono što bi ja promjenio i što bi uveo na ovom forumu (i što bi vjerujem većina prihvatila), ali sam odustao jer mislim da će @gogo7 odustat od ulaska u ovu priču nakon svih komentara, a stari vlasnik ionako neće ništa promjeniti jer za to nema vremena.

Uostalom to su sve prijedlozi koje su članovi predložili u staroj temi, tj može ih pročitat svatko tko misli ući u ovako nešto u temi Webmajstori na novoj forum skripti, tu se najbolje vidi što korisnici žele.

Nakon takvih promjena možemo dalje razglabat šta bi trebalo napravit da se poveća kvaliteta upisa. Tada će imati smisla jer će se vidjet da se sluša volja članova. Ostalo je gubljenje vremena.

Ja mislim da je problem kod vlasnika što očekuju sa tehničkim promjenama da zarade, bolje angažovat par ljudi da pišu i par da šire forum međ publikom koja je zainteresovana internet zaradu, sajtove…

S obzirom da za moj prijedlog projekta nije potreban forum, nego baza korisnika i eventualno dio sadržaja ja ne vidim zašto se ne bi krenulo sa side-projektom. Pogrešno sam pretpostavio da će trenutni korisnici biti zainteresirani za instant prelazak na novi WM, to priznajem i posipam se pepelom. Ali u sam uspjeh projekta i dalje vjerujem.

Ali to povlači drugi problem, taj da steelmaiden i dalje ima potrebu prodati udio, a ja više ne bi imao interesa u kupovini. Kako god okrenete, sudbina foruma je neizvjesna. :smile:

Neka je neizvjesna , mozda ja pokrenem neki novi, tko zna ? Vec sam pisao sto ovom forumu treba, znaci IZ forum (vjerujem da su mnogi i tamo clanovi) je forum za webmastere kako ga ja zamisljam. Postoji reputacija i nekakav level korisnika ovisno o broju postova. Tako da kad mi netko odgovara znam da li je to netko sa 3 posta ili sa 3000 postova i znam kakvu reputaciju ima i koliko puta je dobio thanks za svoje savjete i za pomoc, pa shodno tome tko mi odgovara odgovor uzimam vise ili manje ozbiljno. Toga ovdje nema i to je ono sto fali.

@CC
.com.hr mi nije nikad sjela. Možda je bolje uzeti nešto drugo.
Evo gledam, webmajstori.eu i .biz su slobodne.

meni pa je .biz trn u oku. .com.hr je skupa koliko znam

.com.hr je jeftina, .hr je skupa (500 ćuna godišnje). Plus PDV of kors

Ne razumijem zasto svi ne odete na IZ forum ako je problem skripte?

Dakle upravo smo zakljucili da nije problem skripte nego neki ljudi jednostavno kao djeca u ducanu uvijek seru i zanovjetaju sto god admin napravi. Poznato mi je to iz vlastitog iskustva kao admin foruma, gdje me redovito useri zlostavljaju sa svojim zahtjevima.

Problem vam je aktivnost? Pa dajte otvarajte teme i pišite?! Nije vam admin tu da vas zabavlja

Problem vam je dizajn? Odite na IZ forum koji je također mrtav…(makar uopce ne smatram wmforum kao mrtav)

Jedva cekam da vidim te druge com.hr verzije foruma xD

2 Likeova

Jel se netko sječa projekta wm.com.hr - woot, gosarić i ekipa se skupili radit projekt koji će uništiti webmasjtore, napravili ok forum skriptu, pisali članke i sve, ugasili nakon godinu dana domenu.

Toliko o tome.

@Opica

Tko je rekao da je problem u ovoj skripti? Nitko!
Problem je što vlasnik nije napravio izmjene koje ga cimamo već dugo vremena.
A kenjkanje o smajlićima je više sportski nego ozbiljno.

Problem je što potencijalni novi vlasnik ima svoje ideje koje se većini ne sviđaju.

Da, sjećam se. No tada su stari webmajstori bili na starom forumu i bila je užasno jaka stara ekipa koja nije imala volje mrdnut dupe na novi. Loš tajming za taj projekt.

Evo u kratko da i ja nesto kazem…

U kupovinu udjela u Webmajstorima se do sad javilo desetak ljudi, a @gogo7 je jedan od njih.

Neki imaju sasvim nove ideje i vizije, a neki se slazu i s tim da forum ostane na ovoj skripti, s tim da se naprave pluginovi koji bi donijeli neke nove funkcije, a i malo promijenili trenutni izgled foruma. Srecom nitko nije predlozio povratak na zastarjeli vBulletin, jer s moje strane ta opcija ne postoji.

Procitati cu i uvaziti svako misljenje, samo bih molio da malo smanjite tenzije, jer nista se nece dogoditi bez moje odluke, a ovaj topic je otvoren u svrhu ispitivanja misljenja.

Jedna od opcija je i da sve ostane ovako kako je. Novi partner se ne mora uopce dogoditi, mada i dalje mislim da bi to bilo najbolje za napredak foruma.

1 Like

Jedno desetak korisnika je sralo nesto o ovoj skripti, layoutu, smajlicima, beđevima, reputaciji, avatarima i desetak drugih apsolutno nepotrebnih funkcija koje btw nemaju nikakvu korist osim da hrane necij ego jer ima 5 zvjezdica vise od drugih i ponavljam to sve imate na IZ forumu al ne idete na njega?!

Dakle ljudi su negativni u suštini i čekaju ovakve threadove ko naručene da se “konstruktivno” ispišu jer ipak oni imaju više iskustva i po defaultu su pametniji od admina. Dok naravno ne otvore svoj “com.hr” forum pa dobe hladan tuš :smiley:

3 Likeova

IZ i WM nisu isto, fokusi su različiti. Kada ću trebati nešto iz domene internet zarade, definitivno ću otići tamo.

A koji kirac si nakacio ti sad na .com.hr? Jel ti to trn u oku? Nemoj citat moje postove. Eto jos jedan nedostatak ove skripte, ne mozes blokat korisnika.