Potencijalno novi Webmajstori, vaše mišljenje?

a đe ba ja to pljujem rad admina, nađi mi jedan takav post.

A o odlasku ću ja odlučiti.

Sve je stalo, da covjek ne vjeruje :slight_smile: ove grupe na fejs su cak popularnije postale na zalost.

Po meni je ovo dobra ideja…

Kad bi se mene pitalo, ovaj forum bi nadogradio novim opcijama ali ne bih ga mijenjao iz srži. Koliko vidim, postoji dosta aktivna zajednica developera koji rade na pluginima za Discourse forum link, stvarno ima dobrih ideja, bacite oko. Vjerujem da si vlasnici mogu priuštiti i razvoj dodatnih plugina…

Ja mislim da bi trebalo više personalizirati korisničke profile, tako da uz svaki post nekog korisnika piše njegovo cjenjeno ime(nick), broj postova, nekakav badge (newbie, pro…)… Eventualno dozvoliti signature ali u dosta ogranicenom obliku tako da ne bi bilo nepotrebnog preseravanja i odvlacenja paznje, npr: banner 500x80px ili pak text od 200-300 znakova.

Bitnije od svega ovoga je dovesti nove korisnike jer imam dojam da nas je trenutno premalo aktivnih clanova… bez obzira sto ima 6000 registriranih korisnika, ja vidim da tu ima svega nekoliko programera, nekoliko adsense mahera, 1 adult maher, nekoliko affiliate mahera, nekoliko system admin mahera i nekoliko njih sto se bave svime pomalo. Premalo ljudi za ozbiljnu raspravu o cemu god da se krene pricati (osim o politici :smiley:).

3 Likeova

po meni bi forum trebao uvesti premium dio sa nekom simboličnom cijenom od par € koji ce biti za malo “ozbiljnije” korisnike s tim da novac od premium članstva bude namjenjen za najbolji post/tutorijal, najbolji tutorijal će se određivati svaki mjesec po principu glasanja premium članova i tako iz mjeseca u mjesec, na taj način će korisnici biti motivisani pisati dobre i korisne tutorijale što će biti od velike koristi za forum i njegove članove i na taj način će forum dobiti jednu kvalitetnu bazu korisnog sadržaja, pored toga treba uvesti i medalje za profile kao sto ima gamers.ba (medalja za 10 godina članstva, premium korisnik, medalja za 1000 postova…itd…itd…

Ovo ja govorim od samog pocetka, ali steel ne jebe. Samo zbog ovoga se forum ne moze mjeriti sa statim, korisnicko iskustvo je nula, na forumu si a svi korisnici su ti isti, kao da se dopusujes sa botovima.

5 Likeova

Tri točke:

  • Ova skripta nije loša, trebalo bi ju samo nadograditi potrebama ovog foruma (tj njegovih članova), što se traži od kad se pojavio Filip kao novi vlasnik. Ne treba smišljati opet nešto novo, već ovo prilagoditi.

  • Nakon toga trebalo bi smisliti najbolji način da se motivira korisnike da pišu korisne stvari. Dobar naćin je uvođenjem nagrada, ali bi svakako trebalo smisliti način da taj sadržaj ne može čitat svaka šuša na forumu.

  • I na kraju jedan dobar pravilnik i aktivne moderatore koji će držati red na forumu.

Mislim da bi s ove tri točke forum ozdravio. Ne preko noći, već dugoročno gledano.

@bugi što ne provodiš više vremena na forumu pa bi znao tko je tko. :grin:

No, šalu na stranu, @trnac otvori šampanjac, evo smiley jer ih puno voliš :wine_glass: , neću kupiti udio u forumu, niti uložiti ništa. Postojala je vizija jedne vrste domaćeg StackOverflowa koji nije developer exlusive nego za sve IT-ovce, ali izgleda da ovdje nema takvog kapaciteta koji bi podržao neki takav veći, ambiciozniji projekt. Pa čak ni da se pokuša konstruktivno raspraviti o njemu jer zabrinjavajuća količina članova živi u prošlosti.

Na @steelmaiden je da odluči što će dalje sa forumom (i eventualno nekom drugom tko otkupi udio), želim mu stvarno sve najbolje jer posao doista nije lak. Rekli bi naši ljudi da je lako tuđim *** gloginje mlatiti.

Malo sam ovom temom unio nemir, revoltirao dio članova, ali možda iz toga na kraju ispadne i nešto pozitivno. Barem da se neke stvari pokrenu po želji članova, a ako i ne bude tako, uvijek ćete imati domenu koju je zakupio @creatifcode. :smile: