Problem s novim monitorom!

pozdrav ljudi, kupio sam novi monitor, lg 27mp67, imam laptop asus g551jw i pokuso sam ih spojit preko hdmi kabla ali cijelo vrijeme pise no signal i te gluposti, pokuso sam drivere instalirat ali mislim da nemoze na win 10, sta da radim?

Jesi u postavkama podesio kako ti odgovara ?

Extend display, Duplicate ?

Vjerojatno na tipkovnici imaš tipku za podešavanje ekrana. Trebaš namjestiti na extend.

Jesam, sve sam to pokuso al neide…

Spoji sa VGA kablom, ni meni neće radit na HDMI…
HDMI kabel se koristi za spajanje laptopa na televizore, projektore i slično

Mora radit preko HDMI ne pisite gluposti.

Neki monitori nemaju automatsko prepoznavanje VGA/HDMI signala, pa se to mora podesiti u funkcijama samog monitora.

Probo sam spojit na komp s dvi kablom i radi, tako da cu si sad kupit adapter iz hdmi u dvi pa ce radit nadam se!

Ja sam svoj monitor prvobitno imao spojen preko dvi to hdmi konvertera. Slova su mi imala sjene i slika je bila cudna. Kad sam ga spojio preko hdmi prikljucka direktno,slika je savrsena. Jednostavno MORA radit preko hdmi.

Nosi laptop i monitor u dućan gdje si kupio ili jedno ili drugo i reklamiraj.

U ovakvim slucajevima ide se metodom eliminacije. Znaci spojit taj monitor na neki drugi komp, a laptop probat spojit na TV ili drugi monitor preko HDMI . A posto nisi instalirao drivere, jasno je da je u pitanju laptop, jer ti bez drivera HDMI port ne radi,mrtav je. Greska je u tebi a ne u laptopu ili monitoru

Nije glupost ja sam takodje imao problema sa LG TV i spojio sam ga na VGA i radi… na hdmi nece a instalirao sam isto sve drivere koji su bili na CD…

Neznam ljudi, probo sam sad sa hdmi to dvi i imalo je malo slike, sve je bilo narancasto nekako al opet nije radilo, odnjet cu u hg spot servis ako ne skuzim u cemu je priblem…

Dal si probao sa VGA kablom ?

nisam, nemam adapter iz hdmi u vga, ali kako sam cuo taj vga je losiji od dvi?

Naravno da je, cak i ako ti radi, ne zelis tako imati spojen monitor. Odnesi na servis.

monitor ili laptop, ili oboje? mislio sam oboje odnjet na servis u ponedjeljak.

Da li monitor radi kada spojis monitor i komp putem dvi kabela sa dvi to hdmi adapterom?

probo sam monitor spojit sa kompom sa dvi kablom i tad je radio savrseno, ali laptop ima samo hdmi izlaz i onda sam uzo adapter iz hdmi u dvi i vidilo se nesto al je slika bila nejasna…
a hdmi ne prepoznaje…

A da li ti komp ima HDMI izlaz?