Problem s novim monitorom!

Ja sam svoj monitor prvobitno imao spojen preko dvi to hdmi konvertera. Slova su mi imala sjene i slika je bila cudna. Kad sam ga spojio preko hdmi prikljucka direktno,slika je savrsena. Jednostavno MORA radit preko hdmi.

Nosi laptop i monitor u dućan gdje si kupio ili jedno ili drugo i reklamiraj.

U ovakvim slucajevima ide se metodom eliminacije. Znaci spojit taj monitor na neki drugi komp, a laptop probat spojit na TV ili drugi monitor preko HDMI . A posto nisi instalirao drivere, jasno je da je u pitanju laptop, jer ti bez drivera HDMI port ne radi,mrtav je. Greska je u tebi a ne u laptopu ili monitoru

Nije glupost ja sam takodje imao problema sa LG TV i spojio sam ga na VGA i radi… na hdmi nece a instalirao sam isto sve drivere koji su bili na CD…

Neznam ljudi, probo sam sad sa hdmi to dvi i imalo je malo slike, sve je bilo narancasto nekako al opet nije radilo, odnjet cu u hg spot servis ako ne skuzim u cemu je priblem…

Dal si probao sa VGA kablom ?

nisam, nemam adapter iz hdmi u vga, ali kako sam cuo taj vga je losiji od dvi?

Naravno da je, cak i ako ti radi, ne zelis tako imati spojen monitor. Odnesi na servis.

monitor ili laptop, ili oboje? mislio sam oboje odnjet na servis u ponedjeljak.

Da li monitor radi kada spojis monitor i komp putem dvi kabela sa dvi to hdmi adapterom?

probo sam monitor spojit sa kompom sa dvi kablom i tad je radio savrseno, ali laptop ima samo hdmi izlaz i onda sam uzo adapter iz hdmi u dvi i vidilo se nesto al je slika bila nejasna…
a hdmi ne prepoznaje…

A da li ti komp ima HDMI izlaz?

Nema. (20znakovaaaaaa)

Steta, tako bi mogao znati da li je problem u monitoru ili laptopu. A nista onda, ako nemas kod koga probati monitor, morati ces oboje odnijeti na servis.

Hvala, tako cu i napraviti onda!

Probaj s drugim hdmi kabelom, just in case…

probo sam sa dva kabla, ista stvar, neznam do cega jem cito sam da neki driveri mozda trebaju al cisto sumnjam u to…

Ako nemas slike na monitoru preko dvi na hdmi adaptera sa pc na hdmi ulaz na monitoru, zvuci mi kao problem s monitorom…

ne, ja prebacujem iz dvi na hdmi jer mi hdmi nije htjeo, a onda nije ni tako htjelo, samo je htjelo kad sam izravno na dvi preko kompa spojio
ako me razumijes :smiley:

reinstaliraj drivere, baš stranice samog proizvođaća laptopa, dakle video driver.
AKo onda ne radi, reklamiraj laptop. Stvarno vidim da si sve iscrpio mogućnosti.

1 Like