Prodajem PREMIUM domenu

Prodajem domenu WebDizajner.net.

Cijena je 269 €
Cijena nije fiksna tako da ću razmisliti i o drugim ponudama. Prodat ću je onome ko ponudi više.

Mislim da nema potrebe pričati o tome kako je domena VRH kada je upitanju ova struka. Neko ko se profesionalno bavi web dizajnom i od toga “dobro” zarađuje i živi treba ovu domenu.

Ponude šaljite u PP

Lijep pozdrav

Opširnije…

Jes da nije stara 10 godina ali isti vrag i to za par dolara jer je slobodna za registraciju
webdizajner.org

…a obje su (domene) dobre uz Premium pivo. :blush:

Ispričavam se brozx, nisam mislio ništa loše, dapače, samo mi je bilo drago da se Hellas pojavio, pa sam htio napisati nešto (koliko toliko povezano). :slight_smile:
Nisam želio naravno, niti reklamirati pivo. Taman posla. :blush:

Ma nema problema, ne smeta mi šala i zafrkancija, a razumijem i to da neko smatra da je domena bezvrijedna i naravno nemam ništa protiv da i takvi ovdje iznesu svoje mišljenje. Nije mi toliko stalo da je prodam, ako ne bude zainteresovanih kupaca ostavljam je sebi do daljnjeg, za mene je ovo PREMIUM kada je upitanju web dizajn.

Razlika između ove domene i webdizajner.org je u tome što je neko za ovu koju prodajem godinama plaćao vlasništvo, što je koštalo skoro onoliko para za koliko je ja sada prodajem. Osim toga mislim da je za izradu vlastitog portfolia bolje uzeti .net nego .org, jer org mi nekako puno vuče na neke organizecije zajednice, udruženja, tako da ja lično za vlastiti sajt nikada nebi uzeo org.

A moram priznati da mi je to jako zanimljivo da su slobodne ove “webdizajner” .org .co .biz, s obzirom na to koliko je teško pronaći slobodnu kvalitetnu domenu za bilo koju branšu.

Baš za ovaj posao u kojem se najviše cijeni i zna o tome koliko je bitno imati dobru domenu i koliko je teško do iste doći, da budu slobodne ove domene, u čemu je štos!? :neutral_face:

Iz moje perspektive web pocetnika, fazon je u tome da vise od dobrog naziva kosta izrada samog sajta, u smislu punjenja contentom, vreme za to, konstantan rad,…
Nisam cak rekao ni kvalitetan content namerno, samo pokretanje necega i odrzavanje istim tempom, najgluplja web nicha - adult npr., da radis copy/paste tudjeg rada i to monetizujes nekako, uzas koliko posla i vreme proleti ko ludo.
I na ovom tvom domenu se to vidi, ima 10 i kusur godina, sto ga nisi razvio u nesto, jbg, vreme, snaga, znanje, sve kosta.

Konkretno za tvoj domen tj KW kad pretrazujem dobijam gomilu nekih web dizajn agencija, slicno i za web dizajn pretragu.
A tvoja domena meni npr.vise vuce na neki forum, portal ili community sajt gde ce se okupljati web dizajneri, imati stalno osvezavane vesti, tutoriale,…, sto je ludacki posao za pokretanje/odrzavanje, mozda cak neku skolu web dizajna 1 na 1.
Sam KW i slicni, ako sam dobro pretrazio zemlje u okruzenju, nije uopste toliko atraktivan obicnim pretraziocima?
Same domene sa istim prakticno ne postoje da imaju neki content (.com,…) ili ih ja nisam nasao, i to govori dosta o problemu.
Ovo opet iz moje perspektive, nikakav hejt, nadam se da ce se javiti jos neko, bas me zanima da cujemo neku analizu i jos misljenja vezano za ovaj konkretan domen i njegov potencijal/vrednost.

Ono sto je ocigledno, je da si se ti vise vezao za ulozen novac i vreme koje ta domena stoji kod tebe.
To me podseca na kockare/kladionicare, i moja iskustva nazalost (srecu) sa istima.
Gde ljudi razmisljaju o tome koliko su novca vec ulozili u nesto (izgubili), ne uzimajuci u obzir da to jednostavno prekinu, napuste, ako je ocigledno da donosi samo gubitak.

Evo i par pitanja za kraj, ako ne popizdis od ovog ranije napisanog odgovori,haha:
01.Da li si pri kupovini te domene, pre 10 ili koliko vec godina, imao neku konkretnu ideju, plan, realan koliko toliko, sta ces sa njom raditi ili si ulozio samo u njen “potencijal” ?
02.Ako je odgovor da, sta te je u tome sprecilo da taj plan monetizujes?
03.Ako bi sutra kupio neku jako popularnu domenu (Pokemoni, sta god,…) koja ti za mesec dana kroz reklame ili preprodaju domene vrati pare ulozene, znaci brza lova, da li bi mogao da iskuliras i ostavis ovu domenu da istekne ili ne, postalo je suvise licno?

pozz

2 Likeova

Webmajstori generalno imaju jako slabo znanje o domenama, to je činjenica. Ne mislim samo na webmajstore s ovog foruma nego općenito.

Mnogi će ti reći da je potpuno svejedno kakvu uzmeš domenu i da je jedino bitan content i SEO, ali pod SEO neće smatrati domenu :wink:

Nemam sad volje raditi analizu, ali 100% sigurno je da ćeš sa WebDizajner.net neusporedivo lakše biti prvi na Googleu za “web dizajner” pretragu nego sa bilo kojom drugom domenom koja nije exact match. To ne znači da je sama domena dovoljna, nego znači da ćeš puno lakše sa ovom domenom biti prvi nego sa bilo kojom drugom. Recimo ako trenutno prvi na Googleu za tu pretragu ima 100000 backlinkova i content od 30000 riječi, ali domenu koja nije exact match, tebi sa WebDizajner.net će biti dovoljno maksimalno 30000 backlinkova jednake kvalitete kakvu ima konkurent i content od maksimalno 10000 riječi jednake kvalutete kakav imam konkurent, uz ostale SEO faktore približne kvalitete. Znači razlika u ovom slučaju bi bila nekih 70000 backlinkova. Izračunaj koliko je vremena potrebno za izgraditi toliko kvalitetnih backlinkova, ili koliko košta platiti izgradnju toliko kvalitetnih backlinkova.

Ali ima neznalica (u većini su) koji će radije uzeti bezveznu domenu za $10 i mučiti se doći na prvu poziciju. Neki će lako doći doći na prvu poziciju jer je konkurencija nikakva, a neki malo teže ali će se dobro potruditi. Onda će svuda po Internetu prosipati gluposti da domena nije uopće bitna jer su oni sa fdsfsdsdfsdgf.com došli na prvu poziciju za “web dizajner”. Neće im uopće pasti napamet da je to zato što se nije pojavila kvalitetna konkurencija koja koristi exact match domenu (i koja bi ih rasturila u rangiranju kao beba zvečku).

Tko se ne slaže samnom neka slobodno predoči bilo koji primjer gdje je non exact match bolje rangirana od exact match, a da su ostali SEO faktori barem približno kvalitetni (i nije problem da su oni od non exact malo kvalitetniji).

Kad ljudi shvate koliko je manje truda potrebno za prvu poziciju kada imaš exact match onda će ih počet više cijenit. To će vjerojatno biti nikad jer je lakše prihvatiti glupost da je svaka domena ista za SEO i potrošiti $10 na domenu nego prihvatiti da je domena jebenooooo bitna za SEO i da dobra domena može koštati i više nego stan (s razlogom).

1 Like

Upravo to mitok . Ja to stalno tupim ljudima, da je emd jako velika prednost. Vecina ljudi ce reci da se danas gradi brend i da emd nema veze. To pricaju ljudi koji nemaju pojma,to su jednom negdje procitali i gusle po tom. Meni praksa govori da je emd jako bitan.

Skroz se slažem. Nedavno sam tu pokrenuo anketu vezanu uz EMD, ali je jako malo ljudi sudjelovalo.

Ja znam 100% da je EMD ogromna prednost za rangiranje, dakle ne daje malu prednost, nego ogromnu! Ali više nije dovoljna samo EMD kao nekada i to je jedino što je Google promijenio u algoritmu, a Cutts i ostali SEO “stručnjaci” mogu trkeljati što god žele.

Dakle sam EMD bez kvalitetnih drugih SEO faktora više neće puno pomoći, ali EMD sa ostalim kvalitetnim SEO faktorima će rasturiti konkurenciju koja može imati i osjetno kvalitetnije druge SEO faktore.

Ljudi toga očito uopće nisu svjesni. Točno je da bilo koja domena može biti na prvoj poziciji, ali ako se onaj sa EMD zapikira na prvu poziciju onda ne može biti niti jedna druga domena na prvoj poziciji. Točka.

Ima ljudi koji uzmu MojBrand.com za $10 (jer vlasnik od PrimjerKeyword.com traži $15000 za nju) i potrude se napraviti kvalitetan web koji ima cilj biti prvi na Googleu za “priimjer keyword”. Potroše vremena i novaca da njihov web bude kvalitetan i da bude SEO kvalitetan za prvu poziciju. Recimo da kroz par godina dođu do 100000 backlinkova (od kojih su za njih kvalitetnih 50000 platili $50000 , a ostalih 50000 su samostalno radili svaki dan kroz godine) i 500 članaka koje su plaćali $10 svaki. Super im je i misle da su face jer su sa brandable domenom na prvoj poziciji uz ukupan trošak od $55510 USD, nekoliko godina truda i u jakoj konkurenciji.
Onda dođe netko tko stvarno razumije domene i SEO i tko želi preuzeti prvu poziciju za “primjer keyword”. Kupi PrimjerKeyword.com za $15000, kupi 100 članaka za ukupno $1000 i plati nekoliko freelancera da idućih par mjeseci grade kvalitetne backlinkove (30000 backlinkova koje plati $30000 USD). Taj netko će u roku par mjeseci uz trošak $46000 USD preuzeti prvu poziciju i ostati na njoj. Znači platit će ukupno gledano manje, trebat će puno manje vremena i imati će čvršću prvu poziciju. Za to će biti zaslužna isključivo EMD!

I onda neka netko kaže da se ne isplati malo više platiti EMD. Ovo navedeno nije moja teorija nego su to činjenice i neka slobodno svatko tko misli popljuvati što sam napisao navede barem jedan primjer gdje EMD nije prva, a da ima kvalitetan sadržaj i puno backlinkova, bez obzira koliko bolji sadržaj i koliko više backlinkova ima non EMD.

Uredu je, kao što sam rekao nemam ništa protiv da neko omalovažava domenu ali pri tome neka iznese svojke argumente zašto tako misli, jer stvarno mi je zanimljivo ovo.

Ja sam ovu domenu registrovao prije nekoliko mjeseci jer je stari vlasnik dozvolio da mu isteče. I moram priznati kada sam postao vlasnik domene imao sam osjećaj kao da sam neki trofej osvojio :slight_smile: .

Svjestan sam da za SEO nije dovoljna samo domena i da su jako važni i ostali faktori, ali činjenica je da su ključne riječi domene ogromna prednosti. Ali, vjerujem da se svi slažu u tome da sajtove ne pravimo samo za pretraživače nego ustvari za posjetitelje.

Znači jako je važno za bilo koju web lokaciju kakav dojam ostavlja na svoje potencijalne klijente, kupce, itd… Za dobar dojam BITNO JE SVE pa i domena. Može se sada postaviti pitanje da li ove ključne riječi (web dizajner) uopšte ostavljaju dobar dojam na posjetitelja, ali je to pitanje psihološke prirode i volio bih vidjeti šta drugi misle o tome, da ne pričamo samo o SEO prednostima.

Moje mišljenje je, ako neko ko radi profesionalno kao web dizajner i od toga živi i zarađuje dobro, da je jako važno da svoju online reputaciju i vizuelni identitet gradi upravo na domeni koja je “srce i duša” njegovog zanata.

10 i kusur godina, to je dobra domena… :slight_smile:

Međutim, ovo baca novo svjetlo na cijelu stvar.
To nije domena stara 10 + godina, to je domena stara nepuna tri (3) mjeseca. :frowning:

Istina je da domena ima interesantan keyword, no ništa više od toga, moje je mišljenje.
A 10+ godina imati će 2026-e godine, naravno ako je budeš produživao a ne kao prošli vlasnik. :sunny: :blush:

Kao što se može vidjeti nalinku ispod domena je stara oko 10 godina, može se vidjeti da je 2007 u februaru bio neki sajt na istoj. Sve ostale godine (osim 2007 i 2014) se vidi neka aktivnost na domeni ali istina da nikada poslije nije pokrenut nikakav sajt.

https://web.archive.org/web/20040701000000*/http://webdizajner.net

Domain Status Registered And Active Website
Whois History 41 records have been archived since 2006-06-11
IP History 26 changes on 14 unique IP addresses over 10 years
Registrar History 6 registrars with 5 drops
Hosting History 22 changes on 11 unique name servers over 12 years

http://whois.domaintools.com/webdizajner.net

A što kaže ovaj link?
https://who.is/whois/webdizajner.net

Neću ti kvariti prodaju, isključujem se, sretno. :blush:

Pa dobro, to kaže taj link ali ovi linkovi kažu nešto drugo. Pa neće valjda na web.archive.org i whois.domaintools.com biti netačni podaci :grinning:

https://web.archive.org/web/20040701000000*/http://webdizajner.net
http://whois.domaintools.com/webdizajner.net

A sta kaze ovaj link:
http://domainreport.domaintools.com/webdizajner.net

10 years of historical Whois records.
Jun 11, 2006 to May 5, 2016

14 years of name server, registrar and IP address changes.
Feb 20, 2002 to Jul 23, 2016

Jel ovo znači da je neko prije 14 godina registrovao domenu?

Ne, koliko mi se cini to se odnosi na nameservere te domene.

Jadan ti je onaj tko nade polaze u EMD. Da je to tako kako vi pisete, google bi se zvao searchengine.com :smile:. Brandable partial match domene su po meni najpametniji izbor. Domena koju autor prodaje je valjda dobra, a sve ovo sto mi pisemo je veliki offtopic.

2 Likeova

Anteloff ja osobno svakako cijenim tvoje znanje oko affiliate sajtova, ali emd je ogromna prednost,mada google tvrdi da to nije istina.

Ja sam imao domenu webdizajn.com i prodao sam je za malo vecu cijenu od tvoje nakon 5g postanja po forumu. Nemoj se ljutiti ali mislim da tvoja domena ne vrijedi vise od cijene slobodne domene, em je dizajner manje vrijedno od dizajn em je .net sto spusta cijenu za najmanje 10puta.

i tvoja stranica sa igricama koja nema ili ima nesto slabo posjeta vjerovatno vrijedi vise od ove domene. Nemoj se ljutiti ali ■■■■■.