Rasprava o mobitelima - razno

Oko 30% na vrijednost robe + poštarina.

Jeftin, ali svejedno dosta slab gledajući današnje potrebe, ja kada bih se odlučivao uzeo bih: http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-DOOGEE-VALENCIA-2-Y100-5-inch-MTK6592-1_4Ghz-Octa-core-Smartphone-wp-Uk-992242.html?p=K81811777139201409U7

Mobitel iz Europe - ne plaća se nikakva carina ni bilo kakvi dodatni troškovi, te je kod vas cca 5 radnih dana.
Izuzetno lijep mobitel (za one kojima je dizajn bitan), touch na zadnjoj maskici mobitela znatno olakšava korištenje.
Octa core 1.4GHz procesor s 1GB rama (osobno koristim octa 1.7GHz i 1gb rama na 5.5 inchnom ekranu i nemam nikakvih problema s blokiranjem).
Ono što je prednost ovog mobitela su dobre kamere, prednja 8MP (Iako mislim da je 5MP, ali snima slike veličine 8MP) i zadnja 13MP kamera od Sonya.

Upravo zbog kamera ovi mobiteli koje je preporučio bobo_1 me odbijaju, a također i čekanje mobitela, te plaćanje carine…

Ovo je samo moje mišljenje, ali takve mobitele pratim već duže vrijeme i znam stanje na tržištu…

EDIT: Također možete i pri kupovini iskoristiti kupon newuk i dobiti 8% popusta! :slight_smile:

Meni onaj Cubot Crko jer sam isao rtrcat s njim po kisi pa izgorio ekran. Treba ove mobitele drzat sto dalje od vode.

Sad imam Elephone p6000 i to je ZVIJER!!!
3gb rama, neki kompjuteri imaju manje a jos su uvijek na stolovima. I 64bit procesor i ostala sranja i jako dobro izgleda.
Cijena s carinom 1500 kuna. Pa gdje se to moze ovdje kupiti, ovdje dobis ciglu za te pare.

Za ljubitelje cigli, imate kineze i za to. to su oni mobiteli kojima baterija drzi po mjesec dana, da dobro ste procitali po mjesec dana drzi baterija i mozete ga bacat u pod. A kosta 120 kuna, lol
Naravno nije smarthphone engo samo za zvanje i poruke, narucit cu si i jednog takvog.

I da Elephone p8000 je na putu, ima 5.5 inchni ekran i 4k mah bateriju to je jos jaca pila od p6000 i kosta samo 1700kn s carinom.

Čekaj, pa ovaj jeftiniji ima 2gb rama a tvoj sa referral kodom 1gb :D.

Istina, ali nisu RAMi toliko važni na mobitelu po mom iskustvu. Primjerice on ima 1GB manje RAMA ali ima octa core procesor 1.4GHz, a ovi imaju quad core 1.0GHz. Također ovi imaju kamere puno slabije od modela koji sam ja naveo. Evo ovaj Doogee X5 Pro ima prednju 2MP i zadnju 5MP…

Ako je procesor dovoljno jak, RAM nije toliko bitan

Kupio sam Landvo L500s preko GearBesta radi perfektno - nema laga, sve sljaka.Ima par mana ali za tu lovu se ne mogu zaliti.

Inace izasao me oko 85e sa carinom i ostalim sranjima.

+1 za GearBest korektni su i profesionalni.

Ja sinoć prosuo čašu vode po svome Umi Hammer, ništa, samo obrisao, nije se ni restartovao :D. Naravno, i jesam ga uzeo jer je otporan na bacanja od zid, pranje pod česmom i sl. ali sada sam ga testirao neplanirano :D. I da, izgled mu je vrhunski (aluminijski okvir), ko ga god vidi kaže da je šminka i da baca na iPhone lol.

Lomi je izmedju ova dva telefona

i

To su i po cijeni, i po performansama!

nemoj to ni pod razno. zato ljudi i seru po kinezima jer misle da kupuju nesto a u biti sve im pise na papiru. Dobro prouci sto kupujes.

ovo je octa core s slabom baterijom, drugim rijecima poslije ces doci ovamo i govoriti da kinezi imaju slabe abterije, a sve ti lijepo pise u prospektima, 2100 ima jedan a ovaj drugi 1700, ovbog s 1700 na wifi bi trebalo vjerojatno puniti svaka 2 sata. I onda se pocne srat kak kinezi ne valjaju.

Evo ja cekam 4.1k mah elephone8000 i on bi trebao biti ciojeli dan i cijelu noc na wifi i nebi trebao pun jenje, znaci svaka 2 dana da se puni, naravno osim ako ne koristim tih 8 jezgri non stop.

Za ispod 130$ nemojte kupovat octacore, jer to ne sljaka. Radje kupi 4 core procesor s jacom baterijom. Jer vrlo vjerojatno tih 8 octa core nemozes iskoristiti zbog slabe abterije, osim ak ces igrati te igrice ili juriti te aplikacije s kablom u uticnici.

Koliko se otprilike čeka za dostavu u HR iz nekih EU warehouse-a tipa banggood i slično? Naručići prijatelju telefon u HR koji će mi doneti kad bude dolazio, na primer piše ovako “Croatia via NL Post Tracked 5-10 business days” . Vidim da je 5-10 dana ali možete li mi reći koliko je to u praksi? Verovatno je negde odgovorene već ali zaista ima mnogo postova i ne mogu sve da pregledam. Hvala

Ja cesto narucijem gadgete sa bangooda…

Ako je EU warehouse dode u roku 1-3 tjedna, ako je u kini onda 2-4 tjedna…

1 Like

Nema pravila, meni nekad iz EU dode za 3 radna dana, nekad za 2 tjedna :confused:

A koji još portali ili aliexperss prodavnice imaju UK skladišta?

Aliexpress ti je isto odlican od tamo sam narucivo 2-3 stvari i stigle su u roku bez ikakcih poteskoca, cak su i bateriju od 500kn poslali kao gift pa nisam trebao ni porez platiti



Debljina smartphonea iznosi 7,7 mm, a težak je 158 g. Njegovo kućište je napravljeno do metala. Cijena $110. Da nisam već uzeo sebi mobitel, ovaj bih uzeo :D.

Znam sve to , imam veliki broj mesecnih narucivanja sa alija kako vodim mali dropship sajt, ali ne mogu da pronadjem aliexpress prodavce sa EU sladištima a video sam da ih ima ali nažalost nisam ih stavio i favorites… Zato pitam za online prodavnice sa EU skladistima poput banggood i geekbuying i aliexpers prodavce koje nema šanse da prodađem i ako sam upotrebio svako moguću google pretragu :smile:

U tom slucaju da te upozorim ako puno toga narucujes i preprodajes na crno tj bez racuna pripazi se, iz povjerljivih izvora znam da se prate ljudi kojima svaki tjedan dolaze iste stvari…

Ne dolaze mi iste stvari, to jest ne dolaze meni uopste, https://en.wikipedia.org/wiki/Drop_shipping
Takođe nisam iz HR.

Holy thread necromancing! :innocent: :grin:

Još uvijek na Xiaomi Mi 9, star dvije i pol godine. Radi besprijekorno, kamera još uvijek dobro služi.