Rasprava o mobitelima - razno

Cubot X6 nema zaštitu, ali nošenjem u futrolici nemate straha ni pri padovima. Meni je DG550 pao sa nekih 2 metra direktno s ekranom na pločice, zato je pukao. Da sam imao silikonsku futrolicu na njemu koja mi je stajala na polici, vjerojatno mu ne bi bilo ništa.

1 Like

tako lako se prodajete radi zarade od 3$ na banggoodu.

Ja preporučujem iz svog iskustva

  1. pandawill
  2. everbuying
  3. minideal

everbuying mi se čini najbrži par puta kupovao artikle na kojima piše ships in 24hrs i pošiljke su mi dolazile u roku od 12 do 20 radnih dana.

Upravo to sam napisao i u postu iznad, govorim o mobitelima koje bih ja uzeo da sam na mjestu korisnika afro, te da ne govorim to samo da bih zaradio. Između ostalog i zarada je veća od 3$, kad već spominjete. Ja ovdje dajem svoje objektivno mišljenje, a intezivno pratim takve mobitele već duže vrijeme, te sam pisao i pišem za razne stranice vezano uz njih, a imam i neke svoje.

Banggood preporučujem, te i dalje tvrdim da je to meni najbolja internet trgovina za ovakve stvari. Informirao sam se o trgovina prije nego što sam ušao u ovaj affiliate, te ne govorim samo ja o tome da je Banggood najbolji.
Ovo je moje mišljenje i svatko ima pravo na svoje mišljenje.

@Nikola051, vidim da si u potrazi za mobitelima iz Kine te ti mogu samo toplo preporuciti kupovinu pravog “known name” mobitela iz Kine tipa: ***Xiaomi, Meizu, Coolpad, Zopo, Huawei, ZTE, Opp***o itd. koji imaju dobru podrsku te puno custom ROM-ova.

Ukoliko ne stojis bas financijski dobro tada si uzmi neki od “Odron” brandova tipa: Cubot, Star, Landvo, Elephone, Doogee, iNew, Kingzone, Leagoo, Mpai, Mpei, Mpie, M-Horse, Mijue, Jiake, Catee, HDC, HTM, Laude, Axgio, Haipai, iWing, Feiteng

PS: Jedan od najboljih mobitela na Kineskom trzistu je Coolpad F1 koji je gledano u omjeru cjenovno/dobiveno pun pogodak.

1 Like

Hvala na preoporuci, ma uzeo bih si ovaj samsung galaxy s4 ipak, ali mi fali para, nije mi to ništa sigurno i za carinu i sve to. Ovo je sigurno, ima garancija tako da :smiley:

Koliki ti je budget ako se smije znati, mozd imam za tebe neku cool dobru ponudu? :smile:

@sdeal24
jesi ti dakok s pceksperta, ako nisi zasto kopiras :slight_smile:
na popisu ti fali između xiaomia i meizu (po kvaliteti) one plus one.
To ako je mobitel odron ne znači da nema custom ROM-ova, nego samo da se ne prodaju u kini.

Prije su na forumima gurali cubot jer je neko imao u hrvatskoj proviziju, a sad non stop guraju coolpad f1 (vjerojatno isti razlog…), a po ničem nije kvalitetniji od mobitela u istom cjenovnom rangu

@kres0, nisam “Dakok” al ga vrlo dobro poznajem :smiley:

Sto se tice kvalitete naravno da u to spada OnePlus kao i Lenovo isl. to je neupitno. Vezano za “Odrone” nisam ja rekao da nema i za njih custom ROM-ova, al ako Nikola ima malo vise novaca ipak mu je bolje kupiti neki jaci kineski brand. Dalje nije tocno da se mobiteli iz “Odron” grupe ne prodaju u Kini - zivim u Kini dosta dugo tako da vrlo dobro poznajem sto se ovdje prodaje :wink:

Sto se tice “Coolpad F1” vjeruj mi Coolpad je toliko jak brand u Kini da on sigurno nece gurati po forumima s “Balkana” svoje proizvode, no mozda ima ipak likova koji imaju neke svoje deal-ove s preprodavacima iz Kine pa si tako zaraduju nesto malo novaca. Osobno imam Coolpad F1, te ti mogu reci da je mobitel odlican za te novce koliko dode - ako meni ne vjerujes pitaj kolegu “Dakoka”

LP

Već neka 2 mjeseca imam G3 i mislim da mi je to bio najpametniji potez pri kupovini ikad. Kada vidiš kakva je to ustvari zvijer, sve ostalo je presmiješno. Svakodnevno volim pogledati različite vrste telefona i testirati ih da vidim šta kako, ali kažem ti kad jednom probaš zvijer, sve ostali telefoni bez obzira na cijenovni rang i ostale gluposti padaju u drugu stranu. Nedavno baš drug kupio iocean x8 i kada sam vidio karakteristike telefona, baš sam se prijatno iznenadio cijenom i stvarno sam mislio da je to vrh stvar baš. Ali kada sam ga uzeo u ruke i koristio sat vremena, jok. Nije da to nije kul telefon, jeste, ali u odnosu na G3 npr, smiješno djeluje.

Zato po meni je totalno nelogičan potez kupovina telefona ovih kineskih marki.

Napomena: Ja ne nudim kupone, nemam web stranicu o mobitelima i nemam svoj link preko kojeg sugeriram kupnju :smiley:

Čudi me da nitko ne spominje iOcean X7S. Kada sam početkom godine uzimao mob Coolpad F1 (WCDMA) i iOcean X7S su mi bili najuži izbor. Uzeo sam iOcean iako je Coolpad F1 bio cca $60 dolara jeftiniji u to vrijeme. Ne sjećam se više što je presudilo, ali nije mi niti najmanje žao.

LG G3 je bolji od iOcean X7S, ali je i puno skuplji. Malo bolji i puno skuplji. Meni mobitel služi za pozive i tu i tamo email i poneki sms. Zbog toga mi je besmisleno uzimati mobitel za 4-5-6 tisuća kuna, a pretplata me ne interesira kad postoje tarife na bonove s naknadnom 30-35 kn za pozive, Internet i poruke troduplo više od onog što mi je potrebno. iOcean X7S me došao cca $300 s pdvom i za taj mobitel mi se to i danas čini jeftino.
Neki dan sam negdje vidio da je iOcean X7S-T ispod $200. Po meni je to best buy u ovom trenutku (ne pratim previše detaljno). Ovaj dodatak “-T” je valjda jer ovaj ima Android 4.4, a moj 4.2. Mogu ga valjda upgradati, ali mi to uopće ne treba. Moj ima rezoluciju 19201080, a ovaj “-T” ima 1280720 (iako negdje piše i da je 1920*1080). To su jedine razlike, a ja sam svojim super zadovoljan!
Ovaj X7S-T sam vidio i u jednom shopu u Hrvatskoj (neću reklamirat) za 1700kn s 24 mjeseci garancije.

iOcean X8 mini je isto malo ispod $200, ali njega nisam nikad vidio uživo i ne znam kakav je.

Ako još netko ima iOcean X7S neka se javi i kaže kako je on zadovoljan.

sve je to tu negdje ja imam jiayu g4s i bio sam se dvoumio između njega i iocean ali zbog baterije sam uzeo jiayu
@sdeal24 neznam di se može vidjeti koliko je komada prodano sve skupa ali na aliexpressa coolpad nije ni blizu jiayu g4s

Čuo sam da je i ova stranica pouzdana
http://www.newfrog.com/

Palo mi još nešto na pamet: kolika je trajnost takvih mobitela? Mislim, imam Nokiu iz 2008. i još radi k’o curica. Možda ne mogu očekivati toliku trajnost od kakvoga smartphonea, ali ne bih želio da mi se raspadne nakon 10 ili 14 mjeseci. Kakva su vam iskustva po tom pitanju?

P.S. Da se razumijemo, ne bacam mobitele, ne tučem ih kolićima za paradajz i slično. Pazim na svoje telefone.

Osobno trajanje smartphonea ovisi o mnogim faktorima, ali u normalnom korištenju bez padova, močenja, trajati će kao i ostali smartphonei…

Opet pitanje. :slight_smile: Što se tiče 3G frekvencija, koje se kod nas koriste, odnosno o kojima trebam voditi računa da ih telefoni podržavaju?

[EDIT] Doogee Valencia više nije iz EU skladišta, piše CN warehouse.

Do sada s 3G nisam imao problema. Na Tele 2 sam, te je 3G bez problema radio. Trenutno imam DG550 i radi bez problema, jedino sto je problem u tele2 pa mi negdje van gradova nije 3g.

Još uvijek ima u EU skladištu Valencija, evo ti link: Doogee Valencia DG800

Da, vidio sam za Valenciju da je još na lageru - izgleda da na banggoodu imaju dvije ponude za isti telefon - jedna za domicilno, a druga za eu tržište.

Kvragu, zašto si mi bacio bubu u uho, sad gledam cca 8 mobitela iz te cjenovne kategorije, ne znam kojeg bi. :slight_smile:

P.S. Što kažeš na Doogee KissMe? Dizajnom mi je još bolji od Valencije.

Da, imaju 2 ponude za isti telefon :slight_smile:

Doogee KissMe izgledom podsjeća na OnePlus One koji je top model, te ima veći ekran 5,5 inča. Specifikacije su gotovo jednake, ali kamera je nešto slabija. Također i skuplji je od Valencie jer ne dolazi iz EU, te se plaća još 25%. U radu je nešto sporiji, jer su specifikacije iste, a ekran veći za 1 inch.
Ovisno o tome kakav ekran ti paše, ali to su sve slični mobiteli :slight_smile:

Evo jedna dobra vijest.

Popusti 50 % za kineske mobitele, ima ih od 40 dolara pa na dalje, a kvaliteta dobra

Black friday, ponuda vrijedi samo danas i sutra

Svugdje su ti popusti, nije mi jasno zašto je petak 28. tako poseban? :open_mouth: