Rasprava o mobitelima - razno

Nema pravila s dolaskom paketa, evo ja od 28.11. čekam iz Kine paket, još nije ni u Hrvatskoj (prema tracking numberu), a vama je paket koji ste naručili 1.12. već došao.

A sve ovisi, gdje kupujete

Da,to sam primjetila da su im termini slanja pomalo čudni. Imam dojam da je i banggood samo reseller tj nečiji dropshiper jer sam znala naručiti gomilu sitnica i onda ih “razbiju” u 3-4 paketa što nema smisla. Kao da se šalju sa različtih skladišta ili,lako moguće,različite dropship tvrtke šalju različite stvari.

Također Banggood, kao i mayandream. Vidim i mobitel da je kupila, vjerojatno je preko mog affiliate linka (jer mi stoji u povijesti zarade) jednom posjetila stranicu pa je zapamtilo. Mogli ste me pitati kupon od -10$ pa da uštedite. :smiley:

Kupon vrijedi za nove kupce a ja sam već ispucala masu kupona a ako si dobio proviziju od moje kupovine onda super iako mi je to malo čudno jer sam ja “stari” kupac. :slight_smile:

Ček ček, vi naručujete iz EU skladišta ili US ?

Mislim da iz US duže treba čekati

Pa EU skladište jer onda nema pdv-a i carine. Cijena na sajtu je konačna cijena koja se plaća.

aha, tnx.

Nego, jeste vi čuli kad za http://lightinthebox.com/hr
I jeli tko ikad tu kad kupovao ?? :smiley:

Aha, ok :smiley:
Dobio sam. Vjerojatno jer ste bili kliknuli tu u temi na refferal, pa je zato zabiljezilo…

Evo meni treba jedan savet posto sada za praznike planiram da se ponovim jednim telefonom. :smile:

Koji je po vama bolji za pazaraiti Sony Xperia M2 ili Alcatel ot idol 2?

Sada oba telefona su maltene ista s tim da Alcatel ima odlicnu prednju kameru do 2 Mpx dok je prednja kod M2 obicna VGA.

M2 ima bolji dizajn, malo brzi prenos podataka i, malo deblje kuciste (Alcatel je 2x tanji ali ono bas previse tanak) i podrzava 4G (sto mi i nije bitno). Sve ostale specifikacije su manje vise iste.

Da li je neko imao neki kontakt s ovim telefonima, neki utisci mozda?

Super! Baš mi je drago. :smile:

Anway,imala sam i “blonde moment” sa mobaćem. Gledala sam mali miljon youtube filmića o tim kinezima i u svima ljudi uredno izvade mob iz kutije i odmah ga pale pa rekoh,idem i ja tako kad ono neće! Neće pa neće. Stiskam ja gumbeka za upaliti ali ništa,ni mrc. I već si mislim koja sam pehistica da dobim DOA od svih koji to naručuju. Inače,mob je sklopljen,baterija je već u njemu i uredno se da pretpostaviti da ga samo treba užgati i pjevaj! E sad,neće upaliti a tak je dizajniran da doista treba mućnuti kako ga uopće otvoriti da se baci pogled unutra,da nije nekaj zmrdano. I opet na jubito i traži da vidim kak se otvara pa kad sam našla otvorim ga i vidim malu,malecku naljepnicu prek baterijski kontakata koje treba ukloniti prije paljenja. :smiley:
A u biti uz njega dođu “uputstva” od ciglih 3-4 rečenice pa je ovaj “blonde moment” donekle razumljiv :smiley:

1 Like

Može li recenzija baterije? Već neko vrijeme planiram uzeti telefon, skoro pa uzeo Valenciju, no u više sam navrata naišao na kritike trajanja baterije. Nisam power-user, ne tražim niti očekujem čuda, no da mi baterija traje deset sati na stand-by… To je daleko ispod svake razine. Dodatne kritike sam čitao na račun wi-fi povezivosti.

Stoga me zanima sud iz prve ruke - kakva je baterija i povezivost?

P.S. Mobitel i oprema su išli u različitim paketima jer je takva praksa valjda svih sličnih trgovaca. Roba iznad određene cijene (nisam siguran za cifru - 10, 20, 30 dolara) dobija tracking number i šalje se odvojeno od jeftinije, koja nema TN i šalje se posebno. Tako nekako.

Ne znam odakle vam podatak da se ne placa PDV ako mobitel dolazi iz europskog skladista. PDV se dakako placa. Medjutim, to i je sve sto se placa jer carine na elektronicku robu NEMA, makar narucili mobitel iz Australije.

Ukoliko mobitel dolazi iz UK skladišta, PDV na mobitel se ne plaća.

Moguce, mada sam ja cuo drukcije. Medjutim, problem je u tome sto je vrlo cesto u UK skladistu na izbor 5 mobitela, za razliku od onih 500 u kineskom skladistu. Takodjer vjerujem da se cijene u UK i u kineskom skladistu znacajno razlikuju.

Tako je. Manje je mobitela, i cijena je nešto veća. :slight_smile:

Ovak,jučer popodne sam ga napunila i dosta se igrala s njim,testirala fotić uzduž i poprijeko i sve živo pregledavala u više navrata i baterija jedva da se počela prazniti. Budem napisala pokoju riječ nakon tjedan-dva svakodnevnog korištenja no na prvi pogled ne vidim da baterija “curi” nenormalno.
A wi-fi je odmah “našao” i spojio se bez problema. So far so good.

@drmrgood Ne plaća se pdv na ništa iz EU.

OK, posto nema Cubota X9 na kojeg sam bacio oko u EU skladistu, narucujem ga ovih dana iz Kine. Sa PDV-om ce me izac 1250 kn, sto je cca 200 $ . A u rangu je najboljih telefona skupljih marki, posto ima octa core procesor i 2 GB radne memorije.

Ja bi kupio taj kineski mobitel neki.

Nisam ni znao da postoje ti kineski mobiteli. Zanima me najpovoljniji mobitel, a da ima wifi, android i da mogu instalirat neke aplikacije. Ekran mora biti ogroman jer bih citao PDF knjige na njemu. TCOM kartica da moze u njega i micosd.

U biti neznam kak ti kineski mobiteli funkcioniraju, pa me zanima da mi napisete koji da uzmem i gdje i koja je procedura, i ako iamte popuste.

Znaci treba mi, sto veci moguci ekran, sto veca moguca rezolucija, da mogu isntalirat aplikacije i da je tcom compatibilan, hvala

Ja ču ovo iduče godine tek da si naručim, negdje sredinom Januara, ako bog da :smile:
Najvjerovatnije ću izabrati Lenovo A806, ako imate kakvih prijedloga, slobodno lupajte