Razgovor za posao neformalni

Ovako znaci imam neformalni razgovor za posao ovo mi je prvo zaposlenje pa me zanimaju neke stvari ne zelim doci nespreman pa mi pomozite

Poslao sam CV i referencu…svidjelo mu se cak me i zvao par puta ali ugl zanima me…

Tko placa kavu/klopu
Da nosim laptop sa sobom

Jel ima neki savjet ili jos nesto sta bi trebao znati?

On plaća klopu, ako ti nije rekao da poneseš laptop nemoj.

u principu plaća onaj koji zove … slažem se sa militom u vezi laptopa, ali u svakom slučaju pokušaj dogovoriti formalan razgovor kod njega …

Uhvati se za novcanik kao da hoces da platis I onda ce on odbiti nece dozvoliti da platis. Laptop nemoj nositi, ako iko treba da ponese onda je to on i nedaj se. Sve sto ne znas da uradis, a on zahtjeva ti reci da mozes pokusati, cak I ono sto nisi siguran ti reci da imas neko predznanje I da mozes pokusati. Jer ako uradis moze biti samo plus za tebe, ako kazes da znas a ne uradis onda mu padas u ocima.

Ne pristaj na duplo manju platu duze od jednog mjeseca, eventualno dva.

Gestikulacija i govor tijela prilikom razgovora su 70%.
Boja i ton glasa nekih 20%
A sadržaj izgovorenog tek 10%.

Te stvari se daju naučiti. Svjetski političari imaju i svoje
timove koji ih uče tome. Npr. Hitler je bio majstor govora tijela.

Kavu plača posodavac, to je simbolika.
Tebe stavlja u podređeni polažaj, što se očekuje u radnom odnosu (zavisan si od poslodavaca).
Dok poslodavcu daješ osječaj moči, kontrole, prioriteta. A on pak izražava “velikodušnost” (nije škrtac).

Odječa i obuća također igraju ulogu. Kravata npr. je simbol vezanosti za nekoga ili nešto, u poslvnom svijetu simbolizira i odanost prema tvrtki, kao vjenčani prsten u privatnom životu.

3 Likeova

Sve to stoji, samo…

No dobro, Hitlerov govor tijela je bio odličan za govore koje je držao, ali nije baš prikladan za razgovor za posao :smile:

Što se govora tijela tiče, nipošto ne pokazuj nervozu, strah ili zbunjenost.
Ponašaj se kao da si već dobio posao, kao da si jedini koji zaslužuje taj posao.
Naravno, ne idi u krajnost pa da se ponašaš bahato

2 Likeova

Naravno, nemoj oblačiti odijelo i kravatu za neformalni razgovor o poslu na kojem se ne nosi odijelo i kravata.

Ha ha ha, Gambo, ova ti je vrhunska (kao i mnoge tvoje). :slight_smile:

Odlicni ste! Hvala puno svima :slight_smile:

Kako je proslo? 123456789

Dobio sam posao :smiley: hvala svima još jednom, pomogli ste mi!

Čestittam :slight_smile: !!!
::::::::::::::::::::::::::