Sony Xperia J - Problem za poluditi

Pozdrav svima

Ovako, imam ovaj problem sa mobitelom već jako dugo i sad je prešlo svaku granicu.

Naime, ja sam zbog ovog problema poslao mobitel na servis prije 5-6 mjeseci upravo zbog ovoga, dok je još bio pod garancijom.

I vrate ga oni, tj. kao riješili problem i da pazim oko aplikacija …

I nakon 10ak dana opet isti vrag.

Znači kad idem ažurirati ili preuzeti neku aplikaciju / igru piše mi da nemam dovoljno memorije (SLIKE SU DOLJE)

I što god ja učinio isto se pojavljuje, neznam kako da to više riješim, ako netko zna volio bih da mi pomogne.

Evo slike:

Nemas dovoljno memorije na telefonu, prebaci si u postavkama da ti sve skida na mem. karticu i da ti tamo isto tako i instalira aplikacije ili prebaci vec instalirane aplikacije na mem. karticu.

Najgore što ja to ne mogu naći nigdje u postavkama…

Koja je verzija Androida ? Jesi radio Upgrade na Jelly Bean ?

Mislim da taj mobitel nema mogucnost spremanja aplikacija na SD karticu, jedino da uradis root mobitela.

Verzija 4.1.2

Rootovan je

Instaliraj si ovu aplikaciju ja je imam na Z2 i super je

Imam to, ali ne vrijedi, očisti dosta ali što se tiče mog problema, ne pomaže.

Poverćaj memoriju
Post mora biti dugačak minimalno 20 znakova.

A kako da povećam memoriju mobitela… imam memorijsku od 8 gb ali ne vrijedi to

Sorry, ne razzumin se u mobitele. A oće li te zadovoljiti ako ne skineš tu datoteku koju pokušavaš nego neku puno manju? To bi moglo biti rješenje

Davore ne lupaj gluposti ako se nerazumiješ preskoci jednostavno.

OT:

da li si probao sve aplikacije prebaciti sa memorije mobitela na memorijsku karticu? dobar app za to je https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ljmobile.move.app

Da li si pokusao napraviti backup i vratiti mobitel na tvorničke postavke? Ako nisi pokusaj napraviti backup podataka a za to ti je dobar app

ili

Pokusaj ga vratiti na tvorničke postavke pa vidi da li ce se rijesiti problem

Upravo goglam i evo naiđem na ovaj komentar… i kao da vidim sebe ista situacija ovaj mob koristim nekih godinu i dva mjeseca i nema sta nisam pokusao od servisa do brisanja do vracanja 10 puta na tvornicke postavke i problem je isti stalno malo memorije na telefonu… I tako kupim ja memorijsku karticu od čak 16 gb i ništa,kupio sam je doslovce za K…C! Zatim sam guglao i otkrio da ovaj jebeni model nema mogucnost spremanja na memorisku karticu dakle shit od mobitela,ima dvije particije koje su podijeljene i korisnik dobiva ajmo rec oko 3gb,za slike,aplikacije itd… Nisam ga jos rootao jer mi je pod garancijom pa ne znam da li bi to pomoglo šta,ali u svemu najgori mobitel ikad jedva ga se čekam riješiti,i savjet ostalima izbjegavajte ovaj sonyev model u širokom luku.

Ja sam ga rootovao ali nema koristi.

Inače, nemam aplikacija nešto puno ali mi šteka jao, dodje mi da ga zabijem u zid.

Koristim aplikaciju cleaner i jos jednu ali dzaba, msm živo sranje od mobitela,

A znate li vi drugarice i drugovi da zračenje mobitela stvara opekotine na mozgu?

1 Like

Druze Sony xperia st26i je mnogo jeftiniji od xperia J al je bolji 2x telefon rijetko kad da mi je zastekao :smiley:
Sada imam HTC Desire 310 strava telefon :smiley:
Još zašteko nije niti jednom :smiley:
A niti je skup 150e 24mj garancije :smiley:

Ja se razmišljam uzest LG L90 ,privlaci me taj mob pa ne znam da li netko je ima jos iskustva s njim? milim da je oko nekih 250 eura .

Za te pare kupiš sebi Iphone 4 druze nema sanse da te nešto zajebava šteka , štopa ili slicno :smiley:

Interna memorija za Apps je premala(2 GB) i zato nemožeš ništa više instalirati.Jedino rješenje je internu i externu memoriju zamjenit(Remapping).Kako se to radi imate ovdje objašnjeno(na njemačkom)http://www.android-hilfe.de/sony-xperia-j-forum/358175-xperia-j-erweiterung-des-internen-speichers.html

L90 je odličan mobitel, imao sam ga priliku testirati par dana, samo bi ja dao još 40-ak € i kupio G2 što je još uvijek jedan od najboljih uređaja na tržištu.