[Tim za pravila za Google oglase] Važna obavijest u vezi pravila za pristanak korisnika

Kakva su vasa razmišljanja u vezi ovih novih googlovih pravila? Dali namjeravate staviti “pristanak korisnika”.

evo u nastavku mal od googla:

Poštovani izdavaču,

želimo vas obavijestiti o novim pravilima za dobivanje pristanka krajnjih korisnika u EU-u koja odražavaju regulatorne i najbolje smjernice iz prakse. Ta pravila pojašnjavaju vašu dužnost za dobivanje pristanka krajnjeg korisnika kada upotrebljavate proizvode kao što su Google AdSense, DoubleClick for Publishers i DoubleClick Ad Exchange.

Pregledajte naša nova pravila o pristanku za korisnike u EU-u što prije. Ona zahtijevaju da dobijete pristanak krajnjih korisnika iz EU-a za pohranjivanje kolačića i drugih informacija te pristup tim kolačićima i informacijama, kao i za prikupljanje, dijeljenje i upotrebu podataka tijekom vaše upotrebe Googleovih proizvoda. Ne utječu ni na jednu odredbu o vlasništvu podataka u vašem ugovoru.

Morate se uskladiti s tim pravilima što prije, a najkasnije od  30. rujna 2015.

Ako vaša web-lokacija ili aplikacija nema usklađeni mehanizam za pristanak, odmah ga implementirajte. Da bismo vam olakšali taj postupak, uvrstili smo neke korisne resurse na web-lokaciju cookiechoices.org.

Ta promjena pravila uvodi se na temelju zahtjeva najboljih primjera iz prakse i regulatornih zahtjeva koje izdaju tijela Europske unije za zaštitu podataka. Promjene koje su nedavno uvedene na Googleovim vlastitim web-lokacijama odraz su tih zahtjeva.

Hvala vam unaprijed na razumijevanju i suradnji.

S poštovanjem,
Googleov tim za pravila
stvoren da traje i daje

Radi se o postivanju EU zakona, kakva bi nam “razmisljanja” trebala biti?

pa ono, meni je to full bezveze :smile:
cijela ta obavijest o pristanku ili na na cooki je bezveze… klasicna prevara i obmana… i sa vašim pristankom i bez i onako vas prate…

S tim se mogu sloziti, radi se o glupom administrativnom zakonu cije je posljedica stavljanje gumba kojim se svaki posjetitelj stranice mora sloziti sa koristenjem cookiea.
Nazalost, ne postavljanje tog upozorenja sa sobom povlaci i odredjene sankcije, tako da je bolje to napraviti, koliko god to glupo bilo.

A zašto google.hr nema taj gumb?

sorry neceg sam se sjerio pa da podijelim sa vama
"a gdje je pecat" :smile:https://www.youtube.com/watch?v=WMQLZkXe21I

Vezano uz to postavljanje upozorenja. Negdje sam procitao da za WP postoji plugin, a dali netko zna jednostavno riješenje za stranice u HTMLu ?
npr da samo ubacim neki cod u header…

Imaš toga koliko hoćeš.

evo ga da podijelim sa vama…
samo ovo ubacite u header i trebalo bi zadovoljiti adsens i eu birokrate.
Ovo sam skino sa stranice koju je adsens preporucio…

<!-- Begin Cookie Consent plugin by Silktide - http://silktide.com/cookieconsent -->
<script type="text/javascript">
    window.cookieconsent_options = {"message":"This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website","dismiss":"Got it!","learnMore":"More info","link":"https://www.google.com/policies/technologies/cookies/","theme":"dark-top"};
</script>

<script type="text/javascript" src="//s3.amazonaws.com/cc.silktide.com/cookieconsent.latest.min.js"></script>
<!-- End Cookie Consent plugin -->

Bok poslje duuugo vremena,
pošto sam ja paranoja i totalno sam protiv povezivanja .js koji nisu na mom serveru interesira me da li se smije taj .js, naravno zu promjenu putanje, hostati na vlastitom serveru?
Ono šta me brine je da vjerojatno taj .js bude s vremena na vrijeme mjenjan, inaće se nebi zvao .latest.min.js.
Ako ga hostam kod sebe mogu propustiti vazne postavke u njemu, ali sam sa druge strane siguran da ako haknu njihovu stranicu neće i meine pogoditi.

Hvala
Kuhar Tomek

Ja skripte povlačim samo sa pouzdanih izvora (servera). Googleu verujem a i hosta manje-više sve šta mi treba.

Lakše skripte, pluginove i slično hostam na svom serveru.

Čudi me da GG preporučuje nekog drugog, a ne daje sam skriptu za to.
Ove Koje preporučuju nisam nikad čuo i k tome je .js koji se po svemu sudeći stalno mjenja.
Zato me interesira kako će to drugi rješavati.

Hvala

Normalno je da se skripte mijenjaju, unaprijeđuju, poboljašavaju…
Uvijek je preporučljivo da se upgrejda na noviju verziju, bez obzira hostao
na svom serveru ili negdje drugdje. Na to treba gledati kao na dio posla a
ne kao problem. Jednom riječju; Održavanje.

Programeri kada nešto upgrejdaju vode računa o tome da sve šta je radilo na
zadnjoj verziji radi i na novoj. Ipak, upgrejd (opčenito) zna stvoriti probleme
ali i to je dio posla.

Neke univerzalne forumule ili načina kojim bi se to spriječilo nema.

Ako moram izabrati između rizika od eventualnih problema nastalih zbog upgrejta i
unaprijeđene novije verzije skripte - odabirem ovo drugo.

Sve to štima i to nije moja briga. Meine brine skripta na meni nepoznatom serveru (gg ga preporučuje, ali nije poznat, barem meni) koji moze biti haknut i tamo stavljeno ko zna šta.
Da je Skripta od nekog trećeg, ali hostana kod gg kao i https://developers.google.com/speed/libraries nebi imao uopće sumnje. Ali ovako…
Hakerima će biti jako zanimljivo doći do te skripte budući da će je morati jako puno ljudi preuzeti za implementaciju.
Ako neko ima informacija o pouzdanosti te stranice di je hostano, odnosno kako to da gg baš njih favorizira, neka napiše.

Hvala